Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Tegnap karácsony volt?

Tegnap karácsony volt?

Figyelt kérdés

2023. jan. 1. 13:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek boldog karácsonyt
2023. jan. 1. 14:06
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Nem, tegnap december 31. volt Magyarországon, ez a szilveszter. Az év utolsó napja, ma van az új év (2023.) első napja, január 1. Ilyenkor boldog új évet szoktak kívánni egymásnak az emberek, sokszor BÚÉK-nak rövidítve.

Karácsony december 24. (szenteste), 25. és 26. volt.

2023. jan. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem, húsvét 👍
2023. jan. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos vége van a Karácsonynak, majd 1 év múlva lesz újra.
2023. jan. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Andizsuzsi ***** válasza:
23%
A katolikus egyházban a karácsonyi időszak adventtől vízkeresztig tart.
2023. jan. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

A legnagyobb keresztény ünnepeknek nyolcada, vagy más szóval oktávja van, szóval igen, dec. 31. ha így vesszük, még karácsony volt. Innen ered a kiskarácsony, meg a nagykarácsony kifejezés. Előbbi a magyar népnyelvben az újév szinonimája volt, vagyis jan. 01-é. Utóbbi pedig a rendes, mai szóhasználattal értett karácsony.


Azonban dec. 31. már az óév utolsó napja is, amit szilveszternek neveznek. Jan. 01. pedig az új év első napja, amit egyszerűen újévnek neveznek. Ez nagyjából független a karácsonyi ünnepkörtől, bár annak az időszakára esik.

2023. jan. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

Hálistennek vége van.


Félreértés ne essék szeretem a karácsonyt és kellemesen telt az idei is de ennyi pont elég volt és én ilyenkor már a tavaszt illetve a nyarat várom. :)

2023. jan. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

#7.

Ne érts félre, nem cinikus akarok lenni, de január jön, ami az év leghidegebb hónapja Magyarországon, nemrég ért csak véget a december és az óév. Nemrég kezdődött csak el a csillagászati tél. Utána meg még ott a február, meg a március első fele, ami gyakorlatilag a naptárat kivéve minden szempontból még télies, illetve tél, bár az már csak az utolsó életéért való küzdelem. Bár tény, hogy hosszabbodnak papíron a nappalok, ez még igencsak hosszú ideig észrevehetetlen lesz, nyáron is elvileg jún. 21-től rövidülnek a nappalok, de ezt szembetűnően majd csak aug. 20. táján érzékeljük.

2023. jan. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

#8 Jó ezt tudom én is. Attól még nem lehet várni a tavaszt?


Egyébként simán pulóveres idő volt ma is.

2023. jan. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9.

De, persze hogy lehet, hol írtam hogy ne lehetne? Csak azt írtam, hogy még a tavasz is odább van, nemhogy a nyár.


Igen meleg van, mert globális felmelegedés van (pontosabban egyesek szerint nincs, ahogy a mellékelt ábra is mutatja az ablakban XD).


De a január hidegebb lesz mindenképp. Dec. 21-én esett a legkevesebb sugárzás a Föld azon részére, ahol mi élünk, viszont időre van szükség, amíg lehűl a légkör, ez nem egy azonnali folyamat. Egy nap folyamán is éjszaka csak kifelé sugároz hőt a Föld, befelé nem érkezik sugárzás. Ennek ellenére a leghidegebb nem este, meg éjszaka, hanem hajnalban, illetve pitymallatkor van. A legmelegebb sem pontosan délben van, hanem olyan jó 14 óra felé.

2023. jan. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!