Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Szinglik, egyedül élők,...

Szinglik, egyedül élők, akiknek nincs családjuk: Hogyan töltitek az ünnepeket?

Figyelt kérdés
Ünnepeltek e ilyenkor? Ha igen, hogyan? Ha nem, hogy telik ez az időszak? Barátokkal, másokkal összejártok? Sokaknál azt látom, ( ide tartozom én is) hogy ilyenkor a magányosság érzet jobban eluralkodik az emberen, esetleg nyomottak lesznek és pont azért sem szeretik az ünnepeket, mert nincs kikkel tölteni. Hogy vészelik át ezt az időszakot az érintettek?

2021. dec. 17. 13:54
 1/7 anonim válasza:
95%
Szia! Habár nem tartozom ebbe a kategóriába, nagyon szívesen meghallgatlak, és segítek, ha tudok.
2021. dec. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
80%
nekem a karácsony ugyanolyan mint a többi nap. mindig is egyedül voltam szóval én nem érzek semmi ilyesmit
2021. dec. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Első alkalom lesz, magamra maradtam (ez a kis „nátha” okán). Gondolkodtam rajta, hogyan legyen. Feleség, barátnő, gyerek nincs, hívő nem vagyok. De végül úgy döntöttem, mégis lesz fa, feldíszítve. Sütemények, finom ételek és italok. Lesz min elgondolkodnom is. Kutya kemény menet volt ez az év. Apámon kívül öt olyan másik embert vesztettem el, aki közel állt hozzám.

Milyen lesz? Nem tudom. Majd jövőre leírom.

2021. dec. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Épp ezen gondolkodtam az imént. Kollégák többsége jövő héten már szabadságon lesz, már most búcsúzkodnak, hogy "boldog karácsonyt". Nem lesz boldog, mivel egyedül fogom tölteni. Még a barátaimmal sem tudok összefutni, hisz mindenki a szerető családja körében tölti ezeket a napokat, aki megteheti.

Épp ezért nem is csapok felhajást. Nem sütök-főzök, és a lakást sem díszítem fel, nem lesz fa meg ilyenek. Nagyjából kitakarítok, és veszek szaloncukrot, mert némelyiket szeretem, de ennél több ünnepi előkészületet nem tartok. Rendelek magamnak 1-2 cuccot, amitől picit jobb lesz a kedvem azokban a napokban, de alapvetően már azt várom, hogy elmúljon a karácsony és a szilveszter is. És jöjjenek megint a hétköznapok, amikor kevésbé érzem a magányt.

2021. dec. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

24.-ét, 25.-ét és 26.-át kivéve szerintem még elég embert lehet látni az utcán - talán ajándékok után rohangálni - hogy ne érezzem annyira a magányt.


27.-én is megélénkül a forgalom ismét néhány napra. Majd jön a szilveszter és az újév napja. Január 2. vasárnap lesz, tehát sokan még pihennek.


3.-ától kezdve jönnek a dolgos hétköznapok és az új (törvényi) változások. Esetleg lesznek áremelkedések is megint.


Január közepétől viszont teljesen visszaáll minden a - majdnem régi - kerékvágásba.

2021. dec. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Nem könnyű, hiszen ismrősök és rokonok között úgy kell tűnnie hogy minden rendben és boldog a karácsony pedig dehogy. Én is takarítok, pakolok, rohangálok, feldíszítem a fát, sütök, főzök, díszítek és közben arra gondolok mikor lesz már vége ennek az egésznek. Tudom hogy jövőre sokkal rosszabb lesz, még több migráncs, új Soros, új vírus, áremelkedés és válság válság hátán. Hosszú a január és hideg, elmenekülni volna kedvem.
2021. dec. 18. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Én is egyedül töltöm. Ugyanaz mint a többi nap. Bár maga a tudat akkor is megvan hogy egyedül a magányban. Ilyen akinek nincs családja. A lakást nem díszítem. Csak töltött káposztát főztem, mert azt nagyon szeretem. Át kell vészelni ezt a pár napot
2021. dec. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!