Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ha nekem nagy az ajándéki...

Eger macska kérdése:

Ha nekem nagy az ajándéki igény akkor én is azt adjak?

Figyelt kérdés
Én egy 30 ezer forintos karórát kértem karácsonyra de én nem tudom hogy mit vegyek anyukámnak meg fateromnak én is kerestem pénzt 18 évesen 17 éves hugom már vett fateromnak parfümöt 10ezerért meg anyámnak is parfümöt 10 ezerért igy szégyelném magam egy csokival odaállni
2022. nov. 18. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Xd

Ha nem tudod viszonozni minek kérsz nagy dolgot?

Annyira álszentség ez!

2022. nov. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem teljes a történet!

Nagykorú vagy és dolgozol, vagy nagykorú vagy és tanulsz?

Ha dolgozol és van jövedelmed, akkor legalább olyan értékben kellene venned, mint a kiskorú húgodnak, aki nyilván a zsebpénzéből gyűjtötte össze.

Ha nagykorú vagy és tanulsz, de mellette nem dolgozol, akkor gyakorlatilag a szüleid tartanak el, tehát a saját pénzükből ajándékoznád vissza őket. Ezen némileg szépítene, hogy önmagadtól vontad meg az ajándékra valót.

Ezeken azért gondolkodj el, mert én szégyellnék egy-egy csokival odaállítani, bármely opció is vonatkozik rád.

2022. nov. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha a hugi 17. akkor csak nagykorú már a kérdező... Most komolyan, mikor növitek ki ezt a több tízezreket elváró agybajt? Nagykorú vagy, melózol, megveszed. Ne mástól várj felnőttként ilyen értékű ajándékot, pláne ne úgy hogy gyakorlatilag benyújtod az igényt rá.. De viszonozni nem vagy képes hasonló kategóriában
2022. nov. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

2-es vagyok és azt lehagytam, hogyha nem tudok ajándékozni, akkor nem nyújtom be az igényemet 30 ezres ajándékra, hanem megmondom, hogy nem kérek semmit, legfeljebb egy jelképes apróságot, mert nekem is csak arra futja idén.


Azért gondolj bele, a szüleidnek van még egy (vagy több) gyerekük, ha mindegyik 30 ezerért "igényel", - és ott a megnövekedett rezsi, az infláció, a követhetetlen élelmiszer és egyéb árak - akkor, ha csak nem milliomosok, be fog ütni a krach.

2022. nov. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Akkor is kínos lenne egy csokival odaállni, ha nem kértél volna nagy ajándékot, főleg, hogy felnőtt is vagy.
2022. nov. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
85%
A karórát megvettem volna a saját pénzemből-akár gyűjtöttem volna rá- míg "kértem" volna valami olcsóbb, ám személyes dologgal. A húgi okosan megoldotta. Nem sóher, de nem is felvágós, hiszen a karácsony nem erről szól...
2022. nov. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

Basszus, állíts oda egy sportszelettel:(((

Megáll az agyam, ekkora bunkó hogy lehetsz.

2022. nov. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
30 ezerért ne kérj karórát, mert annyiért még bőven gagyit kapsz csak. Kidobott pénz lesz az. Gyűjts még inkább egy kicsit.
2022. nov. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem értem a sok negatív kommentet. Én 18 évesen kaptam kB ilyesmi értékű okosórát a szüleimtől, de nálunk a gyerekektől sosem vártak el cserébe nagy értékű dolgokat.


Én ennek ellenére igyekeztem mindig megvenni a kedvenc könyvüket+csináltattam vmi egyedi cuccot, vagy DIY-ban, vagy rendeltem fényképes dolgokat. Igaz huszonévesen ebből már kinőttem, de a mai napig hordják a közös szelfis pólókat.(de más mintát is lehet nyilván rakatni rá, inkább apukáknak szokott mondjuk tetszeni sztem ez az ötlet)



Ezzel szemben a legtöbb akkori ismerősöm semmit nem adott a szüleinek, és a legújabb iphonet kapta, stb.


Úgyhogy örülök, hogy a kérdező legalább szeretne valamit adni a szüleinek, habár szerintem a 10-10 ezer forintos ajándék a húgától egy kicsit túl magasra rakja a lécet, de 5-5 ezret mindenképpen fordítanék a helyedben rájuk+vmi figyelmességet adnék (saját készítésű csoki/csak szimplán összegyűjteni egy csomó cetlin azokat az élményeket, amik közösen lettek átélve, és beletenném őket egy szép üvegbe.->olyan pillanatokkal együtt, amikre lehetőleg már nem is emlékeznek úgy maguktól)

2022. dec. 14. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!