Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ünneplitek az ortodox karácson...

Ünneplitek az ortodox karácsonyt? Hogy telik eddig a karácsony?

Figyelt kérdés
Áldott, békés, meghitt, boldog, szent karácsonyt mindenkinek aki most tartja és BÚÉK utólag is! :-)

2022. jan. 7. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem. És nem köszönöm.
2022. jan. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Mik a szokások?
2022. jan. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2.

Hasonlóak, mint a nyugati karácsonykor, csak ez később van és mivel az ortodoxok közelebb állnak az ókeresztényekhez, ezért mélyebb, belsőségesebb, a lelki tartalmon talán valamivel nagyobb a hangsúly.


Én római katolikusnak vagyok keresztelve és katolikusok miséken is veszek általában részt, főként azokat az ünnepeket is tartom, viszont lelkileg közelebb áll hozzám az ortodoxia és ökumenikusabb világnézetem van. Általában megtartjuk egészséges mértékig az ortodox karácsonyt is, mivel nagyon szeretjük magát a karácsonyt és szeretjük a hosszú ideig tartó ünnepi hangulatot. :-)

2022. jan. 7. 23:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel nem vagyok ortodox.
2022. jan. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem,nem hiszem hogy az ortodoxokon kivül bárki ünnepli.
2022. jan. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

"szeretjük a hosszú ideig tartó ünnepi hangulatot"

-a régiek tizenkét szent éjszakáról beszéltek.

Szeretem az ortodox liturgiát - Áldott új évet neked is!

itt egy szép ének: "Hallgasd meg imámat" a Moszkvai Patriarchátus ragyogó előadásában:

https://www.youtube.com/watch?v=39eBIX3PYL0

2022. jan. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6.

Ez is egy nagyon szép ének:

https://www.youtube.com/watch?v=72L-EOdjJC0&t

Ukrán ortodox ének, de később egész Kelet-Európában, majd igazából mindenhol elterjedt.


Áldott karácsonyt!

2022. jan. 8. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!