Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Az adventi koszorúból a...

Az adventi koszorúból a gyertyákat ki szoktátok dobni karácsony után, vagy elrakjátok minden évben az összeset?

Figyelt kérdés
Én eddig minden évben elraktam őket mert nem volt szívem kidobni. De mostmár elég nagy helyhiány van, ezért vagyok kíváncsi rá.😅

jan. 8. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
én összeolvasztom, és öntök belőle újat
jan. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kidobom (úgyis csak a csonkok maradtak, leégettük oket)
jan. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem szoktam meggyújtani és jövőre felhasználható :D
jan. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első gyertya szinte teljesen elég minden évben. A gyertyatüske alján egy fél milliméteres paca maradt belőle, a kanóc meg teljesen elégett. Olyan, mintha lecsöpögött volna a paraffin/viasz. A másodikból maradt egy kevéske kis fél centi magas fal. A harmadikból kicsivel több. A negyediknek vagy a fele-kétharmada leégett, a közepébe állított nagy fehér oltárgyertya pedig a legépebb maradt.


A fehér oltárgyertyát el szoktuk tenni még az évre (bár minden nagyobb ünnepen újat veszünk). Az adventi koszorú még a karácsonyi-vízkereszti időszakban ottmarad, általában az is gyertyaszentelőig, aztán az egész koszorú megy a pincébe/szekrénybe. Minden évben újat szoktunk csinálni.

jan. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Ja, és idén direkt növekedő méretűeket vettem. Az első egész nagy volt. Kicsivel volt kisebb az oltárgyertyánál.

jan. 14. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!