Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mennyire tartjátok magatokat...

Mennyire tartjátok magatokat a hagyományokhoz? Van, aki megváltoztatta?

Figyelt kérdés

Amikor gyerekek voltunk, mindig 24-én este volt az ajándékozás, vacsora. Másnap jöttek egyik mamámék, harmadnap mentünk másik mamámékhoz.


Amikor párom lett, anyósoméknál voltunk 24-én, 25-én a párom rokonai jöttek, és mi 26-án mentünk szüleimhez + rokonokhoz (ők sokkal messzebb laknak).


Van egy négy éves lányunk, és eddig ugyanúgy volt minden, annyi, hogy mi így hárman 23-án délelőtt ajándékoztunk, aztán este mentünk át anyósékhoz.

Azonban most úgy döntöttünk, hogy mivel hiányzik nekünk az, hogy csak a szűk család, mi hárman együtt töltsük a szentestét, de a többieket sem akarjuk kihagyni, így mi hárman már 23-án megtartjuk a mi kis szentesténket. Fa díszítés, főzés, sütés, vacsora, ajándékozás gyertya fényénél :)


Van, aki hasonlóan felrúgja a hagyományokat?


dec. 22. 09:30
 1/4 anonim válasza:

A hagyományokat mi magunk teremtjük. Ahány ház, annyi szokás itt is, még ha az is él a köztudatban, hogy 24-én este ajándékozunk.

Én például a szolgáltató iparban dolgozom, és az ügyfelek annyira megutáltatták velem a karácsonyt (karácsony előtt 3-4 héttel egészen a karácsony előtti utolsó napig folyamatosan mások ajándékainak legyártásával szívok, és semmi másra nincs időm), hogy én mára teljesen elengedtem, nem érdekel, nem foglalkozok vele, ha rajtam múlna, fám se lenne, csak legyünk túl ezen az időszakon. Sajnálom egyébként, mert a karácsony lenne a leghangulatosabb ünnep, ha nem a kényszerből ajándékozásról szólna az emberek 80 százalékának.

dec. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy elvették a kedvedet a karácsonytól :(

Remélem kicsit visszatér a hangulatod!

dec. 22. 10:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi 23-án tartjuk kettesben a karácsonyt, a többi napon pedig mindig máshol, családdal. :) Sok utazás van benne, mert mindenki máshol lakik, nem közel egymáshoz. A legmesszebb lévő családtag (párom szülei) 3 órás vonatútra lakik.
dec. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Köszi, amúgy nem olyan borús a helyzet, csak ilyenkor érzem annak néha. De nem vagyok depressziós se ettől meg semmi, csak engem már annyira nem érdekel az ajándékozás meg hasonlók. Legszívesebben elmennék ilyenkor wellnessezni pár napra a barátaimmal vagy valami hasonló, és kikapcsolódnék.
dec. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!