Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Hogy éljem túl az idei karácso...

Hogy éljem túl az idei karácsonyt, anélkül, hogy depresszióba esnék?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy nálunk minden évben ez a legrosszabb időszak!A szüleim egyébként is egyfolytában veszekszenek,de az ünnepek közeledtével,mintha még jobban utálnák egymást.Tudni kell,hogy apám alkoholista és hetente legalább 2-3 alkalommal hulla részegre issza magát,emiatt anyám teljesen idegbeteg.Ez sajnos nincs másként karácsonykor sem.

Nagyon készültem az ünnepekre.Imádok sütni,főzni,ezért már legalább egy hónapja tervezgetem,hogy milyen finomságokat fogok készíteni.Tegnap egyedeül voltam itthon,ezért el is kezdem a sütikészítést.Tök jó kedvem volt,élvezettel sütögettem,amikor apám hulla trészegen hazaért,betántorgott a konyhába,ledobta a földre amit a boltban vett,valamit mormogott magában,aztán kiment a nappaliba,leroskadt az ágyra és ülve elaludt.Ekkor már teljesen elszált a jókedvem,úgy éreztem,hogy felesleges a fáradozásom és legszivesebben kidobtam volna a kukába,amit készítettem.Nem sokkal később hazaért anyám is,aki apám láttán rögtön tiszta ideg lett és elkezdett velem kötözködni.Bántam azt is,hogy egyáltalán időt és energiát áldoztam arra,hogy szebbé tegyem az ünnepet,mert minden hiába való,ha a családban ilyen gyászos hangulat uralkodik.Este,amikor lefeküdtem aludni rámtört a szomórúság és nem tudtam elaludni,hajnalig sírtam és azon gondolkodtam,hogy miért nem lehet nekem egyszer az életben egy normális karácsonyom.

Ma egész nap rossz hangulatban voltam,de azért segítettem anyukámnak a konyhában,viszont most is vágni lehet a lakásban a feszültséget.Anyám és apám egyetlen szót sem szólnak egymáshoz.Holnap jönnek a nővéremék vacsorára,neki van 3 gyermeke,azokat az órákat nagyon élvezem,amikor ők is itt vannak,mert a gyerekek által oldódik a hangulat és legalább egy rövidke ideig tudunk normális családként viselkedni,viszont nagyon nehezemre esik az ünnepi asztalnál eljátszani,hogy minden a legnagyobb rendben van,amikor eszembe jut,hogy az év többi napja milyen keservesen telik.

Lehet,hogy ez nem szép,de nagyon irigylem azokat az embereket,akik jókedvvel tudnak készülődni az ünnepre és boldog családi légkörben tudják eltölteni azt.

Nagyon magamba vagyok roskadva,úgy érzem,hogy a szívem is megszakad,hogy a szeretet ünnepén is ilyen siralmas állapotok uralkodnak a családomban és nem tudom,hogyan vészeljem át ezt az időszakot.:(


2011. dec. 23. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy könnyű helyzetben, anyukád sem. Az alkohol olyan mértékben dönti romba-, fertőzi meg a családi kapcsolatokat, hogy ebből csak két út lehet megoldás: elvonókúra, válás.

Próbáljatok erről nyíltan beszélni, amikor apukád fogékonyabb erre, mert az alkoholizmusa betegség.

Tiszteletreméltó, szeretet adni tudó-, harmóniára törekvő személyiség vagy, és engedd meg, hogy boldog karácsonyt kívánjak így ismeretlenül!

2011. dec. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb az lenne, ha anyukádék különválnának. Akkor anyukádnak is, és neked is könnyebb lenne. Apukádnak meg gondolom sokszor mondva lett, hogy ne igyon, főleg ne ilyenkor. De segíteni nem lehet, esetleg küldjétek elvonóra, ha szükséges. És beszélj apukáddal, hogy nagyon szomorú vagy miatta, hogy nem lehet egy szép karácsonyod. Picit csak megérti, hogy legalább ilyenkor nem iszik. Ha teheted, akkor pedig költözz el, és éld a te szép, meghitt, szeretet teljes életedet, akár egyedül, akár egy fiúval. És kívánok nagyon boldog karácsonyt!
2011. dec. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A szüleiden nem tudsz segíteni. Ha apád nem vállalja az elvonót, akkor anyádon múlik, meddig tűri ezt a helyzetet. Én a helyében réges-rég elváltam volna....

Nem tudom, hány éves vagy, de az egyetlen esélyed a normális életre, ha elköltözöl és keresel valakit, akivel együtt lehetsz.

A leírás alapján apád keményen alkoholista, ezt sokáig a szervezete sem tolerálja, és ti is tönkrementek benne.:-((

2011. dec. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!