Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mit vegyek anyának és apának...

Mit vegyek anyának és apának karácsonyra? Bármilyen ötletet elfogadok, de légyszi ne saját készítésű legyen

Figyelt kérdés

2021. nov. 4. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Azért írhatnál valamivel többet, mit szeretnek, mekkora a költségvetés, amiben lehet gondolkodni stb...
2021. nov. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a szüleid, így nem tudom mit szerethetnek. Egyet értek az egyessel, kicsit nehéz úgy segíteni, hogy nem adtál semmilyen támpontot amiből ki lehetne indulni.


Én legtöbbször mindig arra figyelek, egész évben, hogy mi az a dolog amit elvétve megjegyeznek, hogy ez vagy az jól jönne nekik. Összeírom és karácsony közeledtével kiválasztom azt ami még nincs meg, és amit elbír a pénztárcám is.


Anyukámnak tavaly Dawn Brown könyvet vettem, mert tudom hogy most az ő könyveit olvassa. Apukám horgász széket kapott, mivel szeret horgászni, s ilyenje még nem vol.

Idén anyum konyhai kötényt, és kesztyűt kap, mivel az öcsém tönkre tette neki. Apum pedig egy hátizsákot, mivel rég óta áhítozik egyért, amivel eltud menni túrázni.


Ezek csak ötletek, nem minden ember egyforma, így lehet hogy a te szüleid nem örülnének ezeknek a dolgoknak amiknek az enyémek viszont igen.

2021. nov. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Apukád egy új autót szeretne, anyukád meg konyhafelújítást.
2021. nov. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
47%
Én apukámnak mindig valami tusfürdő szettet veszek amiben van valami neszesszer vagy ilyesmi legalább az fogyóeszköz és nem porfogó lesz. Szerszámból meg minden van neki. De volt, hogy vásárlási utalványt kapott. Anyukám parfümöt kap vagy valami konyhai gépet ami még nincs. De gondold végig a szüleid miket szeretnek csinálni a legjobban és azokhoz kapcsolódót válassz. Lehetne nekik pl mozihegyet vagy egy páros wellnesst csak ez most covid idején nem a legjobb ötlet.
2021. nov. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Termosz, üveg teáskanna teafilter betéttel anyudnak a munkahelyre.

Egyen müzlistál-bögre-kistányér készlet mindenkinek.

A nem irodista apukák ált. nem költenek annyit ruházatra, ezért akár egy pulóver, ing vagy nadrág is jó lehet. Nővérem férje odáig volt tavaly egy bélelt zipzáras kötött pulcsitól!

A csoki-bor-tusfürdő hármast csak végszükség esetén válaszd! Mindazonáltal, van aki imád ilyenekek is kapni, kipróbálni.

Férfi autós neszeszer, tároló. Könyv vagy ékszer..

2021. nov. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Wellness hétvégét, egy vacsorát valami jó helyre, valami élményt ahová elmehetnek ketten.

Bár jó lenne tudni, hogy mi a költségvetés.

2021. nov. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Írj róluk pár dolgot, mit szeretnek, mi a hobbijuk.
2021. nov. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#2 A túrahátival csak az a baj (mint minden hobbiajándékkal), hogy kívülállóként nem tudod, hogy miket kell mérlegelni a választásnál. Én túrázok és tudom, hogy a túraháti kiválasztásához azt fel kell próbálni, jó-e a magasságomra, passzol-e a csípőpánt párnázottsága a csípőmhöz, ott vannak-e a zsebek, tartók, ahol elérem, ezeket látatlanban nem lehet belőni.

Ez egy általános probléma ajándékozásnál, hogy ha aszerint választunk, hogy mi a megajándékozott hobbija, ahhoz ő sokkal jobban ért nálunk. Pl. ha barkácsoló apukának szeretnék jó minőségű szerszámot, akkor laikusként az agyonreklámozott márkákig fogok eljutni, pedig általában minden szakmának van egy-két professzionális márkája, amit nem a nagyközönségnek, hanem igazán profiknak szánnak és ezeken ugyan nem virít látványos logó, viszont nagyságrendekkel jobban passzol a kézbe, könnyebb vele dolgozni, tartósabb stb.

Úgyhogy nekem ajándékozásnál sokkal kevésbé szempont az, hogy mit szeret az illető, mert egyrészt a legtöbb ember csak idáig jut el és emiatt szerencsétlen el lesz halmozva egysíkú ajándékokkal. Pl. itt is számtalan olyan kérdés van, hogy mit vegyek X-nek, aki szereti a lovakat és jön rá 20 válasz, hogy lovas bögrét, pólót, párnát, képet, kirakót stb. Szerinted hány lovas bögréje, pólója stb. lesz az illetőnek 5 év múlva, átlag 3 ajándékozós ünneppel számolva egy évet?

Másrészt a fent említettek miatt sok olyan cuccot kap majd, amit egy laikus, hozzá nem értő választott ki.

Sokkal inkább szempontom az, hogy mit nem szeret valaki. Mert nyilván nem ajándékozok ouzo-t valakinek, aki utálja az ánizs ízét. De ezen felül bármi belefér, ami a másiknak újdonság. Jó kaják, játékok, ital, élmény stb.

Van sikersztorim a Hanabi társasjátékkal, amit többször is ajándékoztunk olyanoknak, akik "soha nem játszanak". Igaz, az ajándékozással együtt lejátszottunk velük egy partit, hogy megtanulják a szabályokat, mert ha ezt nem tesszük, jó eséllyel ki se nyitják a dobozt. Így viszont mindenki kivétel nélkül azóta is nagy Hanabi játékos. Vagy egy karácsonykor mindenki Hosszúlépés kupont kapott, megszervezték, hogy együtt menjenek el egy sétára, jó közös élmény lett.

2021. nov. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

2 éjszakás wellness hétvége kupont.

Egész jó áron ki lehet fogni ilyeneket.

2021. nov. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Csomorkány ***** válasza:
100%
Ajándékozz élményt! Belépőt színházba / VIP mozijegyet vagy ami érdekli őket.
2021. nov. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!