Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mégis mi a jó ennyire a...

Mégis mi a jó ennyire a karácsonyban?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy hatalmas felhajtás meg marketing van körülötte, és mindenki ugyanazt a demagóg szöveget nyomja, hogy “együtt a család” azon kívül semmiféle szeretetet vagy összetartást nem látok.


Mi családunkból indulok ki, nálunk pl decembertől - januárig sütés van, és mindig legalább ötféle sütink van. Már a látványától is rosszul vagyok egy idő után. Szóval, nálunk ez az egyik ami konfliktust szül, a sütés. Ugyanis, amíg ott tevékenykednek anyámék, én nem főzhetek = kaja nincs. Tehát kinyitom a hűtőajtót és csak sütik vannak, élelem nincs.


Mivel tilos főzni, rendelek, mert hát enni kell. Olyankor meg le vagyok b@szva, amiért rendelek, mert hát drágábbra jövünk ki, mintha főznék (ki gondolta volna.)

Ez az egyik probléma.


A másik, hogy már előre félek, mit kapok. Általában hülyeségeket szoktam, ezért már vagy 10 éves korom óta minden évben azt mondom a családnak, hogy nem kell semmi, inkább menjünk el egyet kirándulni, társasozzunk, töltsük együtt az időt. De az nem jó senkinek sem, nem tudja elmondani a többi némbernek, hogy mennyi fasza baromságot vásárolt össze. Képmutatás az egész. Ráadásul amit tavaly kaptam, már el is adták a szüleim, ugyanis nem vettem hasznát. Direkt nyomatékosítottam, hogy nem kell nekem az sem, más sem, semmi sem, csak töltsük együtt az évet veszekedés nélkül, megfelelési kényszer nélkül. De az senkinek nem megy.


Nem soká lesz a karácsonyfa feldíszítése is, ma vagy holnap, nem tudom, nem is érdekel. Egyik évben is összevesztek anyámék rajta, mert sehogy sem mutatott “szépen” bár egy kis kiabálás meg sírás után nagyon menő karácsonyfa lett belőle, biztos meg is érte. Színjáték az egész.

Amúgy még azon szoktam röhögni, mikor a sok majom megveszi a drága játékot a Tescoban, januárban meg 70%-kal le van értékelve minden kacat. xD


2022. dec. 23. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csakis az a jó benne XL, hogy vége az évnek, a rohano hétköznapoknak. Csend van és béke, otthon vagyunk mindannyian, napokig lehet hevereszni, sokáig aludni, sorozatokat nézni.
2022. dec. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
A karácsony akkor jó ha kicsi gyerek vagy, vagy ha már különköltöztél a pároddal. A kettő között nem annyira, meg magányosan se.
2022. dec. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én se szeretem. Pedig nálunk nincsenek is ilyen családi konfliktusok, szeretem a rokonaimat, de így is utálom, 3 nap hajtás-rohanás, folyamatosan az órát nézzük meg autóban ülünk. Sokkal jobb lenne elosztani és egész tél alatt meglátogatni nyugiban 1-1 hétvégén 1-1 rokont, de nem, 3 nap van dedikálva az országjáró túrára. Brrr.
2022. dec. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2# Gyerekként is utáltam. Egyik karácsonyi emlékeim közt van, hogy szenteste elfújtam egy gyertyát mielőtt indultunk valahova, ugyanis megkértek rá. Véletlenül a viasz is kifolyt ahogy fújtam, ami ráment a falra és a padlóra is asszem. Na abból rohadt nagy vita lett, büntetésbe is kerültem. 4 éves voltam. Az egész család a fejemhez vágott mindenfélét, még a tesóim is, akik azt mondták hogy elrontottam a karácsonyukat.


Voltam már különköltözve is, bár nem pont karácsonykor, de akkor sem lennék róla jobb véleménnyel. Akkor is hasonló lenne, mint most, csak akkor még haza is kéne jönni meg még nagyobb bajlódás volna vele, amiket ha nem vállalok be, én leszek a sz@r. Így legalább itt vagyok helyben, és nem kell házhoz mennem a leb@szásért.

