Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Külföldön már diszítik az...

Külföldön már diszítik az utcákat tereket házakat?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elok, pl anglia amerika nemet stb, ott mar elkezdotott az orszagban a diszites? Mert ugye allitolag ott joval elobb nekiallnak mar. Vagy hogymegy ez?

#Merry merry
nov. 7. 22:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem, az adventtel kezdödik a karácsonyi idöszak meg a dekorálás is.
nov. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, itt még nem (Németország)
nov. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Aug. 25 óta kint vannak a Spekulatius-os kekszek a boltokban. A magánemberek a fényfuzéreket kb. november második felében kezdik kirakni az erkélyekre, de szerintem inkább a korai sötétedés és szürke idő miatt, hogy legalább ennyi szín legyen.

(Észak-Németország)


P.S. Legkésőbb 1. Adventkor mindenki díszit, már aki egyáltalán díszít.

nov. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
kelet-ausztria, itt már szerelik fel a kinti világításokat, meg össze a vásárok házikóit, de magánépületeken még nem nagyon látok dekort (fényfüzérrel is én vagyok az egyetlen akinél fent van, pedig október közepétől olyan ronda sötét és szürke minden, nem értem miért nem teszik fel mások is)
nov. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország, Veszprém megyei kisváros. Már itt is feltettek 1-2 fénydíszt az oszlopokra. Meg is lepődtem, mert tavaly egyáltalán nem akartak díszíteni. Mivel azonban a lakosok kiakadtak, mondván, a környékbeli településeken is van díszkivilágítás, így 23-án nálunk is feltettek pár világító díszt.
nov. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lengyelországban élek Zakopane mellett és itt már elkezdték :)
nov. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Csak magyarorszag van lemaradva szokas szerint mint a borravalo ebben IS.
nov. 8. 23:40
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Már miért lenne lemaradva? Az adventi dolgoknak adventkor van az ideje.

Most mártonnap jön.

Az mindenkinek a saját döntése, ha pl. kirak valamit. Nyáron sem kötelező virágokat ültetni.

A svédek pl. ki lámpást tesznek a sötét időszakban az ablakokba, adventtől függetlenül.


Te egyébként már szebbé tetted már a portádat? Tettél ki valami fényt, hogy szebb legyen a korai sötétedés utűn az utca?

nov. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Valoban egyelore en sem raktam ki semmit, pont ezert szolt a kerdesem hogy mas orszagokban mikor szokas. De a hetvegen elkezdek szep lssan disziteni.


Azert van lemaradva az orszag mert mint olvashatod mashol mar a fenyo is all. Ittmeg hamar levan tudva 3nap alatt a karacsony aztan ennyi altalaban. De a bérekben is levagyunk maradva meg mindenben ha erre voltàl esetleg kivancsi.

nov. 9. 16:44
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért a novemberben rakjuk ki a fenyőt, és a 3 nap alatt letudjuk közt van némi átmenet is, azt hiszem. :)


Én pl. hányok attól, ha már novemberben kirakják a fát. A kis lámpásokat az ablakokban szeretem.


Viszont ami még mindig idegesítő nekem, a németek pl. január 6-ot sem várják meg, a fa kint van 26-ig, aztán jobb esetben 27.-én kibaxszák az utcára, rosszabban már 26.-án este (karácsony után meg van melyik nap jönnek a szemetesek begyűjteni, de van aki 1 héttel előtte kirakja).

nov. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!