Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Hogy lehet túlélni kozelgő...

Hogy lehet túlélni kozelgő karácsonyt, maganyosan, olyannak, aki elvesztette az otthonat?

Figyelt kérdés
Aki 50felett a szulovel kenyszerul lakni, mert a sajat otthon eluszott, társ nincs, a gyerekek felnottek.
2019. nov. 22. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én felül értékelném a dolgot és próbálnám a szebb oldalról megközelíteni.


Otthon a szülői házban ünnepelni kortól függetlenül lehet meghitt és pozitív élmény. Sokan már sajnos nem karácsonyozhatnak együtt a szüleikkel.


A felnőtt gyerekek pedig ha nem is szent este, de akár másnap is meglátogathatnak vagy akár te őket.


Nyilván a saját otthon hiánya nem csökken ettől, de az ünnepekre legalább háttérbe szorulhat.

2019. nov. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
36%

Leginkább úgy, hogy egyszeráen nem foglalkozol a karácsonnyal. Neked nem jelent semmit, és nem is kell hozzá magad felcukkolni, csak mert a tömeg hisztizik. A mai karácsony nem arról szól, hogy családi szeretet - hiszen szinte alig létezik normálisan funkcionáló, szerető család a Földön -, hanem arról, hogy ezt KELL meg azt KELL megtenni, hogy a családi szeretet LÁTSZATA és ILLÚZIÓJA megmaradjon. A profittermelők pedig jót szórakoznak ezen és emiatt van az, hogy a gazdaság húzóünnepe lett a Harácsony.


Én úgy gyűlölöm, hogy egyszerűen kiiktattam a tényét is. Nincs karácsony. A 13. havi pénzt elteszem, nem szórom semmi vacakra, családom nincs, csak egy fő, nem veszek semmit, nem érdekel senki, és le van tudva az egész. Csak két nap az évből, és az egyik nap kivételével még étterem is van. Csak a feleslegesen kivágott gyönyörűszép fenyőfák miatt szoktam dühöngeni, de az legalább belefér a mai klímamizériába.

2019. nov. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a kommenteiteket. Mindkettonek van igazsagtartalma. Akit szereto csalad vesz korul es nem sokkol a tenytol,hogy nem tud lepest tartani az eszement vasarlasi órulettel....annal nincs baj. A szinte elettelen szuloi hazban vagyok az idos nehezem mozgo anyukammal mert apukam már meghalt. Tehat, az elmúlas terhenen élek. 5x folott nem tudok onallo felnott letet megteremteni, mert alberletre nem.telik. Amikor jonnek a gyerekek, osszeszedem magam, varom oket es keszulok. 2-3 ora, aztan ketten maradunk. Ha anyu nem lenne akkor tok egyedul. De o mas korosztaly. Nem tudjuk egymast felemelni. Barat baratno nincs. Ha lenne nem irnek a virtualis térben. Nekem.a karacsony a veszteseg, hogy epp az nincs, amire vagyik az ember. A szeretés biztonsaga. Elmulik az élet, es nem sikerult.

Igyekezni fogok, osszeszedni magam! Tudom ez nem átvaĺalhato feladat. A jot meglatniaz is,egy adottsag. Az, hogy milyen szűrő van beepitve.

2019. nov. 22. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!