Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mit ünneplünk karácsonykor?

Mit ünneplünk karácsonykor?

Figyelt kérdés

Mármint nem arra gondolok, hogy Jézus születését, hanem eredetileg mit ünnepeltek?

Csak angol forrásokat találtam, de kicsit bonyolult, és nem teljesen értem meg (illetve nagyon hosszú).


Röviden le tudnátok írni?

Yule, Winter Solstice, pagan, stb.


Illetve honnan jött az az ötlet, hogy Jézus születését pont ezen a napon ünnepeljék?


2011. dec. 18. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
2011. dec. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően a téli napfordulót, azaz hogy onnantól már hosszabbodnak a nappalok, ami régen nagyon fontos volt az embereknek, lévén közvilágítás nem volt, az éjszaka pedig veszélyes, pl. olyankor vadásznak az állatok.
2011. dec. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De engem nem igazán az érdekel, hogy a keresztényeknek mit jelent a karácsony.


És nem is téli napforduló, hanem amiket fent írtam, azokhoz van valami közük:

"Yule, Winter Solstice, pagan, stb. "

2011. dec. 18. 21:38
 4/6 anonim válasza:
Ezeket írta le neked az előtted író!!
2011. dec. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Yule nagyon messze áll attól, amit a keresztények ünnepelnek. A Yule a téli napforduló ünnepe, hogy onnan kezdve hosszabbodnak a nappalok. Germán és római szokás volt örökzöldekkel díszíteni a házakat.
2012. dec. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"És nem is téli napforduló, hanem amiket fent írtam, azokhoz van valami közük:

"Yule, Winter Solstice, pagan, stb. ""


Pedig a téli napfordulót ünnepe volt eredetileg. A napfordulótól kezdve napról-napra hosszabbak lesznek a nappalok. Ez jelképezi azt, hogy a jó és rossz harcol egymással, és a jó (a fény) győz.


Yule: ez a neve a téli napforduló ünnepének.

Winter solstice: jelentése téli napforduló.

pagan: jelentése pogány - a Yule ünnepet pogányok ünneplik.


"Illetve honnan jött az az ötlet, hogy Jézus születését pont ezen a napon ünnepeljék?"

(Nem pont ugyanazon a napon, mert Yule dec. 21-én van.)

Amikor megjelent a kereszténység, akkor úgy próbálták a népre erőltetni a vallást, hogy - kompromisszumot kötve - a keresztény vallások idejét a régi pogány vallások időpontjára tették. Ez nem csak a karácsonnyal, hanem több másik ünneppel is így volt, pl. a Húsvéttal.

2012. dec. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!