Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » A Google kereső felirata...

A Google kereső felirata szerint most "ünnepi időszak 2022" van, advent helyett. Nálunk is kezdődik a bújócska, a dolgok átnevezése, a szómágia és a tabu képzés?

Figyelt kérdés

#advent #szómágia, tabu
2022. dec. 4. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Ez mire lesz jó?
2022. dec. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Mi ezzel a gond?
2022. dec. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem, mi ezzel a probléma?
2022. dec. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Lehet azért, mert ugyan ez ugyan némileg országspecifikus, de nem csak keresztények élnek közöttünk. A hanuka mozgó ünnep, az idén a hónap második felére esik, és vannak muszlimok is, nekik nincs vallási ünnepük.

És sokan meg egyáltalán nem foglalkoznak semmiféle vallással. Ha hisznek is, nem járnak templomba, nem imádkoznak otthon, a karácsonyt, húsvétot világiasan ünneplik.

Ha adventet írnak, akkor az bántó lehet sokak számára.

2022. dec. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Válasz 2-nek és 3-nak:eddig jó volt a karácsonyi ünnepek megnevezés? Ti milyen ajándékokat vesztek a "téli ünnepekre"?
2022. dec. 5. 12:14
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

"Válasz 2-nek és 3-nak:eddig jó volt a karácsonyi ünnepek megnevezés? Ti milyen ajándékokat vesztek a "téli ünnepekre"?"

Lehet ezen morgolódni, csak felesleges.

Az én karácsonyi hangulatom nem azon múlik hogy a Google minek nevezi. Megértem hogy ez nekem karácsony, másnak meg más.

2022. dec. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Moat itthon is kezdődik ezen a hiszti, a sértődés, a toporzékolás?

Milyen karácsonyi meg téli ünnepek? Simán ünnepi időszaknak hívták eddig is. Karácsony egy ünnep, nem pedig ünnepek. A többség amúgy sem keresztény, úgyhogy nem értem hogy miért baj ez.

2022. dec. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Még ha nem is vennénk ide a hanukát, akkor is ott lenne a Mikulás nap, a szilveszter és az újév, amiknek semmi köze sem az adventhez, sem a karácsonyhoz. Miért ne lehetne ezt az időszakot, amikor egy hónapon belül ennyi ünnep van, ünnepi időszaknak hívni? És ez még csak nem is újdonság, húsz-harminc éve is szokás volt egyszerűen kellemes ünnepeket kívánni azoknak, akikkel a két ünnep között már nem találkozol.
2022. dec. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Imádom, hogy emberek ilyeneken képesek idegeskedni és megsértődni.

Ennyi erővel nevezzük át a karácsonyt is, mivel a karácsony szó vagy szláv eredetű, és a “korcsun”, azaz “lépő, átlépő” szóból származik - "pogány" napforduló ünnep -; vagy pedig a kerecsen szóra eredeztethető vissza. "Így vallotta 1245-ben Dala fia Undo perében Rufus segesvári polgár: „ Krisztus születése ünnepén, a régi magyarok, a sólyom ünnepét tartják...". Obol várjobbágy szavai szerint pedig: ,,Ekkor (karácsonyról van szó) a sólymokat vadászatra eresztik és sok nép viszi oda madarait, amiket a sámánok megáldanak..."."

2022. dec. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!