Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » (Szpojler!) Gyerekkorotokban...

(Szpojler!) Gyerekkorotokban mit gondoltatok a karácsonyfáról?

Figyelt kérdés

A szüleitek azt mondták, hogy a Jézuska hozza, ti feldíszítetlenül nem is láttátok?

Vagy ezt sosem kötötték a Jézuskához? Inkább együtt díszítettétek fel?

Köszönöm a szavazatokat és a kifejtéses válaszokat is!



2023. ápr. 14. 15:32
A kérdező szavazást indított:
"A Jézuska hozta"
Nem mondták, hogy nem emberi alkotás
A szüleim díszítették, de ezt nekem is elmondták
Együtt díszítettük
Hát de a Jézuska hozza!
Egyéb
79 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%

Már nem emlékszem, mit mondtak, de nem együtt díszítettük. Engem elküldtek a szobámba játszani, és egy porceláncsengővel csengettek, ha kész volt, így amikor bementem a szobába, akkor (jó értelemben) "megütött" a kivilágított, feldíszített fa látványa meg a becsomagolt ajándékok a fa alatt. Arra a képre ma is emlékszem, mint egy festményre.

Amúgy felnőttként nagyon szeretem a díszítést, és már nem hiányzik ez a "varázs".

2023. ápr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%

A szpojlert nem lelem.

Jézuska hozta. Egy idő után már nem. Semmi traumát nem okozott.

2023. ápr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Nem mondtak olyat, hogy Jézushoz köthető. Amúgy gyerekként féltem kicsit a karácsonyfától. Azt gondoltam, hogy a díszektől nem lehet látni, hogy megbújik az ágak között az ördög. :) De nem volt komoly, traumatikus félelem.

Ma felnőttként szeretem a karácsonyfát, szerintem szép és megnyugtató. Olyan hatást kelt, mint a hangulatfény.

2023. ápr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

jézuska/angyalka hozta (két szülőm oldalán nem ugyanaz, de miután jézuska is valami kis lebegő szárnyas dolog volt amúgy, sose akadtam fent rajta), pár nappal karácsony előtt, egyszer csak reggel ott állt a teraszon egy fenyőfa, rá lehetett látni a konyhaablakból. aztán apánk behozta 24. délelőtt, feldíszítettük együtt, utána ebédeltünk, és mi gyerekek elmentünk sétálni a karácsonyi vásárba a nagyiékkal, és mire hazamentünk ott járt az angyalka és elhelyezte az ajándékokat a fa alá. azért is kellett feldíszíteni, hogy lássa hogy ez egy karácsonyfa és el ne tévessze az ajándékok helyét :)

nem emlékszem mikor "jöttem rá" hogy nincs angyalka, de nem volt egy nagy megrázkódtatás, mi eleve kicsit ilyen elvarázsolt fantasy-család vagyunk, nem szűnt meg a varázslat, csak néha kicsit hozzáigazodik a körülményekhez. ja és a nyugdíjas apám még mindig felcsempészi valahogy a harmadik emeleti erkélyre a fát, úgy hogy senki nem látja őt meg a fával, mikor mindketten hazatérünk az ünnepi időszakra, pedig már 25 és 23 évesek vagyunk gyerekek és elég felszínes alvók XD de azért még mindig jó érzés, hogy egyik reggel csak úgy felbukkan az erkélyen :)

2023. ápr. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Jézuska hozta, az ajándékot is. Akkor is, ha együtt díszítettük fel a fát 😊
2023. ápr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kicsik voltunk apum elvitt ilyenkor minket sétálni, az alatt anyum feldíszítette a fát és azt mondták, hogy a jézuska hozta az ajándékokkal együtt. Aztán ahogy nőttünk és egyre kevésbé hittünk az ilyen dolgokban, akkor már közösen vettük és díszítettük a fát. Hugom mindig előre megkereste és megnézte az ajándékait, de én türelmesen kivártam a karácsonyt vele.

Most már mi mondjuk a gyerekeknek, hogy az angyalka hozta. És jó érzés, hogy adhatunk valami csodát nekik, még ha hazugság is.

2023. ápr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindig közösen díszítettük fel, nagyon szerettem az együttlétet is közben.
2023. ápr. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
A fat egyutt diszitettuk fel, az ajandekot hozta a Jezuska.
2023. ápr. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Metionin ***** válasza:
66%
Sosem etettek kitalált lényekkel, semmi vallásos dolog nem volt gyerekkoromban. A fenyőt mindig láttam, ahogy apám hazahozta, kint a melléképületben volt míg fel nem díszítettük. Ez eleinte apámmal történt, majd később egyre többször én díszítettem egyedül.
2023. ápr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nagyon kicsi voltam, azt mondták, a Jézuska hozta. Pontosabban a díszítetlen fenyőt láttam előtte, de hogy az angyalok díszítik fel, és a Jézuska hozza az ajándékot. Amikor nagyobb lettem (talán 7 éves) onnantól mindig engem is bevontak a szüleim a díszítésbe, az ajándékokat továbbra is a Jézuska hozta. Persze utána már elég hamar rájöttem, hogy a szüleim veszik az ajándékokat, örültek is, hogy nem kell titkolózni meg eljátszani a Jézuskát. Később én is vettem a szüleimnek ajándékot.
2023. ápr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!