Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a műfenyővel segítik a környezetet?

Figyelt kérdés

Én azzal egyetértek, hogy a műfenyő, mint opció sokkal egyszerűbb megoldás (nem kell válogatni, talpba faragni, tartós), viszont azt az egy indokot nem értem, hogy miért jobb ez a környezetnek?

Ezeket a fákat, amiket megveszünk vágottan (persze jobb gyökerestül) azért lettek termesztve, hogy ez legyen a sorsa. Ha mindenki műfenyőt használna, senki nem termesztené erre a célra a fenyőket és nem az lenne a baj, hogy 'jaj, ki kell vágni őket', hanem az, hogy mennyivel kevesebb van.

Illetve a legtöbb műfenyő Kínából vagy egyéb országokból származik, ahonnan a szállítás sokszorosan környezetszennyezőbb. Mire azt előállítják, elszállítják, lebomlik, mint műanyag... sokkal rosszabnak tartom, mintsem kivágni egy erre termesztett növény, ami újra ki tud nőni ugyan azon a helyen.

De javítsatok ki, ha tévedek :D

(Háznál vesszük a fát, ahol feleslegesen nem vágnak, csak ha vásárolsz)


2019. dec. 19. 10:40
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
0%
Gondoltam, hogy ilyen óvodás szintű frappánssággal próbálsz visszavágni. Ha a homokozó lapátot elveszik, akkor is így reagálsz? Vagy akkor már bevágod a durcit, vagy nyomsz egy smileyt?
2019. dec. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Műfenyőt már láttam kidobva, bár valóban nem sokat. Azonban sokkal több olyan példát tudok említeni, hogy valaki vett egy műfenyőt (rokonok, ismerősök), 1-2 évig használta, majd visszatért az igazi fenyőhöz és a műfenyő azóta is ott csücsül a padláson.

Illetve halkan meg szeretném jegyezni, hogy akinek dr. van a neve előtt, akkor stílusban is illik ehhez tartania magát

Kellemes Ünnepeket mindenkinek:)

2019. dec. 20. 14:49
 33/37 anonim ***** válasza:
Pontosan ezért nem állok le id.iótákkal vitázni :) És nem veszem fel a dr. a nevem elé, köszönöm, meghagyom annak, akinek fontos a kirakat. Elég ciki már az a tény is, hogy megtudtátok, hogy doktoráltam, egyből doktor úrnak szólítotok, pláne, hogy nem is vagyok férfi, és nem is vagyok orvos. Nem szeretem ha ostoba emberek okoskodnak olyan témában, amiről gőzük sincs
2019. dec. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Mert itt okoskodsz mert "DoKtOrÁlTaM ezért okos vagyok", és nyilvánvaló valótlanságokat állítasz.


Ja, majdnem elfeljtettem:

:DDDDDDDDD

2019. dec. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
látom tudsz szöveget értelmezni Smiley, a hangsúly azon volt, hogy 8 évet tanultam a témában és azóta is kutatok, amiről neked gőzöd sincs, de beleokoskodsz. Erről a vitakultúráról beszélek, képtelen vagy egy aprócska szöveget értelmezni, direkt ferdíted a dolgokat. Ennek úgy mégis mi értelme?
2019. dec. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig mindent. De...

Az, hogy magyar kiskereskedő termeszti, nem tudom hogy jön ide a környezetvédelmi szempontokhoz, mert ez gazdasági szempont. Ahogy az is, hogy a fogyasztónak sokkal olcsóbb megvenni egy jó minőségű műfenyőt, mint minden évben új fát venni. Én szoktam élőt is, de pl soha nem piacon, utcai árustól (7000Ft/méter), hanem mondjuk Ikeaban (3000Ft/db) vagy OBIban (4300 Ft/1,5-2,5m )

Környezetvédelmi szempontból valóban jobb választás az élő fenyő. Azonban, ha azt nézzük, hogy egy műfenyő évtizedekig kiszolgál, akkor annyira nem vészes a helyzet. A gyerekkori fánk 20 éves volt, amikor költözés miatt elajándékoztuk. Hibátlan állapotban volt. Az abban az évben vett fának ez lesz a 11.karácsonya. És ez a legolcsóbb Tescos fa, egy drágább, jobb minőségű tovább is bírja. Főleg ha megfelelően van tárolva. Múltkor láttam egy Facebook csoportban egy 30 éves fát. Gyönyörű volt. Még jó sok karácsony van benne. Úgy gondolom, hogy bőven jó lenne, ha egy család csak egy fenyőnyi műanyagot termelne 30-40 év, de akár 10-20 év alatt is.

2019. dec. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Pedig én is kíváncsi lennék, hogy mitől lesz csúnya a műfenyő? Ha normális módon van eltéve, nem ledobva a padláson, mint a szemét, akkor kizárt hogy csúnya legyen. Őszinte leszek, nekünk a beépített szekrénybe van begyűrve, de így is szép. Hajtogatni, rendezgetni kell az ágait, erre rá kell szánni azt a kis időt.

És ez már ízlés kérdése, de sokkal több szép műfenyőt láttam, mint élőt.

2019. dec. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!