Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Amit ajándékba kaptam azt...

Amit ajándékba kaptam azt illik elajándékozni?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk kapok szaloncukrot, és abból adok karácsonyra másnak, az nagy tahóság?

2021. dec. 13. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
A tiéd, azt csinálsz vele amit akarsz, nem névre szóló.
2021. dec. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Nem illik, de a szaloncukrot, más enni- és innivalót én nem tekintem igazi ajándéknak.
2021. dec. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincs ráírva, hogy ez az ajándékba kapott szaloncukor vagy pedig te vetted a boltban.

Biztosan nem kell reklámozni annak, akitől kaptad, hogy továbbadtad másnak, mert lehet, hogy nem esne jól neki.

De szerintem nincs benne semmi rossz.

Édességet én is sokszor továbbadok. Van, amikor olyan sokat kapok, amit nem tudok/ nem akarok megenni.

2021. dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

OFF, és talán nullázva is lesz.

Vázlatosan emlékszem csak egy régi mesére a jóbarátokról.

A lényege az, hogy talán nyuszik szert tesz egy répára. Nagyon megörül neki, de nem eszi meg, hanem továbbadja a barátjának. Szeretetből. Az is nagyon örül, hogy gondoltak rá, de ő is tovább adja. A vége az, hogy újra a nyuszikához kerül.

Hogyan jön ez ide? Hát úgy, hogy a világi karácsonynak az a lényege, hogy tudjunk szeretni, és örüljünk más boldogságának. Jutalmaz az lesz, hogy viszont szeretve leszünk.

2021. dec. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Speciel pont a szaloncukor szerintem tipikusan olyan dolog, amit megoszt az ember másokkal, így ez egyáltalán nem bunkóság. Ha viszont kapsz mondjuk egy kristályvázát, amit aztán az ajándékozó meglát később egy közös ismerősötöknél, az nem fog jól esni neki.
2021. dec. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Édességet szerintem nem gáz, a mikuláscsomagjaimat én is megosztottam most másokkal. Annyit kaptam, amennyit nem akartam megenni, de akinek adtam, annak vettem volna én magam is.
2021. dec. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%
Az illik szót akkor használnám így, ha az lenne az elvárás, hogy add tovább. A gesztus értékelhető, de a szaloncukrot és más hasonlót én nem sorolnék klasszikus ajándékok közé.
2021. dec. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem bunkóság, inkább, minthogy kidobd.
2021. dec. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!