Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért nem változtatnak a...

Miért nem változtatnak a saját családjukban azok, akik nem szeretik az állítólag elanyagiasodott, fárasztó karácsonyt?

Figyelt kérdés

Ilyenkor karácsonykor mindenhol sírnak az emberek, hogy nem olyan a karácsony már, mint régen, el van anyagiasodva, fárasztó, mert sütni-főzni kell 20 félét és rokonokat látogatni, nincs fenyőillat meg nem lehet pihenni és így tovább?


Én nem tudom, aki szerint ilyen a karácsony, az miért nem változtat, mikor saját családja lesz?


Mi nem vásárolunk 100 ezerért ajándékot, nem is vesz családon belül mindenki mindenkinek kacatokat sok pénzért, csak a gyerekek kapnak valamit. Van, hogy drágábbat, van hogy olcsóbbat, attól függően, mennyibe kerül, amire vágynak.


Finomakat főzünk, de csak 2-3 félét+levest (ennyit is azért, mert jönnek a nagyszülők+tesók), nem sütünk sokféle sütit, mert utálunk sütni. Nem csinálunk idegsokkosan nagytakarítást sem.


Még december elején feldíszítjük szépen a házat (főleg DIY dekorációkkal, az se pénz), van karácsonykor egy szép igazi fenyőnk, már 24-e előtt előkészítünk, amit tudunk, így aznap csak gyors főzés van, amúgy megy a karácsonyi zene vagy filmek, játszunk a gyerekekkel, eszünk finomakat, kibontjuk azt az 1-2 ajándékot este és ennyi.


Nem csinálunk olyan dolgokat, amiket nem akarunk. 26-án megyünk el rokonokhoz 3-4 órára, de ha az ország másik felén laknának, nem járnánk végig mindenkit.


Mondjuk megjegyzem, én nem annyira látom ezt az elanyagiasodott és fárasztó karácsonyt, szerintem pont divatba jött az elmúlt években, hogy nem föznek már annyifélét és felnőttek nem is ajándékoznak egymásnak.


Nem értem, akinek nem felel meg a karácsony, miért nem csinál a sajàtjával olyat, amilyet sueetne?



2022. dec. 22. 10:01
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%
Mi pl nem tartjuk, meg még sokan mások is. Szóval nem mindneki nem változtat rajta. De van aki csak panaszkodni szeret, de csinálja.
2022. dec. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem tartjuk, nem látjuk semmi értelmét, így nincs panaszkodás, rohanás stb.
2022. dec. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

Az a baj, hogy ez egy sokszereplős társasjáték.

Feleségem és én nem igényeljük a nagy ajándékozást. Szüleim viszont nyugdíjasok és ebben élik ki magukat.

Még vagy 10 évvel ezelőtt fölvetettük (nem is karácsony miatt, hanem névnapi-születésnapi köszöntések kapcsán), hogy csak a gyerekeknek vegyünk ilyenkor ajándékot. A többiek esetében férfiaknak egy üveg ital, nőknek egy csokor virág és kész.

Akkor és ott mindenki bólogatott, aztán következő köszöntésnél láttuk, hogy szüleim "valami kis apróságot" még adnak. Mikor szóvá tettük, hogy nem ez volt megbeszélve, akkor "jó, jó, de hát ez úgyis csak egy csekélység". Mi 1-2 évig tartottuk magunkat a megbeszéltekhez és láttuk, hogy szépen lazul föl a megállapodás és a végén mindenki mindenkinek ajándékoz valami kacatot, ahogy korábban. Belefáradtunk a vitatkozásba, beláttuk, hogy csak mi akartuk így, mindenki más (de különösen anyukám) ragaszkodik az ajándékokhoz. Viszont azt sem akartuk, hogy mi következetesen semmit se adunk, mikor ők következetesen adnak.

Hát megy tovább ez az ajándékozási mánia, habár én sokkal szerényebbre veszem, mint rokonságunk. Ha a feleségem megemlíti, hogy mi mennyivel többet kapunk, megmondom, hogy engem ez nem érdekel, én erre többet nem áldozok. És itt nem a pénzre gondolok, hanem arra, hogy nem vagyok hajlandó görcsölni, töprengeni hosszabban ezeken. Bemegyek a városba, találok valamit, megveszem és részemről le van tudva ez a marhaság.


