Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Meddig tart számotokra a...

Meddig tart számotokra a karácsony?

Figyelt kérdés
Van hangulatotok ma is , ünnepeltek e valahol még ? Illetve nektek meddig tart?

2021. dec. 27. 07:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hangulatom van. Főleg, hogy végre megjött a hó. Pihenek szilveszterig.
2021. dec. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Idén még 24-én se sok volt, azóta pláne. A karácsony ennek ellenére az utolsó szelet mákos bejgliig tart, abból még van.
2021. dec. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Hát csak 25-26 voltam otthon, előtte utána is végig dolgozok, szóval nincs semmihez se sok kedvem.
2021. dec. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
21-től Jan. 2-ig
2021. dec. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
Idén semmi hangulat nem volt. Pedig szabin is vagyok. :(
2021. dec. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Nekem december 23.-áig,ezután pihenek egyet és várom a következőt.
2021. dec. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A karácsony elmúlt. De kb. 3-ig még van ünnepi (nem kifejezetten karcsácsonyi, de ilyen karácsony-szilveszter-újévi) hangulatom.
2021. dec. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
December 1-től január 10-ig.
2021. dec. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Ma már dolgozom. Képzelheted. Amúgy csak 24-én volt némi karácsonyi hangulatom, másnap már nem.
2021. dec. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Hasonlóan, mint hagyományosan is szokott. A karácsonyi időszak, tehát, ami nem kimondottan ünnepélyes vagy karácsonyi, egyszerűen a karácsonyhoz kötődik, az advent első vasárnapja és Jézus megkeresztelkedésének ünnepe (vízkereszt utáni vasárnap) között van, de a hagyományhoz hasonlóan gyertyaszentelő boldogasszonyig karácsonyi hangulat és "idő" van nálunk, a szenteste délután felrakott díszek is körülbelül addig maradnak, max. egy kicsit tovább. Advent egy böjti időszak, visszafogottak a díszek, kevésbé hangulatos, ahogy említettem szenteste délután kezdjük el a házat feldíszíteni és a díszek gyertyaszentelőig fennmaradnak. Maga a karácsonyi ünnepkör, amikor kimondottan, közvetlen ünnepi időszak és hangulat van szenteste sötétedés után kezdődik és Jézus megkeresztelkedéséig tart. A karácsony ünnepe pedig szintén szenteste sötétedéskor kezdődik és karácsony másnapjáig a "legpörgősebb", azonban karácsony nyolcadában (a karácsony, mint a legfontosabb keresztény ünnepek nyolc napon át tartanak és a karácsonyt követő 7 nap különböző kisebb, közvetlenül a karácsonyhoz kapcsolódó ünnep, jeles nap) még nagyon karácsonyi hangulat és ünneplünk, de egy kicsit "pihenősebben" van nálunk.
2021. dec. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!