Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a műfenyővel segítik a környezetet?

Figyelt kérdés

Én azzal egyetértek, hogy a műfenyő, mint opció sokkal egyszerűbb megoldás (nem kell válogatni, talpba faragni, tartós), viszont azt az egy indokot nem értem, hogy miért jobb ez a környezetnek?

Ezeket a fákat, amiket megveszünk vágottan (persze jobb gyökerestül) azért lettek termesztve, hogy ez legyen a sorsa. Ha mindenki műfenyőt használna, senki nem termesztené erre a célra a fenyőket és nem az lenne a baj, hogy 'jaj, ki kell vágni őket', hanem az, hogy mennyivel kevesebb van.

Illetve a legtöbb műfenyő Kínából vagy egyéb országokból származik, ahonnan a szállítás sokszorosan környezetszennyezőbb. Mire azt előállítják, elszállítják, lebomlik, mint műanyag... sokkal rosszabnak tartom, mintsem kivágni egy erre termesztett növény, ami újra ki tud nőni ugyan azon a helyen.

De javítsatok ki, ha tévedek :D

(Háznál vesszük a fát, ahol feleslegesen nem vágnak, csak ha vásárolsz)


2019. dec. 19. 10:40
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
15%

"Ezeket a fenyőket direkt ezért termesztik. Plusz amíg nőnek segítik a környezetet is"


Segítik, hát hogyne :) Azért durva, hogy az emberek az ostobaságukat még hirdetik is. Igazi fenyőt ugyanolyan környezetszennyező venni, mint műfenyőt. Egyik sem jobb a másiknál. A fenyő helyére nem lehet mást ültetni, aki tanult egy minimális biológiát, az ezt a tényt tudja, meg azt is, hogy mennyi idő alatt nő meg egy fenyő. Kibírná számolni mennyi vizet stb. használnak hozzá el, mennyi üzemanyagot, mire odaszállítják, ahol te megveszed stb. stb.


Az az álszent, aki komolyan elhiszi, hogy az igazi fenyő bármivel is jobb a műfenyőnél. De a proli okoskodás az megy úgy látom

2019. dec. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
95%

"Az az álszent, aki komolyan elhiszi, hogy az igazi fenyő bármivel is jobb a műfenyőnél. De a proli okoskodás az megy úgy látom" - Ja, pl. David Attenborough is baromi nagy proli. Barátom, te aztán tudsz valamit.


A vegák azt mondják, nem esznek állatott, mert élőlényt kell megölni. Az az élőlény azért születik meg, hogy megegyük. Ha nem ennénk húst, nem is lenne.

A karácsonyi fenyő ugyanaz. Nem erdőket irtanak ki, hanem ezeket kifejezetten erre a célra ültetik.

Egyébként van rá mód karácsony utáni hasznosítására, csak nem mindenhol teszik ezt meg. Pl. illatszergyártásban.

2019. dec. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

'proli okoskodás'

Szerinted az élővilágot, az állatokat jobban zavarja egy kidobott, lebomló faanyag, mint a műanyag?

'nem lehet helyére mást ültetni'

Régen egy x családtól vettük a fenyőket, akik az udvarban termesztik. 2-3 éve már nem adnak el, s most ültetik el az újabb darabokat, hogy évek múlva megint eladhassák őket

Nekik haszon, a földjük pedig nem kihasználatlan

'mennyi vizet, stb(?) használnak hozzá'

A víz visszakerül a körforgásba

'mennyi üzemanyag fogy el addig, amíg én megveszem'

Egyik legrosszabb érv... a műfenyő sokkal több üzemanyagot igényel, minthogy 2 km-ről hazacipelem (de még egy magyar távolság is kisebb, mint egy külföldi gyár-bolt-otthon táv)

Illetve amíg nőnek ezek a fák, nem kevés oxigént bocsátanak ki és még mindig jobb, minthogy sok udvar üresen áll

A mi kis városunkban kb. 10-en foglalkoznak ezzel, mert nem tudták mit csináljanak a kihasználatlan udvarral és ez tűnt nekik a legkényelmesebbnek


Például

Melyik a rosszabb?

