Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért nem változtatnak a...

Miért nem változtatnak a saját családjukban azok, akik nem szeretik az állítólag elanyagiasodott, fárasztó karácsonyt?

Figyelt kérdés

Ilyenkor karácsonykor mindenhol sírnak az emberek, hogy nem olyan a karácsony már, mint régen, el van anyagiasodva, fárasztó, mert sütni-főzni kell 20 félét és rokonokat látogatni, nincs fenyőillat meg nem lehet pihenni és így tovább?


Én nem tudom, aki szerint ilyen a karácsony, az miért nem változtat, mikor saját családja lesz?


Mi nem vásárolunk 100 ezerért ajándékot, nem is vesz családon belül mindenki mindenkinek kacatokat sok pénzért, csak a gyerekek kapnak valamit. Van, hogy drágábbat, van hogy olcsóbbat, attól függően, mennyibe kerül, amire vágynak.


Finomakat főzünk, de csak 2-3 félét+levest (ennyit is azért, mert jönnek a nagyszülők+tesók), nem sütünk sokféle sütit, mert utálunk sütni. Nem csinálunk idegsokkosan nagytakarítást sem.


Még december elején feldíszítjük szépen a házat (főleg DIY dekorációkkal, az se pénz), van karácsonykor egy szép igazi fenyőnk, már 24-e előtt előkészítünk, amit tudunk, így aznap csak gyors főzés van, amúgy megy a karácsonyi zene vagy filmek, játszunk a gyerekekkel, eszünk finomakat, kibontjuk azt az 1-2 ajándékot este és ennyi.


Nem csinálunk olyan dolgokat, amiket nem akarunk. 26-án megyünk el rokonokhoz 3-4 órára, de ha az ország másik felén laknának, nem járnánk végig mindenkit.


Mondjuk megjegyzem, én nem annyira látom ezt az elanyagiasodott és fárasztó karácsonyt, szerintem pont divatba jött az elmúlt években, hogy nem föznek már annyifélét és felnőttek nem is ajándékoznak egymásnak.


Nem értem, akinek nem felel meg a karácsony, miért nem csinál a sajàtjával olyat, amilyet sueetne?



2022. dec. 22. 10:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%
10, szerintem meg majd mindenki eldönti, miből akar elvenni vagy nem elvenni.
2022. dec. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Metionin ***** válasza:
100%
Nem mindenki vállalja a konfliktust a rokonaival. A saját családodban hiába csinálod másképp ha a többi ragaszkodik a magáéhoz, ha eltérsz ettől, megsértődnek. Mi pont vállaltuk a sértődést és nem tartunk karácsonyt de sokan inkább kibírják az a pár napot.
2022. dec. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
#10 köszönöm a véleményt. Elfogadom, hogy neked hiányozna és ezzel nincs is semmi baj. Nekünk nem hiányzik, én személy szerint nem is szeretem. Ha fa hiányom van elmegyek sétálni a közeli erdőbe. Ott az élő fákban tudok gyönyörködni, akár egész évben.
2022. dec. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk kirepült a lányunk, mi 6 éve nem állítunk karácsonyfát, egyszerűen egy nyűggel kevesebb. Első-második napon még csoda, isteni az illata, de utána már csak gond van vele, hullik a tűlevél, stb.

Évek óta annyi van, hogy lányom és a vejem eljön egy ebédre 25-én. Ajándékozás jelképes, általában gasztro ajándékok. Mi nem megyünk sehova, anyám 150 km-re lakik, de teljesen jól elvan a tesómékkal, anyósomék már nem élnek. Mi ennyire tudtuk leegyszerűsíteni.

2022. dec. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert nagyon sokan közülük olyan élethazugságokban élnek, amit mi kb. alig bírunk elképzelni. Én ezt a feszengős ünnepelgetést gyerekkoromban éltem át, gyűlöltem. Felnőttként már szeretem ezt az időszakot, mert a családom azon részével, akivel tartom még a kapcsolatot hasonlóan jól telik az ünnep, mint nálatok. De ehhez meg kellett hozni pár olyan döntést, ami az átlagemberek közül 10-ből 8-an elleneznek.
2022. dec. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi is próbáltunk változtatni de vannak erőszakos emberek akik szintén valakinek a családtagjai.

Nálunk anyósom minden évben nála kell lenni 24-én, hiába első karácsonyunk a saját lakásunkban, hiába első karácsony pici beteg babával, minden úgy legyen ahogy ő akarja. Na nekem ez rontja el az ünnepet, ez nem a szeretet ünnepe hanem az erőszaké hogy ki tudja ráerőszakolni az akaratát másra. Egyébként minden évben konfliktus van belőle. Most már nem fogok engedni, leszarom mit gondol, csak most gyászol is így lelkiismeretfurdalást okoz ha kiállok magamért ismét.

2022. dec. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

"hiába első karácsonyunk a saját lakásunkban, hiába első karácsony pici beteg babával, minden úgy legyen ahogy ő akarja"


De nektek nincs szátok????? A férjem nem meri neki megmondani, hogy otthon maradtok?


Itt nem szimplán a rokonok erőszakosak, ti sem álltok ki magatokért..

2022. dec. 23. 10:58
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

#17

Olvasd már végig mit írt a #16....

Tök jó hogy neked szuper jófej és megértő a családod, de nem mindenkinek elég szólni...

2022. dec. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 NTBS ***** válasza:
100%
Nem akarnak vitatkozni.
2022. dec. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

"Tök jó hogy neked szuper jófej és megértő a családod"


Ezt honnan veszed? Nálunk sem volt mindenben megértés, a karácsonyi vacsi évekig anyósoméknál volt, de nyilván miután lett otthonunk és gyerekünk, mondtuk, hogy mostantól nálunk szeretnénk tartani.


Ezt ők se értették meg elsőre, tiltakoztak, de az mindig náluk van, ők így szokták meg, de a férjem határozottan megmondta nekik, hogy ne haragudjanak, de akkor nem leszünk együtt Szenteste, mert mi otthon leszünk, oda jöhetnek, ha szeretnének. Ezt elmondta még vagy 3-szor, de sosem engedtünk belőle, így végül kénytelenek voltak elfogadnim

2022. dec. 23. 11:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!