Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Igaza lehet az ajándékozással...

Igaza lehet az ajándékozással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve vagyunk együtt a barátommal, jó a kapcsolatunk. Ő 23, én 21 vagyok, ő már dolgozik én még tanulok egyetemen. Ez azért fontos, mert én még nem tudok mindent megvenni, amire hirtelen szükségem lenne, gyűjteni kell mindenre, ami nem is zavar, csak karácsonyra már több hónapja gyűjtésbe kezdtem, hogy mindenkinek megfelelő ajándékot vegyek, persze nem egy vagyonért, csak akinek amire szüksége van.

Tegnap beszélgettünk a barátommal a karácsonyról, ajándékokról. Neki már megvan mit veszek, ő viszont tanácstalan és megkérdezte mire van szükségem. Mondom smemire, esetleg valami fitness gépre, ezen belül bárminek örülnék, mert télen nem akarom elhanyagolni a mozgást. Itt nem a drága 100 000 nagyságúakra gondoltam, használt, pár ezer forintosnak örülnék.

Náluk járok mindig edzeni egy órácskát, egy héten jó ha egyszer, ugye alkalmazkodni kell, hogy legyenek otthon náluk, aki beenged, éppen azt a gépet ne használja senki, stb. A lényeg, ahogy erre a párom úgy reagált, hogy ő nem akar kellemetlen helyzetbe hozni egy ilyen drága ajándékkal, én biztosan úgy érezném hogy tartozok neki. Nos, erre én nem gondoltam. Persze nem várom el a több tízezer forintos ajándékot, csak mondtam, hogy erre van szükségem, kimondottan használtan. Mondta, hogy ez amúgyis drága és ne vegyünk drága ajándékokat egymásnak, ne hozzuk egymást kellemetlen helyzetbe, meg én amúgysem tudok sokat költeni egy tárgyra. Hmm.. Nem tudom Ti mit gondoltok erről, bocsi, ha hosszú lett!

Véleményeket szívesen olvasok, bármilyet! Köszi:)


2011. nov. 21. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
A párodnak igaza van. Én is kellemetlenül érezném magam, ha egy fitneszgépet kapnék, és most mindegy, hogy használtan, a bolti ár töredékéért, mégis egy hatalmas ajándék.
2011. nov. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Miért nem kérsz inkább egy fittnes bérletet? AZ nem olyan drága, és egyikötőkneek sem lesz kellemetlen, hogy olyan drága... :S

Amúgy érthető a reagálása valamilyen szinten... nem akar téged "rászoktatni" arra, hogy megkapsz minden nagy értékű dolgot...

2011. nov. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
5 ezerért is lehet már venni bármilyen mozgással kapcsolatos fintess gépet. Hangsúlyozom, hogy használtan. Ez azért úgy gondolom nem olyan túl sok, ahhoz képest hogy nyakláncot, fülbevalókat kaptam edig tőle.
2011. nov. 21. 12:49
 4/8 anonim válasza:
Konkrétan mutasd meg neki, melyiket kéred, mennyiért.
2011. nov. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

vagy gondolkozz el, hogy nem-e a szeretőjére költi el a te ajándékodra szánt összeget ;)


(marhaság ajándékozgatni egymást szerintem, mi azt az összeget amit erre költenénk inkább félre tesszük, hogy majd ha megszületneik a gyerekeink akkor rájuk költhessük, pedig nem vagyunk idősek, hogy mindenünk megvan 23évesek vagyunk, 5éve együtt...)

2011. nov. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség.

Páromtól kaptam egy sálat.Értéke kb 1-2ezer.

Én tudtam hogy mire vágyik,érték 20ezer.Megvettem,örült,én is örültem,mert örömöt okoztam ezzel.

Eszembe nem jutott hogy most ki mivel tartozik a másiknak.

dővel ugy is közös kassza,akkor nem mind1?

2011. nov. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, mire gondoltál, én 5 éve is már 10000-ért vettem akciósan egy steppert, igaz, nem használtat. És az a legegyszerűbb ilyen gép. (Egyébként épp árulom, ha gondolod, küldj privit.) Ennél pl. egy szobabicikli sokkal többe kerül, nagyobb helyet foglal, de lehet, hogy hasznosabb. Egy ellipszis-trainer még drágább.


Ennek ellenére elég furának tartom a párod reakcióját, szerintem szépen becsomagolta azt, hogy "nem akarok rád ennyit költeni, MERT nem kapom vissza tőled". Ennél szerintem elegánsabb megoldás lett volna, ha nem szól semmit, és megveszi az aktuális fülbevalót. De így ez eléggé gáz.

2011. nov. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

ne haragudj hogy ezt mondom de ez nagyon ócska szöveg volt a párodtól :D én biztos beduzzogtam volna, főleg hogy ő kérdezte minek örülnél.. amúgy ezt az anyagiaskodást részéről nem értem.. nálunk idén notebookot kap férjem mert már fél éve arra lenne szüksége (a régi szaraxi) mégse csapok balhét hogy nekem is akkor ilyen értékbe vegyünk ajándékot nehogy zavarba jöjjön milyen "keveset" költöttünk rám

szerintem egy picit smucig, ne sértődj meg nem ismerem csak elsőre ez jött le

2011. nov. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!