Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Hogyan tudnék stresszmentes...

Hogyan tudnék stresszmentes karácsonyt varázsolni otthonra?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, és egy kis családban élek. Azaz elköltöztem, de mivel külföldön lakom, mindig utolsó napokban az ünnep előtt tudok hazamenni, segíteni otthon. Ilyenkor renteget tennivaló van: díszítés, vásárlás, ismerősökkel találkozó, forraltborozás, karivásárok, Budapest bejárása, ajándékvétel, fenyőfavétel, főzés, sütés.


Az a vicc, hogy nem is nagy a család, ott vannak a szüleim, meg a bátyám. Na meg unokatesók, ennyi. De valahogy mégis, dec 26-ig teljes stresszben vagyok én is meg anyám is. Hogy tudnánk kevésbé stresszelni, hogy nem baj, ha nem minden tökéletes, akkor is szép lehet az ünnep?



dec. 21. 01:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Sehogy.
dec. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Pl. ha vásárolni este indulsz (csomó minden nyitva van 10-ig, vagy éjfélig, én tegnap este 8-kor mentem a Lidl-be és kevesen voltak, de napközben alig van parkolóhely.


Az is javítja a közérzeted, ha készítesz listát, hogy melyik napon mit akarsz megcsinálni, és sorra pipálod ki, ami megvan.

Én pl most nyugodtam meg nagyon, amikor megvettem a kacsát, mert azt akarok sütni.


És ha rászánjátok az időt a takarításra.

dec. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Egyszerűen.Érj haza egy héttel hamarabb,és akkor mindenre és mindenkire jutni fog az idődből.Máskülönben csak egy nagy ámokfutás lesz az a pár nap,ahogy te is utaltál rá.
dec. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Kései Sirató ***** válasza:
89%
#3 érjen haza múlt vasárnap? Menjen vissza az időbe? Hát ez tényleg "jó" tanács.
dec. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Anyám is full stresszben van. Eddig vizsgaidőszaka volt, igen 60 évesen is egyetemet végez. :) ma reggel 7-től boltokban van, előtte nem volt ideje ilyesmire.
dec. 21. 14:58
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Akkor tartsátok a karácsonyt egy héttel később.
dec. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

A vásárokat és BP. bejárását hagyjátok a francba, ugyan az minden évben.


Mivel tudjátok, hogy mindketten elfoglaltak voltatok, osszátok be a feladatokat és engedjetek el belőle.

dec. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

Az agyadban van a baj, ott kell dolgozni, leadni az elvárásokból és magadra erőltetett tradíciókból


Nem azt mondom, hogy a karácsonyt kezeld ugyanolyan napként, de minek ennyire túltolni? Miért kell pl. bejárni Pestet, nem értem, nem láttad még elégszer, ha ott laktál? Miért kell több karácsonyi vásárba elmenn?


Apád menjen el fát venni, 1 óra alatt megvan, ti addig menjetek el bevásárolni, ha eddig nem tettétek neg, az is megvan 1,5 óra alatt, nem értem, miért kell ehhez is "boltokban" lenni? Mihez kell 5 különböző volt?


Az ajándékot megrendelhetted volna interneten. Feleslegesen csináljátok magatoknak a feladatokat.

dec. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
16%
A c-k mocskosul teli vannak pénzzel.
dec. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%

"mindig utolsó napokban az ünnep előtt tudok hazamenni, segíteni otthon. Ilyenkor renteget tennivaló van"

Oldd meg, hogy egy héttel hamarabb itthon tudj lenni!

Vagy legyen rövidebb a tennivalók listája: beszéljétek meg, hogy mi az, ami nem is olyan fontos, hogy a többi stresszmentesebb legyen.

dec. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!