Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Szerintetek is furcsa egy...

Szerintetek is furcsa egy ilyen meghívás? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, itt dolgozom, pár hónapja egy munkahelyi bulin megismertem egy indiai lányt. 3x találkoztunk eddig, mindig céges bulikon, szóval annyira sokat meg mélyen azért nem beszélgettünk, ezért is lepett meg, mikor egy hete rámírt a céges cseten, hogy mit csinálok Karácsonykor, családdal leszek-e. Mondtam neki, hogy nem valószínű (nincs nagy családom, egyedül a testvéremékhez mehetnék, de ők is külföldön vannak, csak másik országban), erre mondta, hogy szóljak, hogy ha nincs hova mennem, mert akkor mehetnék hozzájuk. A húga meg a sógora jön hozzá látogatóba, szóval így hárman lesznek. (Tavaly ő egyedül karácsonyozott.)


Érdekelne, hogy itt hogy látják egyesek... csak nekem fura ez a meghívás?


Egyébként habár indiaiak, de keresztények ők is, legalábbis a lány hívő, templomba járó keresztény, szóval a Karácsonyt valószínűleg nem csak ilyen "bulis" napként éli meg, teljesen kívülállóként.


Még nem válaszoltam neki, hogy elfogadom-e a meghívást, mondtam neki, hogy még gondolkodom, lehet, hogy a testvéremékhez megyek (ez így is van, csak a nyelvi korlátok miatt a múltkor is elég feszengős volt a vendégség)


Egyrészt örülök hogy meghívott, másrészt meg nem tudom, mit kéne csinálnom.

Nekem európaiként biztos nem jutna eszembe meghívni magamhoz egy kollégát, még akkor se, ha jól éreztük magunkat a bulikon.


Először még az is megfordult a fejemben, hogy talán azért hívott meg, mert tetszem neki (4 évvel vagyok idősebb, mindketten 30 körüliek vagyunk, és mindketten egyedülállók), de aztán a hétvégén is elmentünk bulizni és másokat is kérdezett, hogy hol töltik a Karácsonyt. Ilyen nagyon kedves, aranyos lányról van szó.


Vajon csak udvariasságból ajánlotta fel mondván, hogy úgyis visszautasítom?

Nem tudom mit csináljak. Bevallom nekem tetszik a lány - közvetlen, vicces, okos, de nem hiszem, hogy én lennék az esete.


Egyébként még az sem biztos, de azt hiszem, hogy egy több napos utazást tervez, kirándulással, hegymászással vagy síeléssel egybekötve. Síelni viszont nem tudok :D


Ti mit csinálnátok egy ilyen helyzetben?



2021. dec. 13. 19:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó cimborák vagytok, akkor ez egy nagyon szép kollégiális gesztus.

Kérdezd meg, náluk mi a szokás. Indiai keresztényekkel még nem találkoztam.

Nem azért ajánlotta fel, mert arra számít, hogy visszautasítod, hiszen

nem volt köteles felajánlani, és benned sem merült fel ilyen lehetőség.

Nem kell síelned. Sétálhatsz és szánkózhatsz is.

Én elfogadnám. Új emberek, új élmények.

Köszönd meg a gesztust, érdeklődj a részletekről, s ha elfogadható,

ha anyagilag állni tudod, vágj bele.

2021. dec. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyest ismered, tehát nem totál vadidegen neked. Ha nincs anyu, apu, párod, tesód, senki, aki tárt karokkal vár (akár több ezer vagy több tízezer kilóméterre, a világ túlsó végén is! - ilyenkor hazamegy mindenki) és aki nagyon durván megsértődik, hogy nem vele/velük ünnepelsz, akkor (és csakis akkor) én bevállalnám. Mit veszíthetsz?


Ha van anyu/apu/párod/nagyszülők, bárki, akkor viszont mondanám, hogy bocsi, családom van.


Nyilván nem fog megmérgezni, és nem gondolnám azt sem, hogy el akarna tenni láb alól.


Nyilván Indiában teljesen más a karácsony, de simán lehet, hogy ők is átvették az európai szokásokat (van egy angol mondás: When in Rome, do as the Romans do.)


Ezeket mérlegeld. Valami apróságot vinnék ajándékba (nem alkoholt, az biztos.)

