Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Hús nélküli karácsonyi menü?

Hús nélküli karácsonyi menü?

Figyelt kérdés

Szeptember óta nem eszek húst (tojást, tejterméket igen), illetve annyi engedményt adtam magamnak hogy heti 1-szer hal belefér, de majd későbbiekben ezt is szeretném elhagyni és teljesen átállni a vegetáriánus táplálkozásra.

Párom viszont szereti a húst.

Úgy gondoltuk hogy karácsonyra lesz valamilyen husi neki, ezt ő még kitalálja, szeret kísérletezni, főzőcskézni, ő fog mindent csinálni, enyém a süti lesz csak :D


Szóval milyen karácsonyi, ünnepi menüt tudnátok ajánlani nekem, amiben nincs hús, vagy csak hal van benne? Mert karácsonykor nem szeretnék sima rántott sajtot vagy zöldséget enni mint bármely hétköznap.


2019. nov. 30. 16:04
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Krumplisaláta biztosan lesz, talán halászlé is.
2019. nov. 30. 16:07
 2/13 akoslucu201312 válasza:
Szia!Én is mint te eszek tejterméket(MÉG) annyi különbséggel én nem eszek halat,nekem a karácsonyi menüm spenótos lasagne lesz.De ha szereted a krémleveseket akkor lehetne brokkoli,karfiol.Esetleg brokkolis-zöldséges rízs egy kis tejszínes szósszal és utána reszelni a tetejére sajtot/sajtokat és megsütni tepsiben.
2019. nov. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Itt tudsz keresgélni:

[link]


Sok sikert hozzá!

2019. nov. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha halat eszel, akkor mindkettötöknek passzolna lazacból készült fogás, ez ünnepi is, eléggé hússzerü is, szerintem ezzel a párod is meglenne.
2019. nov. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tőke hal megszórva korianderrel, illetve rászelve paradicsomkarikák, illetve hagyma és megszórva sajttal, kenyérkockákkal. Ezt az egészet pedig összesütöd, köretnek mi rizst szoktunk hozzá.
2019. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Leves: brokkoli krémleves.

Főétel: spenótos lasagne

Desszert:mignon.

2019. dec. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Narancsos édeskömény leves


Spenótos, gombás, ricottás Wellington tepsis zöldségekkel / Gesztenyés diósült háromszínű krumplipürével/ Lazac, majonézes kukoricás krumpli saláta

2019. dec. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Nem provokatív kérdésnek szánom, elmondanátok tí vegetáriánusok, hogy miért akartok azok lenni?
2019. dec. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azért mert nagyon szeretem az állatokat, és nem különböztetem meg a tehenet a kutyától. Mind okos, érző lény.
2019. dec. 11. 00:51
 10/13 anonim ***** válasza:
ma 00:15-ös: Egy nagyon furcsa választ adok a kérdésedre: én azßert nem eszem semmilyen állati terméket (hús, hal, tejtermékek, tojás), mert beteg vagyok ezektöl. Èvtizedeken kereszül szenvedtem folyamatos izületi gyulladások, vizesedés, naponkénti erös fejfájás, levertség meg hasonlóktól. Rengeteg orvos vizsgált, minden eredmény nélkül, én meg teljesen el voltam keseredve. Egy ismerös mondta, próbáljam ki egy hónapig ezt az étrendet, mert neki segített. Nekem is, ezért már több éve csak így eszem, és azóta megszüntek a panaszaim, az orvosk elképedve tapasztalták, hogy minden értékem optimális és én is kifejezetten jól érzem magam.
2019. dec. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!