A gyerekeknek még lenne értelme ajándékot venni (és ők egyébként nagyon értékelik is, nagyon örülnek neki), de már így se férünk el a sok játéktól, mellesleg nincs is idejük ennyi mindennel játszani. Egy csomó játék csak porosodik, mert annyi minden más érdekes van, hogy egyszerűen nem kerül rájuk sor. A fiam már iskolás, neki pl. tanév közben munkanapon nem is lenne sok ideje játszani. És jövőre már a kislányom is iskolás lesz, szóval egyre kevesebbet fognak játszani.

2022. dec. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
88%

Nekunk akik dolgozunk, nekunk egyszerubb. Nem vagy koteles magyarazkodni a munkahelyen.

Viszont egy iskolas kozegben ahol a gyerekek azon versenyeznek,hogy kinek van jobb nike vagy adidas cipoje, ott nehezen erteted meg a gyerekkel,hogy mi miert van es ez a helyes tudatos gondolkodas.

Hiszen a gyerekek kinezik egymast,kicsufoljak ha csak kinaibol oltozik.

Felnott munkahelyen azert ez nem jellemzo.

2022. dec. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
100%

#3 kb ugyanez volt nálunk is. A család fele ki akart lépni ebből, megegyeztünk hogy nincs ajándékozás, majd szülők elkezdtek ajándékokat adni, te meg ott álltál kínosan.


Én személy szerint nem szeretem az ajándékozást mert értelmetlen. Jól keresek, ha kell valami akkor megveszem magamnak, ami meg olyan hogy kéne azt meg nem várnám el senkitől hogy százezreket költsön rám.

Én gyerekeknek vennék egyedül ajándékot, mert nekik nincs fizetésük arról nem beszélve hogy jóval egyszerűbb nekik örömöt okozni

2022. dec. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyon hasonló a helyzet, mint a 3. válaszolónál. Mi a férjemmel minimalisták vagyunk, nem ajándékozunk soha semmire. Ha kell valami, év közben megvesszük magunknak vagy egymásnak.


Külföldön élünk, tehát amúgy sem szeretnénk tárgyat kapni, mivel nem szeretnénk cipelni magunkkal. Anyám egy időben pénzt adott, arra is mondtam, hogy nem kell, tavaly viszont kitalálta, hogy adjunk mi is pénzt, mert valami nagyobb dolgokat akar venni, abba adjunk. Ennek mi értelme, kérdeztem. Akkor senki ne adjon senkinek semmit. Ebben meg is egyeztünk. Aztán mikor odamentünk, akkor csak vettek gyertyákat, párnahuzatokat, égősort, hogy "hát valamit mégis". És látszólag besértődtek, hogy mi nem adtunk semmit.

Mi viszont idén sem fogunk, mert ismét megbeszéltük, hogy nem adunk semmit, az már az ő bajuk, ha nem tartják be a megbeszélteket.

2022. dec. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a konkrét bajom hogy sokan vannak és egymástól távol élnek a rokonok. Szeretem őket és szeretek velük lenni az ünnepek alatt, de nem szeretek a sötétben, akár hóban (szerencsére idén nincs) autókázni órákat napokig.

Ezen hogy lehetne változtatni szerinted? :D

2022. dec. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi változtattunk. Fa, dekoráció nincsen, ajándékot legkésőbb szeptemberig mindenki megveszi.

De azon, hogy a boltok hogyan vannak nyitva, minden ügyintézés lelassul vagy hogy a tágabb környezetem mindenen idegeskedik (kollégák, rokonok) már nem tudok változtatni.

2022. dec. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 babyboom567 ***** válasza:
100%
Kívülről mindig könnyű okosnak lenni.
2022. dec. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
38%

8-ra:

Mondjuk nekem elég vacak karácsony lenne, ha még karácsonyfám sem lenne. Még amikor egyedülálló voltam, akkor is volt. Családban élve meg pláne. Pont az ajándékozásból kéne visszavenni vagy teljesen elvetni.

2022. dec. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!