Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Milyen halászlét főznek az...

Milyen halászlét főznek az emberek karacsonykor?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, én nem is tudtam hogy az ország más részein is főznek halat karácsonykor. Bajai vagyok, igy egyertelmű hogy ünnepekkor gyakran van halaszlé, nem csak karácsonykor, azt gontoltam ez ilyen helyi szokás lehet.

Milyen halászlét készitenek az ország többi részében?

Légyszi irjátok meg a választokban hogy melyik városban éltek.


2022. nov. 7. 00:20
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Nem ugy értem hogy milyen halbol, bár azt is irhatjátok, de főleg az érdekel hogy bajai, szegedi, stb a halászlé.
2022. nov. 7. 00:21
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs benne tészta és kenyérrel esszük. Az talán a szegedi verzió? Annyira nem vagyok ezekben otthon.

Budapesten élünk, de édesanyám eredetileg fejér megyei, gondolom, otthonról hozta a szokást.

2022. nov. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
72%
Halevet főzünk , és másnap eszük mikor már meg kocsonyásodott pirítósra kenve erős paprikával , női családtagok házi tejfellel keverik és mennyei !
2022. nov. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Szegedi módra csinálom. BAZ, falu, légvonalban 20km a Tisza. De előfordult, hogy nem volt kedvem vacakolni, pontypatkót vettem meg halászlé-sűrítményt, kételkedtem, de jó lett az is.
2022. nov. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
85%

Most rákerestem, szegedi módra csinálja anyósom. Átpasszírozza és kis halszeletek vannak benne (harcsából).


Olyat még nem is hallottam, hogy tészta van benne :Ő


Amúgy debreceniek vagyunk.

2022. nov. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 qkker1 ***** válasza:
100%

Szegediesen főzöm.


keszeget, kárászt, pontyaprólékot, afrikai harcsa nyesedéket /a szeleteket rántom/, hagymával, sóval, pirospaprikával alaplének megfőzöm, kb. 1 óra, amíg szétfő.

Lepasszírozom, általában az első után mégegyszer felfőzöm, ami visszamarad és újra átpasszírozom.

Ebbe a lébe főzöm a szeleteket és a fejet is. Van aki a fejet is passzírozza, én szeretem főzve is.

2022. nov. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 qkker1 ***** válasza:
71%

"Olyat még nem is hallottam, hogy tészta van benne "


Pedig létezik, keress rá a "Bajai halászlé"-ra.

2022. nov. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
53%
Megfőzik, lepasszírozzák a zöldségekkel, majd újra összefőzik és halszeletek is vannak benne. Nálunk nincs benne tészta és elég sűrű. Én nem eszem halat, de ez szokott itthon lenni.
2022. nov. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mármint eddig nem hallottam róla, most olvastam, hogy a bajai ilyen.
2022. nov. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
A bajaiban NINCS BENNE a tészta, azt a tányérba teszik és erre szedik a halászlét.
2022. nov. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!