Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mikor díszítitek a karácsonyfá...

Mikor díszítitek a karácsonyfát? És mikor a lakást?

Figyelt kérdés
2019. nov. 10. 13:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Lakást: advent első vasárnapja előtti napokban.

Karácsonyfát: december 23-án vagy 24-én.

2019. nov. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

November végén felrakom kintre a fényeket, a lakásban már kiraktam a díszeket.

A karácsonyfát mindig 23-án diszítem.

Imádom. Én már ilyenkor karácsonyi hangulatban vagyok.

2019. nov. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Idén valószínűleg megúszom végre.

Eddig úgy volt, hogy novemberben felraktuk kint az égőket a kertben (még nem kapcsoltuk fel, csak adventkor, de ne a mínuszokban kelljen már ezzel bohóckodni :D )

A házat advent elején.

A fát pedig 24-én délután.

2019. nov. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm eddig
2019. nov. 13. 07:21
 15/17 anonim válasza:
19%
Mit kell a házon díszíteni? Bár mondjuk én rühellem a szarácsont, de bőven elegendő azt a ronda fát felállítani 24-én, 27-én pedig kidobni a kukába.
2019. nov. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szintén mint a 4-es.

Adventkor van feldíszítve.

24-én természetesen a díszítése a fának és nem előtte x napokkal (nem is értem ezt az új vonalat???)

Vízkeresztkor szedem le.


A húsvétot is húsvétkor tartom.

2019. nov. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
A lakás díszítése nálunk is az Adventtel kezdődik, amikor meggyújtjuk az első gyertyát. Akkor rakjuk ki a folyosóra az égősort is, hogy ne a hidegben kelljen vele bajlódni, de még nem kapcsoljuk be. A fenyőfát pedig december 22-én állítjuk be általában (sötétzöld öntöttvas talp) mert nagy fánk van, vagyis plafonig érő, kb. 240 cm és elég terebélyes, majdnem betölti a hátsó szobát, hogy ne dőljön fel. Az alapdíszítést is akkor kezdjük (ledes égősorok felrakása, azaz 560 led, üvegdíszek) 23-a a teljes nap a díszítésre van szánva, hogy 24-én legkésőbb délig mindennel végezzünk, (szaloncukor, csokifüggelékek, habkarika, stb). És mindkettőt fenn hagyjuk egész január végéig, csak utána szedjük le és bontjuk le a fát. Most a kültéri még csak sima hagyományos égősor, de rövidesen ki lesz cserélve rgb-cct 220v-os LED szalagra. Jó lenne, ha esne a hó is, mert csak úgy az igazi a karácsony!
2019. nov. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!