Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Csak nekem tűnt fel?

Csak nekem tűnt fel?

Figyelt kérdés
Nem rég még Szilveszter volt , mostmeg már eltelt fél év. Nem sokára itt a Karácsony. Nagyyon gyorsan megy az idő. Vagy csak én vettem észre?

2012. máj. 27. 16:08
 1/9 anonim válasza:
Nem :DDDD , de miért érdekel ez téged?
2012. máj. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
De tökmindegy hogy elmegy az idő-e. Mivel halálunk után megkapjuk az örökéletet. Már aki hisz az Úrban.Meg aki betartja a szigorú parancsolatait.
2012. máj. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez így van, mire felfogod már December lesz. Gyorsan telik az idő.
2012. máj. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem érdekel csak ma mondta anya hogy milyen gyorsan telik az idő
2012. máj. 27. 18:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Az mindenkinek egyformán feltűnik, hogy milyen hónap hanyadika van éppen. Az pedig, hogy a relatív időérzékünk hogyan működik, az rengeteg tényezőtől függ. Pl. a saját korunktól, élethelyzetünktől, habitusunktól stb stb.

A saját kort arra írom, hogy én is sokszor érzem azt, hogy mintha gyorsabban telne az idő, mint régen. És ezt annak tulajdonítom, hogy amíg nagyon fiatal voltam, addig egy-egy év az addigi életem lényegesen nagyobb százalékát tette ki, mint ahogy éveim száma gyarapszik. Értsd: egy 10 éves gyerek két karácsony között az addigi életének 10%-át éli meg, míg egy 20 éves már csak 5-öt. Tehát ahogy öregszünk, elvileg a relatív időérzékünk változik.

Aztán sokat tesz rá a dologra, hogy ki milyen aktivitással éli életét. Akinek sok dolog történik az életében, netán sikeres is benne, teljesen más, mint az, aki tétlenül éli mindennapjait. Szerintem ezek az okai annak, amikor úgy érezzük, hogy hoppá, megint elszaladt egy év.

2012. máj. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Feketee, amit a második válaszodban kifejtesz, azzal az a nagyon nagy baj, hogy az embert teljesen egy kiszolgáltatott és alárendelt szerepben tünteti fel. És ez pedig teljesen szembemegy a természettel. Pont ezért viszolygok nagyon sok vallástól, mert annyira kilóg a lóláb, hogy ezek nem "Isten akaratai", hanem bizonyos érdekcsoportoké, akik a hiten keresztül akarják igába, önmegtartóztatásba és örömtelenségbe kényszeríteni az embereket. Brrr...

(Ha van Isten, akkor ő nem azt akarja, hogy rosszul érezzük magunkat!!!)

2012. máj. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
én ezt már általánosban észre vettem, és hol van az már nagy vén marha lettem amúgy olvastam erről egy nagy "tudós" azt mondta hogy valamiféle fekete lyuk vagy micsoda zsugorítja az időt én ehhez nem értek, de az biztos ha kevesebb dolga és több pénze lenne ma Magyarországon annak aki azt meg is érdemli észre sem vennénk, azt hogy gyorsan telik az idő, csak azt hogy teljesen elunjuk magunkat.
2012. jún. 7. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Agnetha válasza:
Én is úgy veszem észre,hogy mostanában sokkal gyorsabban múlik az idő.
2012. jún. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. jún. 8. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!