Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Idén egyáltalán nincsen...

Idén egyáltalán nincsen kedvem ünnepelni, ès nem is èrzem helyénvalónak, a veszteségek miatt, amik ebben az èvben èrtek. Ez normális?

Figyelt kérdés

Elvesztettem valakit, 3 hónappal ezelőtt, aki a mindenem volt. Most kezd igazán fájni, vagyis akkor is fàjt, de most kezd egyre jobban marcangolni a hiánya. Nèha ràm-ràm jön egy kis hangulat, de nem èrzem ezt most helyesnek. Borzalmas bűntudatom van miatta, amiket nem elszalasztottam vele kapcsolatban. Màs veszteség is èrt ebben az èvben, ès úgy èrzem, nem leszek màr ugyanaz az ember, aki előtte voltam..

Köszönöm, előre is!


2022. dec. 13. 13:07
 1/10 A kérdező kommentje:
*amiket elszalasztottam vele kapcsolatban*-bocsi
2022. dec. 13. 13:08
 2/10 anonim válasza:
100%
Persze hogy normális. Ha nem érzed úgy, hogy ünnepelnél, senki nem kényszeríthet rá.
2022. dec. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudom érteni.. Teljesen normális, hogy így érzel.. Az én esetemben is balul ütött ki több dolog idén.. Nyáron egy ciszta következtében elvesztettem a jobb petefészkemet, ezen kívül a volt osztályfőnököm, aki a középiskolai évek alatt tanított, közel 3 hónapja önkezével vetett véget életének, a vadászpuskájával állon lőtte magát.. :'( Szerintem mindent elmond az, hogy az érettségi után is tartottuk a kapcsolatot, évente 1-2 alkalommal találkoztunk is, olyankor mindig nagyokat beszélgettünk.. Közel álltunk egymáshoz.. Azért is sokkolt a halála, mert erős embernek gondoltuk mindannyian, azt hittük, ő mindennel megbirkózik, ezen kívül fiatal volt (44 évet élt).. Biztos, hogy örökké érezni fogom a hiányát..


Alapvetően szeretem az ünnepeket, de ezek a történések az én lelkiállapotomra is rányomták a bélyegüket..

2022. dec. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

+ ezidáig senkit sem vesztettem el öngyilkosság következtében, csak őt.. :(


25/N, 3-as válaszoló voltam..

2022. dec. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 3-as válaszoló: nagyon sajnálom..:(
2022. dec. 13. 15:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! ❤️ Köszönöm az együttérzést! :(
2022. dec. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Persze, ez természetes. (Ahogyan az is, hogy valakinek pont az ünneplés segít ilyenkor.)

Csináld így, ahogy neked a legjobb. A gyászév fogalmának esetleg nézz utána. Az első év az elvesztett személy nélkül különösen nehéz, ilyenkor szembesülsz vele, hogy nélküle kell pl most karácsonyoznod (de ugyanígy nehéz a szülinapja, te szülinapod, névnapja, stb...)

2022. dec. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nekem faterom 2020 december 24- én hunyt el. Pont szenteste volt. Nehéz volt. Igazából a hiányát mindig érezni fogod, de idővel talán halványulni fog. Én vallásos vagyok, és próbálom spirituális oldalról is megközelíteni, de nem azért mert rám kényszeríti valaki, hanem azért mert a lelkemnek így jó.


Díszítünk fát, és annak a fának az ágából amit otthon állítunk, teszünk egy ágacskát a temetőbe a sírjához is. Elemes ledfényt is, teszünk rá, meg kókuszos szaloncukrot is mert azt imádta. Így érzem azt, hogy vele ünnepeljük közösen a karácsonyt.


Nem akarlak rábeszélni semmire, csak leírtam, hogy én, mi a családom ezt így csináljuk. Ezt neked kell belül érezned, hogy a lelkednek hogyan jobb.


Istentől áldott karácsonyt kívánok neked! Kívánom hogy a lelked megnyugodjon, és sok szeretet vegyen körül az életben!

2022. dec. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, nagyon sajnálom az apukádat..:( Ez nagyon kedves gesztus. :)

Neked is, boldog karácsonyt!

2022. dec. 15. 17:46
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden normális ilyenkor, mert bár vannak fázisai de mindenki mégis másképp dolgozza fel a gyászt.

Én ilyenkor még szorosabban ölelem azokat akik a legközelebb állnak hozzám, ez a férjem és mostmár a kisfiam.

Mi is kb. 3 hónapja temettük el a férjem testvérét aki fiatalon és tragikus hirtelenséggel halt meg.

Ő is maga alatt van de nem igazán beszél róla velem sem. Anyukája nem állít fát idén, ő így érzi helyesnek.

Én viszont megpróbálok melegséget adni a férjemnek a karácsonyon keresztül. Hogy tudja mi itt vagyunk neki.

Nekem a karácsony a szeretetről szól hogy kicsit megállunk és csak a legdontosabbakra koncentrálunk, bekuckózunk.

2022. dec. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!