Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » 5 évesnek karácsonyra okostele...

5 évesnek karácsonyra okostelefon / tablet? Szívem szerint tízen pár éves koráig nem adnék neki ilyet.

Figyelt kérdés

2021. dec. 12. 19:47
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Legalább 10 éves korától
Inkább iskola felső tagozattól
Sohasem mert elubutítja a háttérhatalom
50 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Én már 2.-os/3.-os korában adnék egy olcsóbb kategóriás okostelefont.

Nem azért, mert milyen jó dolog a Facebook, hanem egyrészt, meg kell tanulnia használni az internetet, meg kell tanulnia, hogy mi minden jó dologra lehet az internetet és az okotelefont használni.

Másrészt, a mai világban a kapcsolattartásban, kommunikációban nagyon fontos az ineternet!

Az üzenetek már a Messengeren jönnek, ott beszélgetnek egymással a gyerekek is stb. de pl. a tanárokkal is lehet ott tartani a kapcsolatot. Ma már az sem elképzelhetetlen, hogy online adja fel a tanár az aznapi házi feladatot.


De 5 éves korban semmiképpen sem adnék neki okostelefont vagy tabletet, mert még olvasni sem tud.

2021. dec. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
80%
5 évesen semmiképp. Nem mumus a telefon, de amíg nem tudja jól használni, akkig semmiképp. Ha nagyobb városban éltek vagy a szomszéd településre jár majd suliba, akkor kapjob egy olcsó telefont, amin el tudjátok érni egymást, felsőben sem adnák nagyon drága telót a gyerekemnek, abban a korban beszippantja a közössègi háló, ami nem biztos, hogy jó. Tanulásra pedig otthonra be lehetne szerezni egy tabletet vagy notebookot.
2021. dec. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

5 évesen kizárt. Lányom 11, idén ősszel kapta meg az apja régi okostelóját. Előtte 2 évvel kapott okosórát, amin tudtunk beszélni. Azt is azért, mert sportmeccsekre járt, és jó volt tudni, ha van valami gond, tud jelezni, illetve ugye a beépített gps miatt mindig tudtuk, hogy merre van. Sajnos ez nem bírt sokat, így a kártya át lett téve párom régi telefonjába. Idén is azért kezdte magával hordani, mert költöztünk, és úgy volt, hogy egyedül fog járni. Mint kiderült, elsőben már minden osztálytársának volt, csak neki nem. 2-3 évvel ezelőtt beszélgettünk egy barátnőjének anyukájával, akkor kiderült, hogy náluk már nincs játék karácsonyra sem, mert nem érdekli.

Attól félek, lassan az én lányom lesz fura, mert társasozik, kártyázik, illetve a 2. online oktatás óta még olvas is!

Utolsó, igen, borzasztóan beszippantja őket. Lányom a 2. online suli óta szinte állandóan fb-n volt, volt, mikor elfelejtett bejelentkezni órára, mert elbeszélgettek az osztálytársával. :O Nemrég pont volt belőle baj, mert amint kijött a suliból, már pittyegett a messengerem...

Tanulásra meg egy jobb laptop, kizárólag otthonra, és sulira!!!

2021. dec. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Egyes, az internet használatát nem saját okostelóval kell kezdeni, hanem a szülőnek leülni melléje, és elmagyarázni, megmutatni, mit hol talál. Másik téma: ott beszélgetnek? Bocsi, 4-ig suli van. Utána mire hazaérnek, vagy épp különóra, stb, utána otthon készülni a másnapra.. Az a pár óra a családé is lehetne. Eleget beszélgetnek a suliban. Bár tény, én is engedem, de kb együtt hallgatnak neten zenét, vagy hülyülnek.
2021. dec. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Gyartanak okostelefonokat ennek a korosztalynak is :)))


[link]

2021. dec. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5 évesen biztosan nem vennék neki telefont/tabletet. Minek az neki? Ha mesét akar nézni rajta akkor megkapja az enyémet annyi időre. Telefonálásra megint felesleges. Egyrészt azért is, mert a helyi iskolában alsó tagozatban nem is engedik a tanárok, hogy telefon legyen a gyereknél. Jó, mondjuk ezt lehetne kifogásolni mert azért egy alsós gyereknek már adnék telefont, hogy ha bármi van, fel tudjon hívni, de ugyanezt az iskola is megteszi és annyit adnak cserébe, hogy alsó tagozatban egyedül nem járhatnak haza a gyerekek. Tehát garanciát vállalnak rá, hogy a gyerek nem hagyja el az iskola területét. Legalábbis itt ahol én lakom így van.


Ennyi idősen inkább valami komolyabb társasjátékot vennék neki, ami éppen a kompetenciáit még nem haladja meg, de gondolkodásra készteti.

2021. dec. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Én se vennék neki 5 évesen telefont. Én 11 évesen kaptam először egy nem túl jó minőséget és azt is korlátozottan használhattam. Abszolút ilyen kortól ajánlom. Semikép se vegyél most neki egyet. Játsszon, rajzoljon, bábozzon még.
2021. dec. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, inkább egy gyerek activity-t, vagy építős játékot. Próbálom hátha valamelyik hangszer tetszene neki, harmonika, esetleg furulya, vagy majd megmondja :)


Most már biztos 10en éves koráig nem szeretnék neki okos eszközt adni, ha suliba megy majd, 7 évesen akkor is max egy Nokia 3310 vagy hasonló telefon. Vagy régi Sony walkman mobil. Kis boldog az okostelo / tablet nélkül is :) Mesét is szereti könyvből hallani. :)

2021. dec. 15. 17:45
 9/11 anonim válasza:
Nekem talán 2. vagy 3.-os koromban lett telefonom, szerintem hamarabb nem is nagyon kell.
2021. dec. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nálunk egy valakinek volt 97'ben egy Ericsson Ga628. Egész suliban kb neki volt mobilja akkor. De tömegesebben 2001-02 körül lett telefonja sokaknak akkoriban, olyan általános 7-ben.
2021. dec. 18. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!