Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem hiányzik a gyerekkorotok?

Nem hiányzik a gyerekkorotok?

Figyelt kérdés
Sziasztok!A mai napig nem telik el úgy egyik nap sem, hogy ne gondolnék a múltra.Nagyon sokszor eszembe jut, hogy milyen jó is volt régen minden.Amikor még az volt a "legnagyobb problémám", hogy melyik mesét nézzem.Amikor még nem kellett semmi sem aggódni.Milyen jó is volt.Bárcsak egy órára is visszamehetnék az időbe.Most meg csak a baj az aggódás meg az idegeskedés megy....Istenem sokszor felteszem magamnak a kérdést, hogy van-e így értelme élnem, hogy már semmi se lesz olyan, mint régen.És persze tudom, hogy nem szabad a múltba élni a jövőbe kell nézni stb...de nekem ez nem megy😔🙁
2023. aug. 22. 19:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
De, nagyon :( Akkor még nem voltam egy elcseszett, deviáns gondolatokkal teli gyógythatatlan elmebeteg. Akkor nem voltak szervi gondjaim. Akkor egy élhető házban, élhető városban laktam. A felelősségek mint olyanok nem léteztek.
2023. aug. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Hiányoznak a szüleim.
2023. aug. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Marhaság, hogy mindig csak és kizárólag előre kell tekinteni. Akinek felhőtlen volt a gyerekkora, annak ráadásul van hová (és van miért) visszareppenni. (Vannak, akiknek nehéz gyerekkoruk volt és szeretnék minél gyorsabba elfelejteni. Ne irigyeld őket!) Én is gyakran nézek újra kedvenc gyerekkori meséket, vagy hallgatok zenéket abból az időszakból. Ezenkívül járom az antikváriumokat és próbálom újra megszerezni a kedvenc mesekönyveimet (vannak, amelyeknek már a címére sem emlékszem, de a borító alapján felismerem). Nem is beszélve az általános iskolai osztálytalálkozókról, sőt, még egy-két régi óvodai barátomat is sikerült felkutatnom a FB-on. :)
2023. aug. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
42%
Nem, nekem nem volt boldog gyerekkorom.
2023. aug. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
40%
NEM!!
2023. aug. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Maga a gyerekkorom nem, de tény, hogy mennyivel könnyebb volt az élet. Nem szorongtam annyit, nem kellett fontos döntéseket hoznom, szépnek és jónak láttam a világot, és azt gondoltam, mindent el lehet érni. Felnőttként már rájön az ember, hogy semmi sem olyan könnyű, sőt, nagyon nehéz. Ezeket a terheket akkor még nem cipeltük, akkor még hittük, hogy az élet szép, a jók elnyerik jutalmukat, a rosszak megbűnhődnek. Hittünk a mesékben. Mára már aligha, sok-sok csalódás és küzdelem után, nem beszélve a sok stresszről, ami a felnőtt élettel jár. Gyerekként még mertünk önmagunk lenni és igazán önfeledtek lenni. Persze biztos nem mindenki így éli meg a felnőtt életet, meg vannak jó oldalai is. De összességében ez már nem az a "rózsaszín pihe-puha" világ, amiben akkor éltünk.


De nem mennék vissza, mert nem akarnék újból felnőni, újból átmenni azon, ami a felnőtté váláshoz vezet. Illetve nem volt a legjobb a családi hátterem sem, ott kellene akkor élnem megint. Viszont a gyermeki érzések, megélések hiányoznak, ahogy akkor tudta látni a világot az ember.

2023. aug. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Felnőttként nincs a kellemetlen érzésed, hogy egy teher vagy, mert épp senki sem ér rá veled otthon maradni, téged elvinni, stb és valahogy mégis meg kell oldani, mert egyedül nem mehetsz sehova vagy nem lehetsz egyedül sehol, mert kicsi vagy, de akinek meg még külön miattad kell ugrálnia az feltűnően kíván a fenébe.

Felnőttként tetszik a szabadág, példának okáért az, hogy a saját szabadidőm beosztása nem attól függ, hogy egy felnőtt rábólint.

Felnőttként szeretem, hogy az amivel heti 40 órát foglalkozok az nem szól bele a hétvégémbe vagy az estéimbe. Amikor hazaérkeztem a munkából, a következő munkanapig a munkával kapcsolatos teendőm nincs, míg iskolás koromban bizony az iskolai napokon leckét írtam, tanultam és hétvégén is kellett foglalkozni ugyanezekkel.

Ugyanígy felnőttként szeretem, hogy ha kiveszek 5 nap szabit, akkor én szabadságon vagyok, míg az iskolai szünidőkre, főleg a nyárira előszeretettem adtak házifeladatot gyerekkoromban.

Felnőttként tetszik, hogy én döntöm el, hova van feltéve a mérce, mivel tudok együttélni, ugyanígy a teljesitményem kudarcai után is a saját lelkiismeretemmel kell elszámolnom. Nincs cirkusz otthon a féléves bizonyítványnál vagy egy négyesért (ami miért nem lett ötös).


Nyilván megvannak a nehézségei is a felnőttlétnek,egy hiba vagy baki felnőttként nem olyan konzekvenciákkal jár, mint gyerekkorban. Felnőttként már szépen elkezdenek eltűnni a rokonok akik vigyáztak rád, óvtak, így a saját biztonságodért is te felelsz. Valahgy így felnőttként könnyebb is elmagányosodni.


De bevallom, nekem jó érzés, hogy már felnőttem, mert a nehézségekkel is meg lehet tanulni úgy élni, hogy ne tűnjön ijesztőnek és az előnyei pedig sokkal lazább életvitelt biztosítanak.

2023. aug. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%
De nagyon
2023. aug. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló az első bekezdéseddel a szívemből szóltál.

7-es Igen persze felnőttként is lehetsz szabad(már ha olyan munkahelyed van), de én szeretnék újra a nyári szünetekben leckét írni, amit persze akkor utáltam, de a mostani förtelmes életemhez képest sokkal jobb lenne.Én személy szerint soha nem éreztem magam tehernek és nem is voltam az szerencsére.Nem tudom ki az a szülő, aki teherként tekint a gyerekére?!Én a mai napig szoktam olyan zenéket hallgatni, amik akkor voltak slágerek, amikor még kicsi voltam 12-13 évvel ezelőtt.Poker face, Every Morning, Stereo love, I gotta feeling(kedvencem) és néha azokat a meséket is szoktam nézni amiket régen néztem.Mia és én, Vízcsepp mester, Galactik football és társai...Imádtam minden pillanatát😌🥺

2023. aug. 22. 20:35
 10/20 Kitana. ***** válasza:
26%
Nem, jó gyerekkorom volt, de felnőttnek lenni sokkal jobb.
2023. aug. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!