Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Hogy gondoljátok, a karácsony...

Hogy gondoljátok, a karácsony "havasan" az igazi hangulatú, vagy jó ez a mostani tavaszias idő is, ami volt?

Figyelt kérdés
dec. 26. 20:00
A kérdező szavazást indított:
Hóval az igazi
Jó ez a melegebb idő is
Mindegy
23 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Inkább töltsem a karácsonyt nyári melegben a szeretteim körében, mint havazásban magányosan. Nálam abszolút nem ez determinálja az ünnepnek a szépségét vagy a varázsát. Persze szép ha havazik, de ha épp 15°C van kint, viszont körülöttem a boldog gyermekeim, szerető férjem, idősödő de még egészséges szüleim akikkel szeretjük egymást nekem semennyivel nem lesz rosszabb a hangulatom a havas táj hiányától.
dec. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a mostani idő pont tetszett: szombaton (23-án) havazott, amit ki is tudtunk használni, de vasárnaptól, mikor mindenki útra kel, már szép idő lett. Idén biztosan kevesebben haltak meg az utakon karácsonykor, mint azokban az években, mikor igazi, havas fehér karácsony volt. Aki vonattal, busszal ment, annak is kényelmesebb. Ez így jó kompromisszum.
dec. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Utálom a havazást, szóval jó volt ez így.
dec. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkettő jó. Az is ha igazi havas, meg az is, ha inkább meleg és jó idő van. Legrosszabb mikor retek esős-taknyos az idő.
dec. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért egy kis hó jó lett volna, most meg kb minden úszott, mert előtte annyi csapadék volt, hogy ott is állt a víz ahol amúgy nem szokott. :S
dec. 27. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Én mindig arra gondolok, hogy milyen lehet a karácsony mondjuk a koptoknál, indiaiaknál, asszíroknál/arámiaknál, izraelieknél, délen élő görögöknél, fekete-afrikaiaknál, perzsáknál vagy éppen a kaliforniaiaknál stb. Náluk nagy eséllyel nem nagyon szokott hó lenni karácsonykor. Sőt, vannak egyiptomi ismerőseink, és láttam egyiptomi koptokat vékony, szellős ruhákban karácsonyt ünnepelni. Mégis önfeledt ünnepeltek, nem siratták a helyet, ahová születtek.


Mi, magyarok sajnos mindig találunk valami okot arra, hogy miért nem tökéletes az ünnep. Nincs hó, nem jó az ajándék, elszúrtuk a süteményt stb. (mondjuk ehhez hozzáad a média is). De valóbban erről szólna az ünneplés? Szerintem nem.


Én úgy gondolom, hogy természetesen szép a hó, tavalyelőtt vagy még az előtt nálunk egyszer havazott karácsony nyolcadában, valamikor ezekben a napokban. Nagyon örültem neki, mivel a város, ahol élek kb. el van átkozva a hónélküliséggel amblock mindig, nem csak karácsonykor. De ezt úgy képzeljétek el, hogy nemrég utaztunk Bécsbe, és a közvetlenül szomszédos falvakban minden irányban már volt hó, de a mi városunkban egy csipetnyi sem. Viszont nem is bánom nagyon, mivel ez csak egy opcionális kiegészítés. Mi tudunk így is szépen ünnepelni. Ráadásul egészen biztosan nem fagy le az út (a családom nagy része az ország túlvégén él, szóval elég sokat kell utazni).

dec. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Sajnalom, hogy nem maradt meg a ho. Igy ugyanolyan szurke, unalmas volt mint mjndig.
dec. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!