Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Angyalka vagy Jézuska hozza /...

Angyalka vagy Jézuska hozza / hozta gyerekkorodban az ajándékot?

Figyelt kérdés
2021. dec. 22. 11:14
A kérdező szavazást indított:
Angyalka
Jézuska
Egyéb
40 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
A szüleim, családtagok. Engem nem fárasztottak ilyenekkel.
2021. dec. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Angyalok (többen, nm egyedül egy) :))
2021. dec. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Anyáék. :)
2021. dec. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
A Jézuska, de azt én mindig angyalkának képzeltem, nem Jézusnak. :)
2021. dec. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Nekem már nem rémlik, hogy ilyen mesékkel ámítottak volna-e valaha. A 70-es évek végén, 80-as évek elején voltam kisgyerek.


Nagymamám annak idején a csengővel jelezte, hogy lehet menni az ajándékokhoz a fa alá. (Nagyi még most is majdnem tökéletes egészségnek örvend. Jövőre lesz 90 éves kereken.)


Eljár vásárolni egyedül - akár messzebbre is néha - főzni és mosni szokott magára. Tehát hallási, látási és járási nehézségei ellenére is önellátó.

(Előfordul, hogy néha még a létrára is fölmászik.) Afféle szupernagyi.


Érdeklődik a hírek, a politika iránt van önálló véleménye. Énekel is néha, meg szokott magában imádkozgatni. Ha vendégeket fogad, akkor megfiatalodik, gyorsul a mozgása a lelkesedéstől...

2021. dec. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is csengőszó volt, 90-es évek.
2021. dec. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A Jézuska és az angyalka voltak a segítője. Nálunk mindig így volt és a mai napig játékból ezt mondjuk. Apum részéről a dédapám felől mindenki, akiről tudunk erdélyi vagy székely, anyumnak is erdélyi származásra utaló neve van, ott hagyomány az angyaljárás, szóval lehet, hogy onnan ered ez a családi tradíció, aztán a többi, nyugat-magyarországi ágról meg a Jézuskát hozták magukkal és végül mind a kettő beépült. De aztán lehet, hogy nem így volt...
2021. dec. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!