Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mikor állítasz karácsonyfát,...

Mikor állítasz karácsonyfát, és díszíted fel a lakást?

Figyelt kérdés

Mennyire díszíted fel a házat?


Bennt lesznek fenyő ágak, máshol is, néhány dísszel?


Van adventi koszorútok? Naptáratok?


Kopogtató koszorú az ajtón?


Esetleg égők kinn a kertben?



#szokás #dísz #advent #karácsonyfa #kopogtató koszorú
2021. dec. 9. 16:47
A kérdező szavazást indított:
nem díszítek, nincs fa
csak fa van, Advent kezdetétől
díszítek és fa is van, Advent kezdetétől
Advent kezdetétől feldíszítek mindent, de fa csak Szent este
Díszítés és fa is csak Szent este kerül fel
Nem díszítek fel semmit, csak fa van, de csak Szent este állíjuk fel
Nem lesz fa, csak pár dísz, amit Szent este teszek fel
Nem lesz fa, csak pár dísz, amit már Advent elején feltettem
Nem tudom, majd ahogy sikerül
Valahova megyek a karácsonyi időszakra, szóval nem rajtam múlik
31 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
24-én reggel állítom fel a fát, azon kívül más dísz nem lesz.
2021. dec. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap tettem fel a gyerekszoba ablakra a matricákat, itt szokott lenni még égősor, de nem tudom mikor visz rá a lélek hogy feltegyem...

A fát 22-én szoktam díszíteni, az étkezőbe szokott még kikerülni 1 nagyobb dísz, aztán ennyi

2021. dec. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
A fenyfuggony már fent van November vége óta, a fát valószínűleg most a hétvégén feldíszítjük ☺️ Én szeretem csodálni a fát már december elejétől :3 Gyerekkoromban mindig sajnáltam hogy feldíszítettük aztán már kb szedhettuk is le :/
2021. dec. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
November vége felé már elkezdjük kirakni a giccseket
2021. dec. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
23.-án este díszítünk
2021. dec. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Adventi naptár van a kisfiammal. Adventi koszorú is van. Az ablakokra ragasztottam díszeket advent első vasárnapjára. Bent a lakásban nincsenek külön díszek, csak egy füzér szárított narancsszeletekből.

Mikulásra mindenki névre szóló, felakasztható csizmát kapott, bele a sok finomság. Ezek egy feldíszített zsinóron lógnak, ez is fennmarad Karácsonyig, mindig abból veszünk ki édességet, ha valaki enni akar.

2021. dec. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

Adventi koszorú advent első vasárnapjától, illetve ajtódíszek. Decembertől fokozatosan egyéb izzósorok is ide-oda felkerülnek. A gyerekek szobáiba mindenképp. Mivel most épp Írországban élünk, itt korábban felállítjuk a fát meleg fénysorral, mert itt advent kezdetétől, vagy decembertől mindenhol feldíszítve állnak a fák. Viszont a magyar szokásokhoz annyiban ragaszkodunk, hogy csak 24-én kerülnek fel a díszek a fára. December elsejétől adventi naptárak is kikerülnek a házba. Én általában pici ajándékokat csomagolok minden napra. 2x hagyományos naptárakatt rendeltem a németországi Sellmer cégtől.

[link]

2021. dec. 11. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Kövezzetek meg de én ma már feldíszítettem a fát. Nekem kevés az a 2 hét amíg csodálhatom a fát.
2021. dec. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Mi Advent kezdetekor rakjuk fel a díszeket a kívülről, de csak december 1. szúrjukbe, de a lakást bévülről már Advent kezdetekor kidíszitjük.
2021. dec. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Én vagyok a 9-es válaszoló.

Azt elfelejtettem írni, hogy a fát mi december 23.-án este állítjuk fel.

2021. dec. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!