Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » A déli gyümölcsök azért...

A déli gyümölcsök azért télies, karácsonyi díszek, mert régen csak télen lehetett kapni vagy van valami egyéb oka is?

Figyelt kérdés
A rendszerváltás előtt ugye csak karácsony környékén, télen lehetett déli gyümölcsöket venni. Ezért szokták a mai napig télen szegfüves naranccsal dekorálni a szobákat, vagy van egyéb oka is?

2022. jan. 29. 13:27
 1/10 A kérdező kommentje:
*, vagy van valami...
2022. jan. 29. 13:28
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Mert egy kis trópusi hangulatot hoznak a téli zord időben,és a jólet szimbólumai főleg karácsonykor.
2022. jan. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Én a 80-as évekre emlékszem, akkor már simán volt narancs egész évben, de Mikulásra mi is mindig kaptunk, mert a szüleink gyerekkorában még csak akkor lehetett kapni, és megszokták, hogy ez egy decemberi finomság. Nekem meg fura volt, mert a déligyümölcsöket a nyárral azonosítom (de persze télen is szeretem :)
2022. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
A narancs szezon novemberben indul tehát elég valószínű, hogy általában decemberre ért ide és ezért összekapcsolódott a karácsonyi ünnepkörrel. Meg gondolom valamennyire a gazdagságot is jelképezte ami így az ilyen rongyrázós ünnepeknek az egyik jelképe.
2022. jan. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
a tropusi gyumolcsoknek akkor van (vagyis volt valamikor) a szezonja europaban (mostmar az egesz evben lehet kapni mindent is). en nem is tudnek az ev mas reszeben mandarint enni, nekem az teli gyumolcs
2022. jan. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mint írták, ezek szezonja a nálunk téli hónapokra esik.

Ma már minden hónapban lehet kapni mindent, de nem a szocializmussal függ össze, hogy régen nem. Illetve nem az volt a legfőbb ok.

A kapitalista gazdaság is változott.

Nem hinném, hogy mondjuk Bécsben vagy Párizsban májusban hegyekben állt volna a narancs. Ha eltérés volt, akkor az abban ált, hogy míg a bécsi bement a boltba, és kilószám vehetett. A pesti meg csak akkor, ha szerencséje volt, és ideje, hogy akár fél órát is sorba álljon.

A kubai narancs különleges kincs volt. Picit más ízű volt mint a görög vagy spanyol, de mindig kellemesen édes. A másik kettőt nem mindig lehetett megenni.

Sok szakember szerint idegen helyről, mesterséges körülmények között termesztett zöldségekre és gyümölcsökre nincs szükségünk.

Dinnyét, szőlőt, málnát, epret ma is lehet kapni. De ezek vagy messziről jönnek, vagy nem természetes körülmények között nevelődnek.

2022. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

"De ezek vagy messziről jönnek, vagy nem természetes körülmények között nevelődnek"

szolot viszonylag ritkan hajtatnak (soha). malnat, epret itthon is lehet folia alatt termeszteni, akkor az is ordogtol valo? azt ertem hogy a tavolsaggal van bajod, hihetetlen kornyezetszennyezo hogy a vilag masik felerol szallittatjuk ide a szezonon kivuli zoldesget, gyumolcsot. azt en se szeretem. de a "nem termesztetes korulmenyekkel" mi a baj?

2022. jan. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7. Egy kukkot nem értettél meg abból, amit írtam. Bizonyára az én hibám.

Az a kérdés, miért csak télen volt nálunk narancs, a szocializmus miatt.

A válaszom erre irányult. Nem a távolság és mesterséges körülményeket kifogásolom. Sőt semmit sem írtam, ami erre utalna. Mert nem ez a kérdés. A 60-as, 70-es években a kapitalista országokban sem volt jellemző hogy szezonon kívül is lehetett kapni zöldségeket, gyümölcsöket.

Ez újabb keletű.

2022. jan. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

5

A narancs nem trópusi gyümölcs. A banán már inkább bár szubtrópuson is megterem de a trópusokon terem igazán jól és a trópusokon nincs egységes szezon mivel területenként változik az esős és száraz évszak időszaka így a világ valamely pontján biztos szezon van pláne hogy pl a banán a trópusokon egy évben kétszer terem.

2022. jan. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8 akkor ezt miert fuzted hozza? "Sok szakember szerint idegen helyről, mesterséges körülmények között termesztett zöldségekre és gyümölcsökre nincs szükségünk." ez se tartozik a kerdeshez
2022. jan. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!