Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért állítanak köztéren...

Miért állítanak köztéren Betlehemet, ha sértő lehet az ateisták számára, és nincs igazolható szekuláris célja?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy Európában van valami szabály, ami erre vonatkozik, Belgiumban és Franciaországban is ezért nem engedélyezték több helyen.

2023. jan. 4. 20:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen kifordult már a sarkából a világ. Nyolc milliárd ember minden hülyeségének nem lehet megfelelni. Ez tilos, az tilos, ez helytelen, az helytelen. Brr, szép nővel reklámozni valamit szexista. Ha vén, fogatlan papóka hirdetné a porszívót, akkor meg az lenne baj.


Én semmiféle misztikus dologban nem hiszek, de szélsőségektől mentesen. A vallási szokások, tárgyi manifesztálódása az egyetemes emberi kultúra része. A Biblia számomra csak egy biblos (könyv) a sok közül. De a benne írottak akkor is figyelemre méltóak, ha csak meseként tekintek rá.


Jézus születésének, életének és halálának története hitetlenként is érdekes. Semmi bajom nem lesz tőle, ha jártamban-keltemben találkozom ilyen dolgokkal. A menóra sem zavar, de ha valamilyen muszlim ünnephez köthető tárgyat látnék, az sem keltene bennem ellenérzést.

2023. jan. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

#7.

Mondjuk egy normális hívő ember sem köt bele minden más világnézetű emberbe, hisz neki meg megvan a saját hite, azzal foglalkozik.


#11.

De létezhetnek szélsőséges antiteisták, vagy ahogy szokták mondani militáns ateisták is, akik minden vallást hülyeségnek tartanak. Például Magyarországon Erdélyi Ágoston, vagy Turi Tamás ilyen, de a Magyar Ateista Társaságban is vannak hasonló világnézetű emberek. Nekik is figyelembe kell venni az érzésvilágukat, mert számukra viszont sértő lehet.

2023. jan. 5. 11:45
 13/20 anonim ***** válasza:
83%
12. És a hívő érzésvilágát sérti az ateista. És akkor most legyen, vagy ne legyen?
2023. jan. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%
Ne legyen sértő nekik! Szabad országban élünk.
2023. jan. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
34%

Ha valaki ateista létére sértőnek tartja a köztéri Betlehemet, akkor a vallási fizetett ünnepnapokon (Húsvét, karácsony) menjen alapbérért dolgozni!

Az nem sértő, ha otthon lehet fizetve, de a hozzá tartozó jelképek igen?

Nooormális?

2023. jan. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
46%
Amúgy, 15-ös, nem fogok dolgozni menni a munkaszüneti napon, de teljesen bizarrnak tartom, hogy ilyen hülyeségek miatt legyen állami ünnep, mint mindenszentek meg szentlélek kiáradása. Az állam és egyház szétválasztása már rég mindenre kiterjedően meg kellett volna, hogy történjen.
2023. jan. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
#15 Nem tartom sértőnek a betlehemet, de ettől még hülyeség, amit írsz. Ha valaki dolgozni akar 25-én, de nincs nyitva a melóhelye, mit csináljon? (Egyébként én vállalkozó vagyok, és időnként dolgozom az ünnepeken, de alkalmazottként is voltam már olyan munkahelyen, ami nem állt le.)
2023. jan. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
16%

Állítsák csak azt a Betlehemet!

Az ateistáknak is jót tesz egy kis szeretet.

2023. jan. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 NTBS ***** válasza:
0%
Azért, mert a többségben meg a vallásos emberek vannak.
2023. jan. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#19 Hát ezzel azért várjuk meg a legutóbbi népszámlálás eredményét. (Tudom, megint megy majd a magyarázkodás, hogy csak a rendszer hibája meg a tévedések miatt nem jött ki a 100% katolikus.)
2023. jan. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!