Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mit hianyolsz gyerekkorod...

Mit hianyolsz gyerekkorod karacsonyaibol? Milyen emlekeid vannak,amik orommel toltenek el,ha visszagondolsz rajuk?

Figyelt kérdés

Kezdem en:

-Retro,zenelos karacsonyfaego! Sajnos sehol nem tudok venni ujonnan,a mienk pedig mar raz,szikrazik...

-Karacsony illat. Sosem volt igazi fenyonk,mindigis mu volt. De valahogy megis megvolt a fanak,minden egyes disznek az a bizonyos jellegzetes karacsonyi illata... 2 eve van nekunk is a ferjemmel sajat kozos szinten mufenyonk,uj diszekkel,es abszolut nem erzem azt a bizonyos illatot...

-Hó... Emlekszem,minden szentesten anyukam/apukam elvitt engem es hugom szankozni,amig a masik szulonk otthon a fa ala teszi az ajandekokat... Van egy 1 eves kisfiam,es szomoru leszek,ha belegondolok,alig fog havat latni valoszinuleg eleteben...

Ennyi jut eszembe hirtelen. :)


2021. dec. 19. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden hiànyzik, az apukám, a nagymamàm, az illatok, templomba mentünk, hóban. A díszek illatàt szinte ma is érzem, az belülről jött, nem szó szerint a dísz illatozott. Bár még gyerek lennèk..
2021. dec. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyával karácsonyfadíszítés. Mindig nagyon szerettem a szaloncukrokra rátenni a drótokat amivel felakaszthatjuk a fára. Emlékszem mindig ültünk a szobámban a földön és vagy fél órán keresztül tekergettük a drótokat.

A faluban szenteste mindig volt betlehemi előadás, amiben én kb 9-től 16 éves koromig mindig szerepeltem, utána meg forralt borozás/teázás. Apum ezidőtájt volt a polgármester a faluban, igy az előadás (ami délután 4-kor kezdődött) után még kb 1-2 órát lenn maradtunk és beszélgettünk mindenkivel. Utana volt a karácsonyi vacsi, minden évben ugyanaz, majd utána ajándékbontás. Nagyon szerettem ezt a napot, az évben az egyik kedvencem volt. Annyira hangulatos volt az előadás, a vacsi.

2021. dec. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A finom ételek illatú, a karácsonyfa fényei
2021. dec. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
*illatai
2021. dec. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Semmit nem hiányolok, igazából alig emlékszem valamire gyerekkoromból, de amire emlékszem, az is negatív. Ez vonatkozik a karácsonyokra is. 1-2 karácsonyi bántalmazásra emlékszem csak, meg hogy volt amikor nagyon sok ajándékot kaptam és reggel ott várt az ajtó előtt. De az semleges emlék, mármint csak tényszerű, ott a kép előttem mennyi minden volt ott, de ennyi. Másra nem emlékszem (reakciómra vagy hogy hogyan játszottam velük stb)

N

2021. dec. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül a hó, minden mást itthon is tudok imitálni és vagyunk olyan szerencsések hogy ugyanúgy mehetünk még a szülőkhöz, nagyszülőkhöz is a mai napig, náluk pedig pont olyan a varázs mint gyerekkoromban, csak mostmár a mi gyerekeink vannak a középpontban nem mi, de így is csodás.
2021. dec. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A havat, valamint az anyai nagypapámat, aki 2018 óta nem lehet velünk. :'(
2021. dec. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A havat (bár tavaly pont volt jó sok), és anyát :)
2021. dec. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!