Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ilyet tapasztaltatok már?...

Ilyet tapasztaltatok már? Átváltottam egy olyan életstílusra amiben a táplálkozásom java részét gyümölcsök, magvak, zöldségek teszik ki. és mikor ettem egy olyan ételt amit régen szerettem, afféle émelygés hányingerem lett.

Figyelt kérdés
tehát mostanában reggel gyümölcsök, délben párolt zöldségek, de lehetnek akár nyersek is, este is zöldségek, főleg lúgos kémhatásúak, napközben magvak, bogyók, hántolatlan magok, amiket én hámozok meg. Hús a minimumra korlátozva, szinte semmi, csak akkor ha nincs más lehetőségem. tegnap ettem a McDonalds ban tortilla féleséget, amit régen szerettem, gondoltam most eszem egyet mert nagyon jó íze volt annak idején. erre meg nagyon nem ízlett mikor elkezdtem enni. szintén a kínai kaját szerettem régebben, most meg hogy ettem egy pár kanállal belőle ebédre, egyszerűen elment az étvágyam, és helyette inkább 10 szem szőlőt ettem. ez normális szerintetek?

2012. aug. 16. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Ez normális. Sőt, inkább az a nem normális, hogy mindenféle ízfokozós, aromás, agyonfinomított, halott ételt eszünk.

Arra azért figyelj oda, hogy gabonát, hüvelyeseket is fogyassz eleget.

2012. aug. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Maceszt, vagyis pászkát szoktam enni. az is lisztből készül, csak nincs benne semmi más mint liszt, víz, és só. kenyeret nem igen szeretem mert ízetlen, de szoktam enni néha ilyen barna nagyon drága nagyon magvas, szinte fekete wellness kenyeret.
2012. aug. 16. 13:05
 3/6 A kérdező kommentje:
nah annak a wellness kenyérnek, nagyon is jó íze van, de a fehér, sima kenyérnek egyszerűen nincs....
2012. aug. 16. 13:06
 4/6 anonim ***** válasza:

különféle magvakból te is tudsz sütni kenyeret, tudsz csinálni kását gyümölcsökkel, tejjel vagy sósan is zöldségekkel

sok zöldségből tudsz csinálni zöldséglevest, zöldségkrémleveset piritott magvakkal, rizsgombócot zöldségmártással, főzelékeket

tojást, túrót, sajtokat eszel?

2012. aug. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
tojást utálom, a sajttól, meg túrótól beteg vagyok. tejfehérje allergia, és a legsúlyosabb laktóz intoleranciám van. már kis gyerekként is majdnem beledöglöttem....
2012. aug. 17. 21:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Jobb is, ha nem eszel szemét kaját. Minél természetesebb annál jobb. Ügyi vagy.
2012. aug. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!