Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti kivel töltitek a karácsonyt...

Ti kivel töltitek a karácsonyt, ha párotok is van, és családotok is?

Figyelt kérdés

A gondom az,hogy a barátommal 3 éve vagyunk együtt,és minden évben vita van arról,hogy melyik napot hol töltsük:az ő családjánl,vagy az enyémnél.

Még nem élünk együtt,ezért is nehéz a helyzet.

Anyósom enyhe célzást tett,hogy szenteste mindenkinek a családjával a helye,tehát otthon legyek ne náluk.De a párom azt mondta,ne foglalkozzak ezzel.

Ő úgy gondolja,hogy szenteste náluk,meg az utána következő napon is,aztán nálunk.De én szeretnék a családommal is lenni.De a barátomért is megszaklad a szívem...

Mi a helyes ilyenkor? Tapoasztalatok? :)

Amúgy nem vagyunk már gyerekek.Ő 23/F én 20/L.


2011. nov. 29. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én is úgy nőttem fel hogy a szentestén csakis a szűk család legyen együtt.Vagyis ki ki a saját családjánál.Majd 25-én és 26 -án lehet menni rokon/barát látogatásra vagy fogadni őket.

Mi egy kis család vagyunk(én-férjem-fiam) A szentestét hárman töltjük már évek óta. 25-én Látogatjuk az én rokonságomat (mi minden évben megbeszéljük hogy kinél lesz a karácsonyi parti,és oda megy mindenki..Majd mint a körforgás úgy változik évente.Tavaly én voltam a házigazda,idén a nővérem.Jövőre a húgom lesz,és után megint én leszek soron)Ez jó mert nem kell ezer felé rohanni..

Így 25-e az én családomé 26-a pedig a férjem családjáé..Őnáluk pedig az anyukájánál jönnek össze a rokonok minden évben...

2011. nov. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mivel nekem már csak anyukám van, így a szentestét vele töltjük, hogy ne legyen egyedül. 25-26án meg anyóséknál vagyunk, ők vidékiek.
2011. nov. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Anyósod (aki egyébként nem az anyósod) pártján állok. Szenteste a vérszerinti család, utána találkozhattok.
2011. nov. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is szenteste mindenki a saját családjával van, otthon.


Mikor még nem éltünk eggyütt a férjemmel, mi sem töltöttünk közösen egy szentestét sem. 25-én és 26-án találkoztunk a másikkal, és annak családjával. Pedig mi sem voltunk már gyerekek.

2011. nov. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De a másik ,,meny" jelölt valószínűleg ott lesz...
2011. nov. 29. 23:03
 6/12 A kérdező kommentje:
Mármint a párom bátyjának a barátnőja-a félreértések elkerülése miatt.
2011. nov. 29. 23:04
 7/12 anonim ***** válasza:

Sosem töltöttem párommal a karácsonyt. Azt majd akkor ha vele élek. A karácsony a család ünnepe, neked is a családoddal kéne lenni, meg neki is. Szerintem.


25L

2011. nov. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Míg nem éltünk együtt, addig szenteste ő is otthon volt, és én is. Majd 25-én találkoztunk. Most már együtt élünk, külön a szülőktől, így a szentestét kettesben töltjük, aztán másik nap az ő családja, utána az enyém.
2011. nov. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha nem éltek még együtt, akkor mindenkinek a saját családjával töltse a szent estét. a másik lánnyal ne törődj, nem a Te dolgod, hogy Ő mikor hova megy ez nem verseny.

Kompromisszumos megoldás, hogy 24-én délelőtt, vagy amikor alkalmas menj át, vagy a barátod menjen át hozzátok és adjátok át az ajándékot, legyetek együtt 1-2 órát, aztán mindenki menjen haza.

Válaszolva a konkrét kérdésre, én fél éve a párommal élek, nekem Ő a szűk család, így vele leszek szent estén, sütünk-főzünk mert lehet, hogy a többiek (anya-apa-mama-papa) benéznek.

Légy türelmes, eljön majd mikor egy család lesztek, de ne akard siettetni.

23N

2011. nov. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A párod bátyjáék mióta vannak együtt?Az is igaz,hogy szentestét mi sem töltöttük együtt,míg össze nem költöztünk.Mostmár együtt lesz szentesténk,akárcsak tavaly 4,5 év után,de nekünk van már egy gyermekünk is.
2011. nov. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!