Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mivel járok jobban anyagilag?...

Mivel járok jobban anyagilag? Műfenyő vagy igazi?

Figyelt kérdés

Mű fenyőt 10000Ft-ért néztem ami szép és 180cm-es.

Igazi fenyő árakat viszont nem tudom, eddig minden évben aputól kaptuk, viszont idén nem biztos hogy megveszi. :(

Milyen árban van egy szép és kb 180-200cm-es fenyő??


2011. dec. 20. 10:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
10 ezer körül van az is, inkább több
2011. dec. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

attól függ hol


borsodban mi áruljuk,pici falu,2 méteres fenyő 2ezer


50km-re arrébb 4ezer/méter

2011. dec. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hosszú távon természetesen a műfenyő éri meg, egyszer megveszed és onnantól nem kell minden évben fára költeni, amíg tönkre nem megy (nem tudom, meddig bírja egy ilyen). Viszont annak szerintem nincs meg az a varázsa, mint egy igazi, élő, fenyőillatú karácsonyfának. Ha megengedheted magadnak és van kertetek, vegyél élő cserepes fenyőt, amit ki tudsz majd ültetni a kertbe, vagy eladhatod, elajándékozhatod karácsony után. Mi évek óta olyat veszünk, igaz, drágább, de gondolj bele, mekkora pazarlás minden évben kivágni több millió fát, csak azért, hogy pár napig ott álljon egy család nappalijában. Enélkül is épp eleget pusztítjuk a környezetet magunk körül.
2011. dec. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Mi hasznosítani szoktuk a fát.Kiültetni nem tudnánk, mert az egész telek le van betonozva, de egy napig fűtünk vele.

Pestmegyében lakom, Veresegyházon (Bp-től 30km-re), ha esetleg valaki a környék árait.

2011. dec. 20. 11:01
 5/16 anonim ***** válasza:

Lehet, csak nekünk volt ilyen szerencsénk, de mi anno elég olcsón, olyan 6 ezer forintért vettünk műfenyőt (Tesco). Nem volt túl sok bizalmunk benne, de meglepődtünk, mennyire élethű kis "fa". Sűrűn vannak a levelei és az ágai, szép a színe, azt hiszem két méternél magasabb. Eddig mindenki igazinak hitte. :) Évek óta megvan, és még mindig ugyanolyan jó állapotban van, mint amikor megvettük.

Persze a fenyőillat így nincs meg, sajnos. Szoktunk fenyőágakat venni, azokat betesszük a szobába, hogy illatozzanak kicsit. :)

Szóval szerintem hosszabbtávon megéri egy műfenyő, ha találsz szépet.

2011. dec. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Nálunk kicsi a falu, 1000Ft/métere a fenyőnek.
2011. dec. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

anyuéknak már legalább 7 éve műfenyőjük van. még anno valami kínai üzletben vettük, pár ezer forint volt,160 cm körüli. nagyon szép,meg sem lehet róla mondani messziről hogy műfenyő. egyszerű mivel nem kell utolsó héten fa után szaladgálni, évente plusz összeget kiadni, nem hullik a levele, miden évben ugyanolyan szép formás. :) egy baja van hogy nincs fenyő illata. de mi ezt megoldottuk fenyő illatú illóolajjal.

tehát ha egy szép műfenyőt találsz azzal hosszútávon tuti jobban jársz és egy gonndal kevesebb minden karácsonykor.

2011. dec. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Antimod ***** válasza:
Tavaly igazit vettem, mostantól műfenyő lesz. Magas nálunk a páratartalom, tűlevélerdő keletkezett a fa alatt, azt hittem, megőrülök tőle. Kis műfenyőt veszek idén, aztán majd később átcserélem nagyobbra. Így legalább fát sem kell kivágni miattam minden évben.
2011. dec. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
390 forintért vettem egy 50 centis műfenyőt:D
2011. dec. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Antimod ***** válasza:
Hátha a kérdező is kíváncsi rá: hol lehet ilyen műfenyőnket kapni?
2011. dec. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!