Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Az évnek ebben a szakaszában...

Az évnek ebben a szakaszában eszébe jut valakinek Krisztus születése?

Figyelt kérdés

Nem vagyok hívő, de csodálkozom, hogy alig-alig hallok, olvasok róla. Kerestem fotókat üdvözléshez. És vagy az idióta sánta kalauz van rajtuk, vagy csomagok, meg díszek.

Ha pl. a három királyokat szeretném, akkor kifejezetten erre kell keresni. Karácsony kulcsra csak nagyon elvétve fordulnak elő.


dec. 22. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

A "sánta kalauz" Szent Miklós püspök személyéhez kapcsolódik.

Ezek szerint az évnek ebben a szakaszában neked ez nem jutott eszedbe, pedig műveltnek próbálod eladni magad.

dec. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én annyira nagyon műveletlennek tartom magamat, hogy nekem arról az idióta Santa clausról, amelyek filmekben, reklámokban, karácsonyi képeket felbukkan, sok dolog eszembe jut, de Miklós bácsi nem.

A magyar hagyományokban a karácsony és Mikulás sehogy nem kapcsolódik össze.

dec. 22. 14:11
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Mert ez az egész ünnep - általánosságban és rossz értelemben is - elment teljesen más irányba. Illetve az amerikaiaknál Mikulás jön ilyenkor és már ezt is kezdték itt átvenni, hiába sokan katolikusok ott is. Mivel nem vagyok vallásos és nem szeretem az egyházat, ezért én sem tartom ebből a szempontból. Bár spirituálisként igazából pontosan közel tartom magamat Jézushoz, de akkor-sem élem át annyira. Illetve már kiveszett a varázsa és nincs gyerek. Félig már nem érdekel és nagyon lazán tekintek rá, de másrészről párommal ketten lesz teremtve szép hangulat. ^.^


35/F

dec. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Illetve nem gondolom úgy, hogy csak most kéne egymást és Jézust ünnepelni. Hinni bármilyen napon lehet és szeretni és bármilyen napon Kéne!
dec. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Eszembe jut, ahogy a környezetemben sokaknak.

Igazából már 4 hete készülünk az ünnepre, lelkiekben és gyakorlatban is. Minket nem befolyásol, hogy amúgy máshol meg van-e említve vagy sem.

dec. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem igen. Igyekszem spirituálisan átélni az ünnepet, és minél többet töltődni lelkileg.
dec. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Lehet ezt a vallás részlegbe kellett volna bekérdezni ott biztos eszébe jut valakinek.
dec. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Mivel nem is ekkor született, és karácsonykor amúgy is a régi pogány ünnepek hagyományait visszük tovább, így nemigen.
dec. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!