Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mivel ajándékozzam meg 40-45...

Mivel ajándékozzam meg 40-45 közötti férfi kollégámat Karácsony alkalmából?

Figyelt kérdés
Nem mondhatnám, hogy örülök neki, de a többség döntött: megszavaztuk, hogy a kollégáimmal kihúzzuk és körbeajándékozzuk egymást Karácsony alkalmából, Mikuláskor. Ugyan családi körben (a kisgyerekeket leszámítva) már évekkel ezelőtt leszoktunk bárminemű ajándékozásról, de ezzel még nem is lenne különösebb gond. Ám nehezítő körülmény, hogy az ajándéknak valamilyen kézműves dolognak kell lennie, a költségekkel és a ráfordított idővel mindenki saját belátása szerint gazdálkodik. Tisztáztuk, hogy a "kézműves" elég tág fogalom, lehet varrni/kötni, sütni/főzni, verset írni, vagy valamely vásárolt dolgot hozzáadott értékkel felruházni és azt átadni. Én egy iszonyatosan fakezű és fantáziátlan huszonéves férfi vagyok, így leginkább az utóbbi verzió felé mozdulnék el, de nem zárkózom el semmitől, szívesen veszek bármilyen ötletet, még a legegyszerűbb, legkézenfekvőbbnek tűnőket is, mert nekem jó eséllyel nem fog sokminden eszembe jutni, és még kevesebb lesz, amit meg is tudok majd valósítani, a kézügyességem és bármilyen művészeti érzékem elég komoly gát. Irodisták vagyunk (jogi/gazdasági területen, ha ez számít), és viszonylag zárkózottak mindketten. Nem fecsegünk sokat, gyakorlatilag nincs információnk egymás magánéletéről, hobbijáról. Alkoholról lehet szó, ennyit tudok.

2021. nov. 16. 13:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha gondolod, vers írásban szívesen segítek.

Ha alkohol témában gondolkodunk, akkor én vennék valami pálinkát, és főznék hozzá egy fél liter fahéj szirupot, és úgy ízesíti magának, ahogy akarja. Van egy tök tuti alap receptem, van aki vízzel issza, mint szörp, én teába imádom :P Pálinkában még nem próbáltam, de az egyik kolléganő már kacsintgat a fahéjas kávé téma felé. Egy óra alatt lefő, én utána éjszakára szoktam hagyni "ázni", és utána szűröm le.

Nekem a vásárolt dolog hozzáadott értékkel felruházása nem menne, mert mi számít hozzá adott értéknek?

Vagy ha teázik, van egy webáruház, ahol lehet 100 db-os tea válogatást összeállítani, mindenféle finomságokkal, meg ott vannak különlegesebb teafüvek is, és nagyon finomak.

Én tavaly adtam a kollégáknak két-két filtert, úgy, hogy mellé kaptak egy teáskanna medállal dekorált könyvjelzőt :)

2021. nov. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Fényképes bögre, kulcstartó? Nem kézműves, de azért személyes. Hasonló szituban egyszer sikerült a főnök facebookjáról szereznem képet a kutyájáról, nagyon örült neki.
2021. nov. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1. A versírást azért talán mégis kínosnak érezném picit, pláne, hogy biztosan fel is kellene olvasnom. Menekülök az ilyen helyzetektől. A szirup ötlet tetszik, ezen el lehet indulni, köszönöm!


"mert mi számít hozzá adott értéknek?"


Szándékosan nem definiáltuk, tehát szó szerint bármi, ami nem egyenlő a boltban megvásárolt termékkel, hanem bármennyivel is több annál, nem kell, hogy pénzben kifejezhető legyen. Pl.: ha vásárolok egy könyvet, és írok hozzá mondjuk egy rövid ajánlót, az szerintem már megfelelő. Az írás ötlete sem elvetendő tehát, ez még talán működik, a vers férfi-férfi viszonylatban szerintem már sokkal kevésbé.


"Vagy ha teázik" Nem, ellenben kávézik. Viszont itt nem látom, hogy tudnék én bármit hozzátenni egy vásárolt dologhoz (a kézműves termék értékes, de a szabályok szerint azt még önmagában nem adhatom át).


