Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért divat már vízkereszt...

Miért divat már vízkereszt előttől, egészen vízkeresztig kivágni a járda, meg az utca közepére a karácsonyfát, természetszennyező módon?

Figyelt kérdés
Jöttem haza a kocsival és sokszor az úttestre, máskor a járdát teljesen torlaszolva láttam voltak szó szerint kics*szve a fák, már vízkereszt előtt is. Volt olyan igénytelen és lusta ember, aki kidobta az ablakon (családi ház) a járdára, oszt, ahogy esik, úgy puffan. Miért luxus elvinni a kukák mellé vagy legalább miért nem lehet úgy elhelyezni, hogy az ne akadályozzon senkit? Folyamatosan arról papol a közterületért felelős okos, hogy vigyük kukákhoz, támasszuk szorosan a falhoz vagy vigyük ki a füves részekre/árok mellé. Eleve miért kell kivágni a fákat az utcára, már vízkereszt előtt és miért kell elbontani már olyan korán? A vízkereszt utáni hétvétől szokták csak elkezdeni elszállítani a városban.

2022. jan. 10. 18:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
24%
Ebbe mi a környezetszennyező?
2022. jan. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
63%

Azért nem mindig a lusta emberek hagyjám útba. A szél simán elfúj karácsonyfákat. Rendszeres, hogy szeles napon az úttesten kerülgetik az autósok.


Egyébként azért bontják el sokan, mert baromi hamar elszárad. Pl panelban, vagy ahol nagyon meleg van bent. Vagy kis lakásokban útban van.

2022. jan. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Nálunk Kecskeméten már vizkereszt előtt elszállítottak a fakat és ki kellett rakni, aztán jött a rosszido és az összeset szétfújta mint a divatagban az ördögszekér, úgy gurultak a fák...
2022. jan. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Kivéve, ha süt a nap, kellemes az idő, igazi farsang van és már a tél az utolsókat rúgja... Akkor nem valószínű, hogy a vihar vitte el őket...
2022. jan. 10. 21:58
 5/28 anonim ***** válasza:

Ha már vízkereszt előtt lekókad, hullik, akkor nyilván nem fogják addig tartogatni.

Nem mindenhol van rendesen hely. Ahol én lakom, ott van több fajta kuka is, és mögöttük csomó helye a fáknak. De a belvárosi szűk utcákban, ahol mindenkinek saját kis kukája van, ott csak az útra tudják kitenni. Van, ahol járda sincs, egy szintben lévő kis egyirányú utcák. Tegnap is mentem ilyenen, és kerülgettek a fákat. Kibírom. Jobb, mint amikor az autókkal állnak úgy meg, hogy nem lehet elférni :D

2022. jan. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanazon "divat" alapján, amiért a csikket a csikktartó alatt tapossák el, vagy a szemetet nem bele, hanem a kuka mellé teszik.
2022. jan. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
17%

Nemtudomde ezúton is szeretnék mindenkit arra buzdítani, hogy vegyen műfenyőt!

Én nem bántam meg.

2022. jan. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

#5.

A néphagyományok szerint meg kell tartani vízkeresztig, különben több év szerencsétlenség következik. Vízkeresztig, még a panelban is megtartják az ismerősök. Nem tudom miért kell már akkor elkezdeni akkor a szemetelést.

2022. jan. 11. 17:10
 9/28 A kérdező kommentje:
Éppen ezért kezdik el vízkereszt után elszállítani nálunk. Így szokás. Szóval, ha valaki kics*szi az útra, akkor az ott fog maradni minimum vízkereszt utáni napokig.
2022. jan. 11. 17:15
 10/28 anonim ***** válasza:
60%
Fura, a te házadon kívül mindenhol elszállították...
2022. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!