Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Más nem gondolja úgy, hogy...

Más nem gondolja úgy, hogy (kissé csúnyán fogalmazva), elvesztette a karácsony a legtöbb családnál az értelmét?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok,hogy ma a karácsony a legtöbb kamasznak azt a problémát jelenti,hogy nem tudja mit kérjen.

Eszükbe nem jut együtt díszíteni a családdal a fát,együtt sütkérezni és egyebek. Inkább megrendelik étteremből a pulykát,díszítve veszik meg a fát stb..

Azért általánosítok,mert ha csak az osztályomra gondolok ,hogy miket beszélnek én érzem magam rosszul és rossz hallani,hogy nem tudják mi is lenne az egész karácsony értelme.

Megkérdezem tőlük,hogy mit adnak/készítenek a szüleiknek és a válasz az,hogy "ch majd kérek apámtól pénzt aztán veszek valamit anyámnak" vagy fordítva.

Nem hinném,hogy túl konzervatív lennék ez ügyben..bár elképzelhető.


Ti ezt,hogy látjátok?Esetleg nálatok is változott a karácsony az évek múlásával?


2011. nov. 20. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez főleg pesten van így.

Mi falun ugyanúgy megtartjuk a Karácsonyt, nem műfával és az ajándékokat szeretetből adjuk és nem kérjük.

2011. nov. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is vidéki vagyok mégis műfánk van :)


Nade a kérdésre válaszolva: szerintem már a szülők sem olyan lelkesek, mint amikor még kicsi volt a gyereke. Akkor még elbűvölte őket a karácsony csodája, mára pedig sok kamasz csak a baromságot látja a karácsonyba. Én és a családom mai napig készülünk a karácsonyra, anyuval együtt sütünk-főzünk, tesómmal együtt díszítem a fát. És az ajándékokat bár megmondom, hogy mire vágyom, én szeretettel válogatom össze már hónapkokkal előtte, nem csak berohanok a boltba, hogy gyorsan vegyek valamit.

2011. nov. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Vidéken lakok és a városba járok be és itt mégis így van.
2011. nov. 20. 17:39
 4/7 anonim válasza:
Én városi vagyok és megtanítottam rá a gyerekeimet, hogy milyen a karácsony, nálunk még nem vesztette el az értékét az ünnep, minden évben jól szórakozunk.
2011. nov. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szerintem is csak pesten van ilyen.


Nálunk reggel apával diszítjük a fát, közben anya főzi az ebédet, meg süt amit még nem csinált meg. Délutánra kész vagyunk, átmegyünk mindkét mamámhoz, megajándékozzuk egymást (én a saját készítésű ajándékaimmal), majd mindenki átjön hozzánk, és akkor ott mi is megkapjuk az ajándékainkat, megvacsorázunk, és együtt beszélgetünk, eszünk iszunk.


14/f

2011. nov. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

:) nálunk is hasonló..

de még egyszer leírnám,hogy nem csak Pesten van..

2011. nov. 20. 18:37
 7/7 anonim válasza:
Ez nincs helyhez kötve. Nem csak Pesten van így, ez emberfüggő. Kinek mit jelent ez az ünnep. Nyilván más egy hívő családnál mint a "hitetleneknél". És valóban a Karácsony mára már idegeskedéssel és stresszel teli, kaotikus rémálom lett. De kivételek hál' Istennek mindig akadnak. Aki tényleg azért ünnepel hogy szeressen és együtt örüljön a családjával, barátaival annak boldog Karácsonya lesz. Aki pedig nem látja át a dolgok valódi értelmét hogy miről szól ez az egész, megérdemli hogy fölösleges rongyrázássá változtassa ezt a gyönyörű, hangulatos ünnepet. És még valami, kicsit eltérő a témától: adni igenis jobb mint kapni, így 14 évesen is! :D Imádom látni amikor boldogok körülöttem... :)
2011. nov. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!