#2. Nem hülyeség, de sajnos nem tudom kivitelezni, hacsak nem készítek a kollégáról én magam egy képet. Az illető nem létezik az interneten, de még a szervezeti belső telefonkönyvben sincs fényképe, semmi. Nulla. Mégcsak családja vagy háziállata sincs, amennyire én tudom.


Köszi a tippeket, tipródtam még magamban is. Az én legjobb ötletem eddig az, hogy veszek egy csatos üveget, töltök bele pálinkát, az üveget pedig egy alkoholos filccel bevonalkázom, az lesz az adventi naptár. Nem saját ötlet, ez a minta:

[link]


És akkor ebben van egy kis hozzáadott érték is. Ha esetleg nem én vonalkázom, hanem találok egy szolgáltatót, aki megformázza és ráragasztja az üvegre, az persze még jobb.

2021. nov. 17. 23:33
 4/13 anonim ***** válasza:

1-es vagyok A felolvasós részeket, ha közös név- vagy szülinap ünneplésre készült vers én is passzoltam az egyik kolléganőmnek :)


Tehát ha jól értem egyszerre kell kézművesnek lennie, de nem lehet pusztán az?


Ha tudod, hogy kávézik, azt is tudod, hogy milyet iszik. Ha kávét veszel neki, és egy bögrére porcelán filccel írsz valamit, ami jellemző rá, akkár valami, amit sűrűn ismétel? Kicsit több fantázia van benne, mint egy neves bögrében, és pofon egyszerű, dekorálás után rövid idő a sütőben, és kész is :)


Az én bögrémre tuti ezt írnák: "Kitartás!"

Kollganőmére meg: "Kinyírlak!" :)

2021. nov. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4. "Tehát ha jól értem egyszerre kell kézművesnek lennie, de nem lehet pusztán az?"


Nem erről van szó, én nem fogalmaztam teljesen pontosan. Feltétel, hogy saját mű kerüljön átadásra, de nem muszáj, hogy 100%-ban az legyen. Olyat viszont nem tehetek, hogy a más által (pl. valamilyen manufaktúra) elkészített kézműves terméket megvásárolom mondjuk a karácsonyi vásárban és szimplán azt adom át. Itt jön képbe, hogy lehet ugyan vásárolni, de hozzá kell tennem önállóan is valamit (ezt neveztük hozzáadott értéknek).


Tehát:

- Teljesen önállóan készített ajándék (megírt vers, megsütött sütemény, megkötött sál): jó.

- Vásárolt kézműves ajándékhoz hozzátenni valamit és azt átadni (ez elég tágan értelmezendő, pl. saját készítésű könyvjelzővel átadni egy könyvet): az is jó.

- Vásárolni valamit és csak becsomagolva átadni: nem jó.


A bögrés ötlet például szintén nagyon jó, ezt is megfontolom, köszönöm!


"Ha tudod, hogy kávézik, azt is tudod, hogy milyet iszik."


Ebben van kockázat, mert én viszont nem kávézom, nem vagyok jártas a témában. :) Annyit tudok, hogy espressot szokott inni mindig, hogy van-e bármilyen preferenciája, azt már nem. De talán mindegy is, ha kávét vennék neki, biztosan jó lenne bármelyik.

2021. nov. 18. 10:00
 6/13 A kérdező kommentje:

#5. További korrekció:

"Vásárolt kézműves ajándékhoz"


Elírtam, itt nem feltétlenül kell kézművesek lennie a vásárolt dolognak, elég ha az általam hozzáadott érték lesz az (a fenti példában a könyvjelző).

2021. nov. 18. 10:02
 7/13 anonim válasza:
Bemész helyette túlórázni, annak mindenki örül.
2021. nov. 22. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7. Jó elgondolás, de nem ilyen jellegű a munkakör. :D
2021. nov. 22. 08:35
 9/13 anonim válasza:
Egyébként Karácsony vagy karácsony alkalmából akarsz ajándékozni? Csak mert a karácsony, mint ünnep, az kis kezdőbetű.
2022. jan. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, azóta az ünnepli köszöntések során megnéztem és tisztáztam magamban én is. Amúgy kösz b+ a qrvahasznos, releváns kommentet így lassan január közepén, mégis hogy tévedtél ide? :DD
2022. jan. 11. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!