2022. dec. 23. 11:04
 5/9 anonim válasza:
92%
Hát hiába, Lucifer legnagyobb mesterműve, hogy a szeretet ünnepéből a fogyasztás ünnepét csinálta. Én is ki vagyok rajta akadva. Ahelyett hogy tényleg időt töltenénk a másikkal, tönkre tesszük a karácsonyát. Nálunk legalábbis amelyik családokat én ismertem, nagyrészt ez ment.
2022. dec. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Ha lenne saját családom, gyerek, feleség akkor tetszene, szerintem ez alapvetően a gyerekeknek való ünnep.


Viszont egyedülálló felnőttként nem szeretem, főleg nem azt, hogy idén is úgy indul, hogy a család többi tagjai közlik a tényt, hogy "akkor az a menetrend hogy ma itt, holnap ott, aztán amott.

2022. dec. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a várakozást szeretem. Az előtte lévő heteknek, hétköznapoknak ad egy kis töltetet. Az ismétlődő hagyományok pedig adnak valamiféle ritmust az életnek, pl. karácsonyi sütemények elkészítése, ezerszer látott filmek megnézése.

Amikor már nagyobbak a gyerekek, vagy ha felnőttekről van szó, akkor jobb, ha hasznos ajándékot adnak, akár előre meg is lehet beszélni, még ha így nem is meglepetés.

A boltokban a tömeget, a kényszeres ajándékozást, meg a kötelező rokonlátogatásokat én se szeretem.

2022. dec. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert neked sz*r a karácsonyod, miért gondolod, hogy mindenkinek az, és másnak nem lehet jó?


Mi nem veszekszünk, együtt vagyunk, sütünk-főzünk mértékkel, karácsonyi filmeket nézünk, játszunk, nevetünk, jól érezzük magunkat. Plusz pont, hogy kicsi gyerek is van nàlunk, neki minden csoda még, de anêlkül is szerettük.

2022. dec. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyilván a karácsony eredetileg vallási ünnep volt, amikor Jézus születését ünnepelték. Ez a második legnagyobb keresztény ünnep. Nyilván ehhez kapcsolódóan jön hozzá a meghitt, családi összejövetel, a szeretet, illetve a hasonló jelzők, amelyekkel szoktuk illetni a karácsonyt. Valamikor a modernkor hajnalán és az újkor végén nagyon nagy jelentősége lett az otthoni ünneplésnek is a karácsony tekintetében, aminek hatására az ünnep még meghittebb, családi ünnep lett. Ezenkívül kapcsolódik hozzá az ajándékozás, ami valljuk be, kicsiknek és nagyoknak is kellemes. Vannak neki eléggé egyértelmű jelképei, amelyekre rögtön asszociálunk, ha meghalljuk a karácsony szót, úgymint a karácsonyfa, a Betlehem, kevésbé, de ehhez kötődik az adventi koszorú, a csillag stb. Ezenkívül, ami talán a legfontosabb, hogy tél van, papír szerint baromi hideg, de nem papír szerint sem éppen szép az idő, ezért hát az emberek mit tudnak csinálni: ünnepelni. Eredetileg ugyebár a húsvét sokkal nagyobb és fontosabb ünnep volt, mint a karácsony. Azonban történelmi okokból keleten háttérbe szorították a vallással kapcsolatos ünnepeket, így a húsvétot is, és fontosabbá emelték a karácsonyt, viszont azt is lecsupaszították, megfosztották a családias, meghitt, illetve vallási vonásaitól, és helyette társadalmi fenyőünnepeket tartottak, amelyeket gyakran pártünnepekkel is megkoronáztak. A karácsonyhoz a modern ember is ragaszkodik, mivel húsvétkor lazán el lehet menni egyet sétálni, míg karácsonykor a kutyát se vernénk ki, akár van hó, akár nincs. Nyugaton meg a fogyasztói társadalom kialakulása nyomatta a karácsonyt ezerrel, hiszen a modern ember elfelejtett ünnepelni, ilyenkor viszont kell valamit csinálni, amit nyilván felkaroltak az üzletek, mint az őrült.


Ma meg lett egy fogyasztói ünnep, mindenféle tartalom nélkül. Szajkózzuk, hogy "a szeretet ünnepe", de ennek sehol nem látjuk sajnos a nyomát.

2022. dec. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!