Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Szingli/gyerektelen felnőttek:...

Szingli/gyerektelen felnőttek: hogyan fogadjátok el, hogy a karácsonyok már nem olyanok, mint gyerekkorotokban?

Figyelt kérdés

29 éves gyerektelen, szingli férfi vagyok, aki introvertáltabb, nem sok barátja van. Ilyenkor karácsonykor mindig elfog a nosztalgia, hogy milyen jó volt kb 16 éves koromig, amikor élt még az összes nagyszülőm, keresztszülőm, nagynénim.


Azóta sokan elmentek közülük. Maradt a bátyám, szüleim akik idősödnek, meg nem is annyira élvezik a karácsonyt. Én nagyon! Megyek egyedül karivásárokba, díszítem a lakásomat, de nem ugyanaz akkor sem. Nalunk a karácsony nem a rokonlátogatásokról szól, mert nincsenek nagyon, hanem az otthoni pihiről.



dec. 12. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akik nem egyedülállók, társasági emberek, (nagy)családosok, azoknak sem olyan a karácsony, mint gyerekkorukban, mivel már nem gyerekek.
dec. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez megnyugtat, nekem sem olyan, mint gyerekkoromban volt. Sőt a gyerekem pici korában sem volt olyan. Az már soha nem jön vissza, én úgy tapasztaltam, az a gyerekkorban volt és a felnőtt élettel már nem lesz ugyanolyan.

Akkor ugye a szülők teremtették meg az egésznek a varázsát, most pedig nekünk kellene megteremteni. Az ember persze igyekszik, nem arról van szó. Csak nekem is, amikor mondták, hogy majd ha a gyerekem szemében látom a csillogást, stb...stb..., szóval ez nem igaz szerintem. Szép, megható, igen. De az az érzés soha nem jön vissza, mint amikor gyerekszerepben voltál a szülői házban (ebbe nálam még benne volt az is, amikor fiatal felnőttként otthon éltem, 26 éves koromig, addig varázsa volt minden karácsonynak.)

dec. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felnőttként már nincs olyan, hogy karácsonyi varázslat. Az az igazi karácsonyi hangulat se. Egyszerűen azért, mert felnőttek vagyunk. Dolgozol, küzdesz, millió dolog van. Teljesen más gyerekként a látásmódod, az életed.

Szerintem ha vannak gyerekeid, akkor lehet kicsit más, mert örülsz az örömüknek, valamennyire rád is átragadhat abból, ami nekik csodássá teszi a karácsonyt, úgy mint annó nekünk gyerekkorunkban, de ugyanolyan sose lesz, mert te akkor se leszel már újra gyerek.

Attól még lehet szép, hangulatos az ünnep. Csak más.

dec. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Utóbbival totál egyetértek. Illetve kissé közönyös lett és inkább csak "legyen meg". A Karácsonyfa évek óta feldíszítve el van rakva, közben december 6.-án van az évfordulóm párommal, én már akkor előveszem a fát kettőnk miatt, és k.b. már akkor le van tudva az egész. Még esetleg ezt-azt feldobálgatok a szobában és nem érdekel. Az ablakba már nagyon régóta nem teszek ki égősort, mindig van vele valamilyen baj és bosszúság.


35/F

dec. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja: nincs gyerek és szüleimmel vagyunk.
dec. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekunk nincsenek gyerekeink, meg van, hogy karacsonykor vegig dolgozunk, de meg mindig nagyon jo az unnepek hangulata. 42/N
febr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!