Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Van még rajtam kívül más is...

Van még rajtam kívül más is így a karácsonnyal?

Figyelt kérdés

Az egész családom ,,bezsong" mikor jön,kérdezik az embert kinek mi legyen véve...de rittig nem az amire tényleg szüksége van az embernek.Ráadásba rám meg fújnak mert kijelentettem párommal(sajnos együtt élünk egy nagy házban velük),hogy nem kell senkitől semmi és mi se veszünk senkinek semmit.Erre megsértődtek...


Miért kellene egy nap miatt anyagi csődbe menni?Az év többi napján meg csak vagyunk egymás mellett.


Miért vagyunk azért rosszak az Ő szemükben mert meg merjük mondani,hogy év közben is jusson az ember fejébe a másik ne csak ilyenkor. . . ha meglát egy pulcsit,nacit stb...akkor lepje meg vele a másikat,de ne csak egy dátum miatt hülyüljenek meg.


2011. dec. 13. 22:28
 1/9 anonim válasza:
85%
Teljes mértékben egyet értek a kérdezővel,egész évben megy a szarkeverés sárdobálás ,egymás hátba szúrása,egy nap meg eljátszák a nagyon szeretik egymást,vagyis a másik pofájába hazudják,mosolyogva ,adnak egy rakat,haszontalan drága ajándékot,mert legtöbben nem is tudják mire vágyik a másik,és utána megy tovább a szemétkedés a következő évben is.A karácsonynál jobban a szilvesztert a kötelező bulizni,vihogni örülni(akkor is ha pont nincs miért)üneppet utálom.
2011. dec. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Komolyan mondom már a gyomrom forog-gyomoridegem van a jövőhéttől előre :S A hátam közepére nem kívánom az egészet.
2011. dec. 13. 22:53
 3/9 anonim válasza:
100%
Szerintem neked teljes mértékben igazad van. Miért van az, hogy csak karácsonykor jutnak eszünkbe a szeretteink és ilyenkor jut eszünkbe, hogy megajándékozzuk a hozzánk közel állókat, holott az év többi 364 napján csak éljük a monoton életünket, és nem is gondolunk egymásra, nemhogy felhívjuk egymást és megkérdezzük, hogy mi van a másikkal? Úgy gondolom, hogy pláne a családtagjaink igenis megérthetik, ha nem szeretnénk ajándékozni, pusztán csak megélni, átérezni egy meghitt, családi vacsora mellett a szeretet, megértés fantasztikus megtartó erejét. Mégegyszer mondom, hogy neked adok igazat, mert én is így látom a problémát mint te, kedves kérdező.
2011. dec. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
A Karácsony elvileg arról szólna, hogy együtt van a család :/ Nem az ajándékok a lényegek szerintem.
2011. dec. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
én utálom a családom, na akkor most mit tegyek?
2011. dec. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon egyszerű, aki utálja a családját, az ne karácsonyozzon velük. De miért kell megmérgezni annak is az adventjét, aki netán őszinte szeretettel készül a karácsonyra? Mert ilyen is van ám.
2011. dec. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

00:10-esnek igaza van.


Ha Te nem szereted a karácsonyt, akkor nem szereted ennyi. Én szeretem és készülök rá. És nem, nem jutottam anyagi csődbe, mert nem birka módjára vásárolok, hanem már október óta gyűjtöm az apróbb ajándékokat, mert figyelek a szeretteim minden rezdülésére és tudom kinek mi a vágya. Nálam nem az számít, hogy drága legyen, hanem, hogy örömet okozzak.

Azt meg főleg nem értem, hogy megy a jópofizás. Nekem is van olyan a családomba akivel nem a jó a kapcsolatom. Neki nem vettem ajándékot, karácsonykor pedig nem találkozunk. A családommal, a szeretteimmel töltöm az időt, nem pedig álságos pofával vigyorgok a másikra. Így is lehet(ne) csinálni és akkor nem kéne fújni az évek óta divattá vált mondatot: "utálom a karácsonyt".

2011. dec. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Csak nálunk az a helyzet,hogy egy NAGYházban lakunk (több generáció) és a többi(szülők) meg csak pár utcányira...Hiába közlöm mindenkivel,hogy engem spec nem egy nap fog meghatni az egész évből(mert Én máskor is megveszek valamit ha látok olyat mai tudom tetszene a másiknak),de Ők ezt nem foglyák fel,és nekik ez az agyrémük.Ész nélkül vásárolni mert most dec 24-e lesz!


Az év többi napján nekik nem jut fejükbe a másik.

Elhihetitek,hogy nekik is úgy jön le mint púp a hátukra,csak mert Karácsony ezért ennek szerintük így kell lennie.


Már mondtam,hogy tartsuk meg csak a gyerekek miatt,mert ez nekik nagy ,,durranás" ,de szerintük az meg úgy nem jó.

2011. dec. 14. 11:44
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyik kedves válaszolónak üzenném,hogy ezeken az adventeken nincs mit megmérgezni,mert pont le is sz*rják.
2011. dec. 14. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!