2021. dec. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak MO-on ennyire furcsa, másfelé - Nyugaton - sokszor meghívnak ismeröst, ha egyébként egyedül lenne karácsonykor, éppen a karácsony tartalma miatt.
2021. dec. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék, mivel azt írod, hogy a testvéreden kívül (aki viszont más országban lakik), nincs akihez mennél. Az indokokat helyettem már megírták fentebb. Menj el, hiszen tetszik is a lány!
2021. dec. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

mi is mindig adoptálunk valami árva szerzetet karácsonykor, mi ebben a furcsa? ez emberi törődés leginkább, olyan, mint amikor tudod a szomszédodról, hogy egyedül él és eltörte a lábát, és megkérdezed, hogy kell-e neki bevásárolni vagy viszel neki levest. nekünk van egy komplett listánk az emberekről, akik ilyen olyan okokból egyedül tölthetnék a karácsonyt, őket mindig végigkérdezzük hogy hova mennek. tudod ez ilyen rossz berögződés, hogy család meg szeretet meg együttlevés ünnepe, na most egy idős nő akinek az összes gyereke a tengerentúlon, vagy egy elvált apa, ahol a gyerekek az egész ünnep alatt az anyánál... begyűjtjük őket a vacsoraasztalhoz, nehogy valamelyiknek pont aznap jusson eszébe valami butaság az üres lakásában.

mondtad hogy egyedül leszel, ő meg kedvel annyira hogy nem akarja, hogy egyedül legyél, ezért meghív magához. plusz mindketten idegenek vagytok az országban, és azt írtad ,ő is töltött már idegen helyen családi ünnepet egyedül. ami azért elég szr dolog.

én elmennék, főleg, ha nincs máshova mennem. síelni meg nem muszáj, sétálhatsz, szánkózhatsz, ahogy egyes írja. és még a nő is szimpatikus, rosszul nem sülhet el.

2021. dec. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az jutott eszembe, hogy mivel egyedül karácsonyozott, tudja, mennyire rossz. És segíteni akart, szerintem ez (is) benne lehet. Én is elmennék, ha nem is a teljes ünnepre, de egy napra mindenképp.
2021. dec. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Aha, nekünk is az a külföldi tapasztalatunk, hogy teljesen másként kezelik ezt és szívesen meghívnak.

Mi voltunk anno így karacsonyozni, parkent, kisgyerekkel, a férjem kollégájának családjánál, mikor nem tudtunk hazajönni. Nagyon jó volt egyébként. Nyilván nem olyan, mint a saját csaladoddal, de kedves gesztus. Szerintem ahogy gondolod, ha nem vag komfortos vele, udvariasan köszond meg és ne menj. Ha van kedved, akkor meg miért ne.

2021. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, hajlok rá, hogy éljek a meghívással. Viszont a dolgot kicsit bonyolítja, hogy a hétvégén is elmentünk bulizni, de akkor nem jött szóba a meghívás, mondjuk ott a többiekkel közösen beszélgettünk, nem négyszemközt, így én sem akartam szóba hozni.


Ma pedig ráírtam a céges cseten egy teljesen más dolog kapcsán, de nem válaszolt, nem olvasta még az üzenetet, pedig online volt.


Nem tudom... holnap még dolgozik, de péntektől már szabin lesz, szóval ha holnap nem ír vissza, akkor nem fogom erőltetni a dolgot. Amikor meghívott, azt szintén a céges cseten írta, de már egy hete. Csak akkor ugye azt írtam, hogy majd gondolkodok rajta.


Whatsapp száma megvan, de nem szoktunk ott beszélgetni, ha a céges cseten nem ír vissza, akkor nem írok rá csak emiatt, az hülyén jönne ki...

2021. dec. 15. 19:41
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Pedig Neked kellene határozott választ adni neki, hiszen ő meghívott, de Te azt válaszoltad, hogy majd gondolkodsz rajta.

Világos, hogy nem fogja másodszor is megismételni a meghívást, hiszen joggal azt gondolhatja, hogy még mindig gondolkodsz rajta.

Holnap adj világos választ neki és ha el akarsz menni, akkor azt is megkérdezheted, hogy érvényes-e még a múlt heti meghívása, hiszen kételyek közt tartottad őt egy hétig!

2021. dec. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Jogos! Nekem is az volt a tervem, hogy rákérdezek, hogy érvényes-e még a meghívás. Ezért is szerettem volna vele beszélni a múlt heti bulin, vagy legalább ma a cseten, csak úgy látszik, nem jön össze. Majd holnap remélem visszaír. Egyelőre el se olvasta az üzenetet, amit írtam neki, pedig azóta már vagy 3x volt online.
2021. dec. 15. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!