Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mégis mi köze van a betlehemne...

Mégis mi köze van a betlehemnek a karácsonyhoz?

Figyelt kérdés

sok köztéren láttam betlehemet karácsony körül. miért? mi köze van hozzá?


A karácsony nem vallási ünnep, hanem az ajándékok ünnepe, a tél ünnepe, a fenyőünnep, a szeretet ünnepe.


miért kell ebbe vallást vinni? minek oda ez a sok rettenetesen rusnya és giccses betlehem?


Pláne minek visznek be egyesek ilyeneket az otthoni karácsonyfájuk alá? Nekem nem kell, nem akarok ilyeneket karácsonyra. A vallásos utálkozás sem kényszeríthet erre.



2022. jan. 26. 22:19
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:
96%
Nem tudom eldönteni, hogy troll vagy vagy hülye.
2022. jan. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
95%
Köszi #1, h leírtad helyettem is. 👍😁
2022. jan. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
79%
A karácsony Jézus születésének ünnepe, illetve ezzel együtt a tiszta és szent család is példaképként áll előttünk, a többi család előtt. A Betlehemeket én kimondottan szeretem. Vannak nagyon szépek is. Számomra nélkülük nem lenne karácsony a karácsony.
2022. jan. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
79%
Hatalmas tévedésben vagy. A karácsony az nem rólad vagy bármelyik szerettedről, a hülye ajándékokról, amiket egy év után már hajítasz a szemétbe, a felszínes ömlengésről, hanem Jézusról.
2022. jan. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
86%
Te melyik bolygón élsz?
2022. jan. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
92%
Ne etessétek már a trollt...
2022. jan. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
86%
Neked nem karácsonyt kéne tartanod, hanem valami fenyőünnepet...
2022. jan. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
27%
Van aki a vallás szerint közelíti meg, mert ez fér bele a safespace-szerű valóságbuborékjába. Más meg tisztábban látja. Ez van.
2022. jan. 27. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
74%
Régen nem az ajándékok ünnepe volt. Csak a gyerekek kaptak ajándékot, felnőttek nem. Valóban a szeretet ünnepe volt, összejött a család. Akik vallásosok voltak, azokhoz a Jézuska jött, a nem vallásosokhoz a Télapó.
2022. jan. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
#7: Rákosi elvtárs üdvözli a sírból a kérdezőt.. :))))
2022. jan. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!