Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Van olyan család, ahol csak...

Van olyan család, ahol csak december 25.-én este van karácsonyi ajándékozás?

Figyelt kérdés

2022. dec. 25. 17:32
 1/4 anonim válasza:
Ez családfüggő. Mikor még gyerek voltam a családunkban mindig 24-én ünnepeltünk. Akkor adtuk át az ajándékot és ezen a napon diszitettük a fenyőfát. Ma felnőtként barátnőmmel már joval hamarabb átadtuk az ajándékot, igaz ő megvette magának a pulovert én pedig kifizettem neki az árát. Mi 26-án szüleimhez megyünk le és akkor ünnepel a család, sogornömék és akkor adjuk át a karácsonyi ajándékot. Nálunk igy zajlik.
2022. dec. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nálunk a gyerekeknek 25.én reggel van az ajándék a fa alatt,aztán ebéd után megyünk nagyszülőkhöz,tesókhoz és ott kapják a többit ajándékokat.
2022. dec. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát inkább a rokonlátogatás lehet egy ilyen alkalom, de fene tudja... Ha van, hogy egyeseknél nincs is ajándékozás, miért ne lehetne másoknál 25-en este. Asszem akkor már a gyorskajáldák is nyitva vannak.. Ami dugig van szokás szerint főleg karesz után közvetlenül 😆
2022. dec. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát Magyarországon alapvetően szenteste szokás ajándékozni. Az én családomban van részben erdélyi (részben székely) származású vér is, ahogy felvidéki is, míg a család nagy része már Nyugat-Magyarországon élt, én és a szüleim, valamint ingázva a nagymamám is pedig már Dél-Magyarországon élünk. :-D Szóval alapvetően több szokás is fennmaradt a családunkban. Azt tudom, hogy Erdélyben nem a Jézuska jön karácsonykor a kisgyerekekhez, hanem az Angyalka. Nincs nevesítve, hogy melyik, csak így egyszerűen, az Angyalka. Magyarországon belül, és a Felvidéken is alapvetően a Jézuska jár. Nálunk mindkét szokás megvan: jön a Jézuska és segít neki az Angyalka, meg a sok kicsi angyal. Azt is tudom, hogy más országokban meg a három király jön. A magyarságon belül én erről a különbségről hallottam.


Viszont tőlünk nyugatra, különösen az angolszász világban karácsony első napja (dec. 25.) reggel szoktak ajándékozni.


Dec. 25. estéről még nem hallottam.


Viszont családi egyedi szokásként el tudom képzelni.


Mi például két ünnep között látogatjuk meg a kevésbé közeli, nem itt élő rokonainkat, barátainkat, és nekik ekkor adunk ajándékot.

2022. dec. 31. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!