Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Karácsonykor hogyan segíthetün...

Karácsonykor hogyan segíthetünk az embereknek?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy nem akarok tovább olyan ember lenni, mint amilyen most vagyok, hogy mindent szeretnék megkapni, akármennyibe is kerüljön és a többi ember nem érdekel. Végig gondoltam, hogy mennyire jól esik az embereknek, ha törődnek velük és gondolnak rájuk és én szeretnék valahogyan segíteni az embereknek és legalább a karácsonyukat szebbé tenni, családon belül és családon kívül is egyaránt. Mit tehetnék annak érdekében, hogy örömet okozzak az embereknek?

18/L


2011. dec. 11. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Pippants le egypár részeg hajléktalant, annak bizti örülni fognak. Esetleg ajándékozd el a szüleid összespórolt pénzét, illetve vigyél haza néhány koldust Szenteste és főzz nekik amit tudsz: teát és virslit. Álszent liba.
2011. dec. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én ezt a kérdést komolyan gondoltam, sajnálom, hogy az emberek úgy ítélkeznek mások felett, hogy nem ismerik őket. A családom éppen széthullóban van és azt gondoltam, ha már nekem nem lehet olyan a karácsonyom, mint amilyen eddig volt, akkor talán ha másoknak segítek azzal elterelem a gondolataimat és jobban érzem tőle magam. Nem várok együttérzést, mert több 100 gyerek van még olyan helyzetben, hogy a szülei a válás szélén vannak, de ezzel most sikerült megbántanod, pedig én semmi rosszat nem írtam. Kár, hogy már az is baj ha segíteni akarunk.
2011. dec. 11. 16:31
 3/9 anonim ***** válasza:

Én a cipősdoboz karácsony programról hallottam.

Az a lényege, hogy egy cipősdobozba gyerekeknek szánt ajándékot teszel (megvannak a kritériumai), és ráírod, hogy milyen nemű és hány éves gyereknek szánod.

Ezeket aztán több helyen is le lehet adni, azt hiszem, a Mikulásgyárban is pl.

[link]

Itt van róla egy cikk, ez meg: [link] a Budapesti Ügyvédi Kamara honlapján a pontos leírás arról, hogyan kell csinálni.

2011. dec. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az Első válaszolónak meg nem tudom, mi baja, de ne foglalkozz vele, valószínűleg el sem tudja képzelni, hogy valaki tényleg segíteni akarjon másoknak...
2011. dec. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm kedves utolsó válaszoló! Nagyon hasznos a válaszod :)
2011. dec. 11. 17:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Szívesen, örülök, ha hasznos volt. :)
2011. dec. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szerintem egy mosoly is sokat dobhat az ember hangulatán. Meg pár kedves szó is sokat jelent.

-Menj el ételt osztani a rászorulóknak!

-Szervezz gyűjtést a rászorulóknak!

-Süss süti a szomszédaidnak, vagy akinek szeretnéd, hogy jobb kedve legyen!

-Ossz ki öleléseket! :)

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de majd még írok, ha van még ötletem.

2011. dec. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ezt a választ is köszönöm :)

Igen néha a nem kézzel fogható ajándék is sokat jelent! :)

2011. dec. 11. 18:08
 9/9 anonim válasza:

Eszembe jutott még ötlet:

-Ha tudsz rajzolni, akkor rajzolj kis karácsonyi figurákat, valami jópofa szöveggel és rakd ki hirdetőtáblákra.


Remélem sikerülni fog, mert ritka az olyan ember, mint te. Legyél büszke, és légy boldog.:)

2011. dec. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!