Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Semmilyen vallást nem gyakorló...

Semmilyen vallást nem gyakorlók! Megtartjátok évente a nagyböjtöt és az adventet?

Figyelt kérdés
Miért igen vagy miért nem? Miért (nem) fontos ez számodra?

2021. dec. 22. 21:18
1 2 3 4 5
 1/49 A kérdező kommentje:
Mi(k)ről szoktatok lemondani? Esetleg több dologról is? Mi motivál az önmegtartóztatásban, ilyenkor, az ünnepekkor?
2021. dec. 22. 21:20
 2/49 anonim ***** válasza:
89%
Se a nagyböjtöt, se az adventet. Mert pont leszarom ezeket. Nem az én világom, nem értem a célját, lényegét, de nem is érdekel.
2021. dec. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Nem vagyok vallásos, nem érdekel. Szerintem egyébként rettenetesen kevesen tartják már ezeket szigorúan, én senkit nem ismerek, aki igen.
2021. dec. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

#2.

Ok, értem, de azért még nem kell becsmérelni ezeket az időszakokat, mert van akinek fontos.


#3.

Miért kellene ehhez vallásosnak lenni? A karácsonyt, húsvétot, pünkösdöt, máshol a böjt megtörésének ünnepét vagy a holit sem csak vallásosak, hanem ateisták ünneplik. Nem kell feltétlenül a vallásnak az ünnepléshez kapcsolódni, ahogy a böjthöz sem. Megtisztítja a testet, a lelket, kicsit kiszakít a mindennapokból, elmélyít? Miért kellene ehhez vallás?

2021. dec. 22. 21:39
 5/49 anonim ***** válasza:
88%

Aki nem vallasos, miert tartana ezeket?


Latszik hogy suliszunet van, jonnek az idiotabbnal idiotabb kerdesek mintha muszaj lenne...

2021. dec. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
*.-ot akartam írni az utolsó előtti mondatban.
2021. dec. 22. 21:40
 7/49 A kérdező kommentje:

#5.

Miért kellene ehhez vallás? A vallási eredetű ünnepeket sem csak vallásosak tartják meg. Azokat sem, amiket fentebb felsoroltam.

2021. dec. 22. 21:41
 8/49 A kérdező kommentje:

#5.

Pláne miért lenne idióta?

2021. dec. 22. 21:51
 9/49 anonim ***** válasza:
77%
Nem tartok semmilyen böjtöt, számomra teljesen lényegtelen.
2021. dec. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%
De tényleg, kérdező, igazuk van az előttem szólóknak. Mi a fenének böjtölne egy ateista? És mit várna adventkor? Ezek tipikusan olyan időszakok, amiknek csak a kereszténységen belül van értelmük, értékük. Én sem tartom meg a Ramadánt, mert semmi közöm hozzá.
2021. dec. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!