Minden évben kidobok az erdőbe 100 db kivágott fenyőt vagy évente kidobok 10 db műfenyőt (és akkor azt használom 10 évig)?

Melyiknek lesz hálásabb a környezet, az ott élő állatok?

2019. dec. 19. 13:08
 14/37 anonim ***** válasza:
97%

egyrészt mert a műfenyő nem szemetel, egyszerű felállítani, nem kell talpba faragni, sokat dísszel együtt árulnak. meg ugye van aki azt hiszi, így segít a környezetnek. abba nem gondolnak bele, mennyire környezetszennyező a gyártása ÉS a transzport. mert ezeket nem az utca végén gyártják, hanem kínában, ami ugye nincs annyira közel.

vannak azok is akik azt hiszik, hogy erdőkből vágják ki a fákat. kis buták.

a cserepes fenyő amúgy szerintem nem a legjobb ötlet, mert egyrészt a cserép is műanyag, azt a fa egyszer kinövi (ha túléli az első karácsonyát, amit ugye a meleg szobában tartástól nem szokta), utána az a fa szemét lesz, bizonyos méret felett nem lehet eladni.

2019. dec. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
83%

Jól van üljetek le okosak vagytok. :D Akkor vegyetek ti magatoknak műanyag fát aztán táncoljátok körbe.


Mondjuk nekem nincs bajom vele mert nekem is volt csak azt nem bírom amikor a hülye okoskodik...mert annak nem áll jól.

2019. dec. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

#12

Mondjuk az állatokat kicsit nonszensz volt idekeverni. :D

Azon túl igazat adok.

2019. dec. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
18%

"Szerinted az élővilágot, az állatokat jobban zavarja egy kidobott, lebomló faanyag, mint a műanyag?"


Nem olvastam tovább a firkálmányod, ttik-s szakon doktoráltam, pontosan tudom mi a környezetvédelem és mi nem az. De az ilyen álszent fotelharcosoktól rosszul vagyok. Ugye tisztában vagy azzal a ténnyel, hogy a műanyagot is újra lehet hasznosítani? Gondolom még ezt SEM tudtad. Nem ártana kicsit utánaolvasnod a témában, mielőtt itt irka-firkálsz

2019. dec. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
92%

#17

Doktor úr, az megvan, hogy nem minden műanyag újrahasznosítható*? :D


* vagyis de, a legtöbb az, csak sok műanyagfajtát annyira macerás, drága lenne, hogy nem teszik

2019. dec. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
"A műfenyők túlnyomó többségét PVC-ből, azaz a polivinilklorid nevű műanyagból gyártják. A PVC nem megújuló, környezetszennyező és ráadásul nehezebben újrahasznosítható – hazánkban a PVC műanyagokat nagy mennyiségben hulladékudvarokban lehet leadni, a szelektív műanyagos kukába dobását nem javasolják. Gyártása során rákkeltő anyagok szabadulnak fel (pl. dioxin, hidrogén-klorid)"
2019. dec. 19. 14:59
 20/37 anonim ***** válasza:
2%

"Doktor úr, az megvan, hogy nem minden műanyag újrahasznosítható*? :D"


Szóval eljutott a tudatodig, hogy némely műanyag meg igen :) Gratulálok, ma is tanultál valami újat. Az, hogy ti csak az olcsó gagyi műfenyőt ismeritek, az csak titeket minősít, nem a kínaiba kellene járni vásárolni. De minket normális embereket ne traktáljatok a b.romságaitokkal, mert mérföldekkel többet tudunk a témáról, mint ti, ez látszik a vitakultúrátokból is, képtelenek vagytok ésszerű magyarázatot felhozni az igazatokra, csak ezt a nők lapja café szintű okfejtést. Grat újfent

2019. dec. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!