Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért van ez a Karácsonnyal...

Miért van ez a Karácsonnyal kapcsolatban? (bővebben kifejtve)

Figyelt kérdés

Egy csomó ismerősöm utálja a Karácsonyt.


Olyan érveket hallok mint pl:

- álszentség: az év többi napján szembeköpjük egymást Karácsonykor meg megy a jópofizás

- elkorcsosultság: minden a vásárlásra van kiélezve, hogy a fogyasztói nép költse a pénzét

- túlzott csillogás: elvesztette az igazi értékét mert mindenki csak a sok cuki dekorációt nézi meg hogy mi kerül az asztalra


Kíváncsi vagyok mi erről a véleményetek. Egyetértetek?


(én spec aláírom hogy jelen van mind, de nem utálom meg az egész ünnepet emiatt, csak az számít, hogy én mit fogadok be és hogyan értelmezem az ünnepet magamban)


2011. dec. 16. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:

> Egyetértetek?

Egyetértek.

2011. dec. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt az egészet két oldalról lehet megközelíteni. Az egyik, amit te is írtál. Kíváncsi lennék, hogy pl. egy átlagos 2 fős család kamasz gyerekekkel összesen mennyit költenek az ünnepre. Megdöbbentő összeget kapnánk végeredményül. És igaz, hogy ma már néhány helyen túlzásba viszik a díszítést és csicsássá válik az egész.

De nézzük már meg a másik oldalát is a dolognak. Jó esetbe az ember a családjával, rokonaival tölti a karácsonyt. És igen, előfordul, hogy évközben veszekedés van, de attól még szereted a családodat, nem?! És akit szeretsz, azzal szíveseven töltöd az ünnepet.


És van igazság abban, amit írtál, de nekem akkor is meg van a varázsa a karácsonynak. Bár a legközelebbi rokonokkal közel lakunk egymáshoz, mégis a rohanó életben alig ülünk össze. A karácsony ilyen alkalom. Már szinte hagyománnyá vált, hogy mikor jönnek ők, s mikor megyünk ki. És amikor olyan jókat beszélgetünk, nevetünk, együtt vagyunk és jól érezzük magunkat. Ez nagyon jó érzés és engem is boldogsággal, örömmel tölt el, ha látom, hogy örülnek a tőlem kapott ajándékoknak.

Én inkább ezekre a pozitív dolgokra gondolok, mintsem arra, hogy miért utálhatnám a karácsonyt.

16/L

2011. dec. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet vele.. Nem mindenhol van ez így.. Mi mindig szeretjük egymást, és minden ünnepet igyekszünk együtt tölteni, nem azért, mert kötelező, hanem mert az ünnepek alatt van mindenkinek annyi ideje, hogy fleutazzunk a távoli nagyszülőkhöz.. A házat mi is feldíszítjük mert bár felnőttek vagyunk szeretjük azt a gyerek csodavilágot, amit a sok égősor varázsol a nappaliba.. Az egész díszítés igazából annyira békés hangulatot hoz.. Ami pedig a vacsorát illeti, sajnos nem engedhetjük meg magunknak, hogy minden nap pulykát együnk, de mivel ilyenkor az egész család együtt van, mindenki beszáll valamivel és a "fényűző vacsora" el is fogy.. Mikor egyen az ember mindenféle finomságot, ha nem azon az egy napon mikor végre együtt a család.. A díszítésre visszatérve pedig nincs gyönyörűbb, mikor a gyerekek belépnek a nappaliba és tátva marad a szájuk a szépen feldíszített fától. Nekik erre szükségük van, hogy higgyenek a csodákban..
2011. dec. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi a véleményeket, és egyetértek veletek! :)

jó olvasni ilyeneket


csak annyian duruzsolták mostanában a fülembe hogy mekkora álszentség az egész és hogy ők meg se fogják tartani hanem sima hétvége lesz, hogy hihetetlen

2011. dec. 16. 22:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez szerintem hülyeség úgy ahogy van.Legalábbis részemről.

Akit én év közben szemen köpök, azzal karácsonykor sem jó pofizok.Miért is tenném???


Minden a vásárlásra van kiélezve hogy a nép költse a pénzét??Ez az év többi napján is így van.


A dekoráció pedig szerintem (na nem a túlzásba vitt) mindig is hozzá tartozott a karácsonykor.Adventi koszorú, karácsony fa ezek nem újkeletü dolgok.


Mindenkinek olyan a karácsonya amilyenné teszi.

2011. dec. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2011. dec. 17. 17:58
 7/7 anonim válasza:

mondjuk jók az érvek,de ettől még nem kell utálni az egész ünnepet. amúgy is,mire jó a karácsony,ha nem arra,hogy megbocsássunk azoknak,akikkel eddig szembeköptük egymást?

az meg,hogy minden a vásárlásra van kiélezve,akkor csak a legközelebbi szeretteinek vegyen ajándékot,mert ha olyantól kapod,aki közel áll a szívedhez,akkor tökre mindegy,hogy mit ad,mert tudod,hogy szeretetből kaptad,és ez a lényeg.

a csicsással mondjuk én is egyet értek,de hát ízlések és pofonok,mi karácsonykor nem díszítjük agyon a lakást,meg semmi,max annyi,hogy olyankor nem a hétköznapi tányérokból eszünk,hanem ilyen ünnepi teríték és ennyi.


14l

2011. dec. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!